Zwart werk doorbetalen?

Discussie in 'De lounge' gestart door Boommm, 23 feb 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Hadden vriend en ik het laatst over, hoe denken jullie hierover?

    Bijvoorbeeld een schoonmaakster die zwart bij je werkt of een oppas die een vast aantal dagen per week komt (wel echt iets wat elke week is en voor een vast aantal dagen, niet een oppas die 'wel eens een avondje' komt). En diegene is ziek, een griepje. Kan dus niet komen.
    Betalen jullie dan door?

    Ik dus wel. Ging in dit geval om de schoonmaakster trouwens, maar hebben het ook al eens met onze vaste oppas gehad. Vind het best logisch eigenlijk en zou het zelf ook fijn vinden.

    Dus, wat doen jullie?
     
  2. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.818
    113
    Ik zou het (denk ik) niet doen. ligt een beetje aan de situatie natuurlijk, maar in principe vind ik dat zwart werk betaald wordt als je ook daadwerkelijk hebt gewerkt.
     
  3. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Ik betaalde mijn schoonmaakster (die ik nu niet meer heb) alleen voor de dagen dat ze kwam; maar meer omdat ze er een handje van had om weg te blijven. Ook betaalde ik haar door als wij een weekje weg gingen ofzo; en met de kerst gaf ik een klein extraatje. Ik vond dat zelf een fijner gevoel.
     
  4. Noraly

    Noraly Actief lid

    6 jun 2012
    253
    0
    0
    NULL
    NULL
    Misschien sowieso niet zwartwerken?
    Volgens mij is dat uiteindelijk gewoon stelen...
     
  5. LoeForceOne

    LoeForceOne Fanatiek lid

    28 jun 2015
    1.374
    910
    113
    Nee die betaal ik zeker niet door. Ik werk zelf als freelancer en als ik ziek ben of vrij neem of op vakantie ga krijg ik ook niet doorbetaald.

    Ten eerste zwart werken mag niet, ze heeft al veel meer doordat ze niks aan belasting afdraagt. Ze kan het deel wat ze normaal moet afdragen eventueel apart zetten voor ziekte of vakantie. En ten tweede is dit het risico van zwart werken of zelfs als je "eerlijk werkt" als freelancer. Iemand die hier over valt is voor mij ook gelijk iemand die de week er op niet terug hoeft te komen ;)
     
  6. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.495
    4.332
    113
    Vrouw
    Nee, dat zou ik niet doen
     
  7. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    In principe werkt een schoonmaakster/oppas niet zwart... als die bij jou werkt dan hoef jij niets op te geven bij de belasting dat moet zij doen (tenzij het boven een bepaald aantal uur is).

    Overigens heb ik een tijdje een witte schoonmaakster (via een bedrijf) gehad en die betaalde ik ook alleen als ze kwam. Als we een afspraak hadden verzet dan betaalde ik ook niet.
     
  8. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.630
    5.656
    113
    Nee zou ik niet doen. Je weet dat als je zwart werkt je dat allemaal mist. Dat jij dat doet is netjes maar het hoeft niet.
     
  9. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Nee. Maar ik zou sowieso ook nooit iemand in het zwart betalen.
     
  10. Vlinderbloem

    Vlinderbloem VIP lid

    27 mrt 2008
    8.128
    1.682
    113
    Nee? Ook geen oppas ofzo? Iets van een buurmeisje die een paar uurtjes komt oppassen op zaterdagavond?

    (Gewoon nieuwsgierig hoor. Ik heb zelf helemaal geen oppasbuurmeisje.. maar ik moet altijd een beetje grinniken om de dames hier die zo fel tegen zwartwerken zijn, maar dan in een ander topic vrolijk vertellen dat ze nog prima kunnen uitgaan omdat er een nichtje komt oppassen ofzo.. ;) )
     
  11. Prins03

    Prins03 Fanatiek lid

    13 nov 2012
    3.695
    2
    0
    Ik zou ook alleen betalen voor de dagen dat ze er is. Dus niet bij ziekte oid.
     
  12. Woezel 25

    Woezel 25 Fanatiek lid

    2 feb 2010
    1.779
    0
    36
    NULL
    NULL
    nee, dat is het risico als je zwart werkt. Niet werken (omdat je ziek bent bijv) is geen geld.
     
  13. Noraly

    Noraly Actief lid

    6 jun 2012
    253
    0
    0
    NULL
    NULL

    Dat is volgens mij wel anders hoor.
    Incidenteel oppassen en er dan wat voor krijgen is geen probleem.
    Zolang het maar niet structureel is en je dus onder een bepaald bedrag blijft.
    Maar als je een vaste werkster hebt elke week dan ga je echt ruim over dat bedrag heen en is het ook niet meer incidenteel natuurlijk..
     
  14. MMarianne

    MMarianne Niet meer actief


    Ik ook...
     
  15. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Nee ik zou niet doorbetalen. Als je zwart werkt is het voordeel dat je geen belasting betaald en het nadