Ik zit nu in mijn 2de contract. Mijn eerste contract was een jaar, mijn 2de is nu 11 maanden. (Heel slim gedaan, als mijn contract niet verlengd word heb ik ook geen recht op die vergoeding als je 2 jaar of langer in dienst bent) Dus als mijn contract verlengt gaat worden zou dat mijn 3de contract worden. Zou het dan voor onbepaalde tijd moeten zijn of mogen ze mijn contract weer voor een bepaalde tijd verlengen?
Zo hebben ze het bij mij ook gedaan. 2e contract loopt nu tot 1-12-2016. Zoals ik het begrepen heb moet het hierna dan een vast zijn. Maar zeker weet ik het niet, lees dus even mee
mijn contract wordt 1 feb verlengt tot 31-12-2016. Hiernaar zou dat een vastcontract moeten worden maar aangezien ik in de zorg werk ga ik daar niet vanuit. Het is volgens mij nu zo dat je maar 2 jaar voor een baas of 2 contracten mag werken en dan een vast contract of er een half jaar uit.
2 contracten en bij de derde contract zijn ze verplicht je vast te geven. Helaas omzeilen de meeste werkgevers met de contracten om zo te voorkomen dat je vast krijgt.
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/wet-werk-en-zekerheid/nieuws/2015/06/27/veranderingen-wet-werk-en-zekerheid-per-1-juli-2015 Je mag max. 2 jaar met tijdelijke contracten werken. Ze kunnen je dus nog een contract voor een maand geven hierna. Maar naar mijn idee zegt het al voldoende dat ze je nu een contract voor 11 maanden geven: ik drnk niet dat de intentie er is om je een vast contract te geven.
Het hoeft niet zo te zijn hoor. Als je de komende maanden ook bevalt kunnen ze je een vat contract geven. Vraag eens na of er veel mensen zijn met een vast contract. Dat geeft soms al een indicatie hoe de werkgever daar over denkt. T is nu idd de 3 om 2 regel. 3 contracten in 2 jaar tijd. Met een aanzegtermijn van een maand en bij twee jaar diensttijd hebnje echt op transitievergoeding. Dit kan ook in de vorm van cursus die al eerder voor je is betaald.
Ok.. Dan ga ik er inderdaad maar vanuit dat mijn contract niet verlengd gaat worden, en word het wel verlengd dan is het alleen maar mooi
je kan je contracten ook controleren op Contractencheck | MijnWwz (Wet werk en zekerheid) of je in aanmerking kom voor vast of niet