Hoi allemaal, Helaas heb ik afgelopen vrijdag alweer mijn 4e miskraam gehad in 1,5 jaar tijd. Mijn vorige miskraam was afgelopen zomer. Het heeft me even tijd gekost om dat te verwerken en ben in januari begonnen met verdere onderzoeken bij de gynaecoloog in NL: bloedonderzoek was in orde en wij wachten nu op de uitslag van het chromosomenonderzoek. De arts heeft al aangegeven dat het waarschijnlijk 'pech' is. Na drie keer geloofde ik daar al niet in en nu na de vierde keer helemaal niet. Ik geloof niet dat je vier keer achter elkaar pech kan hebben. Overigens is de arts die ik nu heb erg vriendelijk en hij bedoelde het niet bot. Ik wil de uitslag van het chromosomenonderzoek eigenlijk nog afwachten, maar ben ook al gaan rondkijken naar wat verder. De arts heeft al aangegeven dat hij verder niets kan doen. Op dit forum heb ik al verscheidene berichten gelezen over Gent maar het was voor mij lastig om de informatie te verzamelen die ik zocht dus vandaar dat ik een nieuw onderwerp plaats. 1) Heb je een doorverwijzing nodig van een gynaecoloog in NL om naar het UZ in Gent te gaan? 2) Hoe lang is de wachtlijst momenteel? 3) Hoe vaak moet je voor onderzoeken naar Gent? 4) Wat doen ze precies: wat voor extra onderzoeken? 5) Hebben jullie na de onderzoeken in Gent nog miskramen gehad? Vast bedankt voor het meedenken.
Na 4 keer is pech wel erg veel pech. Geloof ik ook niet echt meer in. Wij zijn 4 weken geleden in Gent geweest en hebben hier 6 maanden op moeten wachten. De doorverwijzing via de huisarts gekregen en in t zkh mijn dossier opgevraagd. In Gent zetten ze verdere bloedonderzoeken in. Oa naar bloedstolling, schildklier, imuunziekten en Bep. Vitamines. Daarnaast zullen ze een hysteroscopie willen doen. Hopelijk heb ik mijn antwoorden gehad in Gent en gaat deze zwangerschap goed,
Allereerst heel veel sterkte! Ik geloof ook niet meer in pech na zoveel keer. 1. De huisarts heeft voor mij de verwijsbrief gemaakt. Check wel van te voren of je verzekering het vergoed. Ik heb het wel moeten voorschieten en kreeg het daarna terug, ondanks de verwijsbrief en het contract van de verzekering met Gent. 2. Bij mij was de wachtlijst 4 maanden (bij de beste arts), maar nu langer. 3. Ik ben 3x geweest voordat ik een uitslag had: intake+bloedonderzoek, hysteroscopie en daarna de uitslag. Uiteindelijk ben ik er nog veel vaker geweest omdat ik ineens niet meer zwanger werd. 4. Ze doen net wat meer onderzoeken dan in NL. Vooral stolling en immuumproblemen. Ook sperma onderzoek. Neem al je uitslagen uit NL mee, dat scheelt weer voor hun en vitamines kan je via de huisarts laten controleren (B12 en D bijv.). 5. Geen miskramen meer gehad dankzij de medicijnen! Succes!
Ok, heel erg bedankt voor de informatie. Ik heb morgen een afspraak voor een echo om te kijken of alles weg is. Ik zal dit dan eerst met de arts bespreken en anders een afspraak maken met de huisarts en een doorverwijzing vragen. Wat goed om te horen Nijntje01 dat je nu alsnog zwanger bent gebleven. Ik ben verzekerd bij CZ en zag dat ze wel een contract hebben met UZ Gent. Ik zal eens bij ze nagaan of ik de kosten eerst moet voorschieten. Zonnetje2015 ik zie dat je ook zwanger bent, gefeliciteerd! Heb je van de arts in Gent ook al medicatie gehad om er voor te zorgen dat de zwangerschap blijft?
Nee geen medicijnen gehad. Er is niks gevonden in m'n bloed dus waarschijnlijk is de oorzaak t septum geweest en dat is verwijderd.
Wij zijn ook in Gent geweest. Verwijzing heb je niet nodig maar neem wel je dossier mee. Ik heb gewoon gebeld en een afspraak gemaakt. Alles wat in NL gedaan is doen ze daar dan niet nog een keer. Maar ze bekijken uiteraard wel de waarden die uit de onderzoeken in NL zijn gekomen. Ik ben ook verzekerd bij CZ maar moest het wel zelf betalen. Maar persoonlijk vond ik de kosten daar enorm mee vallen. In Gent raadden ze me aan om de hysteroscopie in NL te laten doen (dan werd het wel vergoed). Wij zijn 2x geweest maar op 1 dag 2 afspraken. Er zit een hotel vlak bij, wij zijn de dag ervoor gegaan en blijven slapen. Om stress van te laat komen te vermijden. En om vraag 5 te beantwoorden; nee ik heb medicijnen voorgeschreven gekregen en direct daarna was ik zwanger en onze dochter is nu bijna 1,5
Bedankt voor je info cd28! En goed om te horen dat je direct daarna toch zwanger bent geraakt. Maar als je geen medicijnen hebt gekregen, heeft het bezoek aan UZ Gent daar wel mee te maken gehad denk je? Hebben zij bijv. wat anders gedaan waardoor je toch zwanger bent geraakt (en bent gebleven)?
Je gaat iets plegen naar Gent voor de medicijnen hoor. Als er niks uit je bloedonderzoek komt krijg je echt niet zomaar van alles voorgeschreven. Daarnaast doen ze een hysteroscopie wat ze in Nederland ook niet standaard doen. Wij gingen vooral voor een 2nd opinion. In eerste instantie wilden ze t septum hier in Nederland niet weghalen. Dus toen een afpraak in Gent gemaakt voor hun mening en evt verwijderen van t septum. Toen ik weer een ontsteking had gehad waren ze t met me eens dat dit zo niet langer kon. In Nederland geloven ze niet dat een septum oorzaak van meerdere mk kan zijn. In Gent dus wel. Dus vooral op zoek naar die bevestiging en die kreeg ik. Ze hebben voor de zekerheid de bloedonderzoeken ingezet maar we gaan het eerst met m'n nieuwe baarmoede proberen...
Ok dank je. Ik dacht (maar ik zal me hebben vergist) dat er vaak wordt gestart met kinderaspirine en evt utrogestan en prednison vandaar mijn vraag over medicatie. Dank voor het delen van jullie ervaring.
Wij zijn ook in Gent geweest. We hadden al veel onderzoeken gehad in NL, maar in Gent nog enkele extra. Helaas is bij ons nog steeds geen oorzaak gevonden. Bij Gent willen ze best wel starten met Utrogestan na 4 miskramen. Ik zat destijds op 7 dus ik kreeg ook prednison en fraxiparine. Helaas heeft het bij ons nog geen resultaat gehad. We zijn het nu aan het proberen met een hogere dosis prednison. Er is in NL in studieverband een onderzoek naar NK cellen waar je aan mee kan doen in het Radboud. Dit zou ook een oorzaak kunnen zijn van herhaalde miskramen. Dit onderzoek heb ik zelfs in Gent niet gehad. Met 3 herhaalde miskramen zonder oorzaak, mag je je hier voor opgeven dus ik denk dat je in aanmerking komt. Ik zal je zo in een PB de informatie hierover toesturen. Bij mij is hier wel uitgekomen dat mijn NK cellen iets verhoogd zijn.
Bedankt voor de info Marjol. Ik heb je pb gezien. Ik ga het nog even goed bestuderen, maar denk wel dat ik me hiervoor ga opgeven. Moet nog enkel het resultaat van het chromosomenonderzoek afwachten maar dat wordt begin maart verwacht. Ik ben benieuwd.
Mijn zin was iets verwarrend... Ik heb wel medicatie gekregen. Mijn schildklierwaarde was niet goed, ik geloof rond de 3,6. In NL is dat prima en doen ze er niets aan. Alles onder de 4 is goed. In Gent zeggen ze dat onderzoek bewezen heeft dat door een te hoge schildklierwaarde miskramen kunnen ontstaan. Dit omdat deze waarde gaat stijgen als je zwanger wordt. Hij moet dus het liefst kleiner dan 1 zijn. Dus bij ons heeft het wel degelijk geholpen. Gelukkig zag mijn gyn in NL er daarna wel de belangrijkheid van in en liet me iedere maand bloed prikken en de medicatie is in die tijd ook een keer verhoogd.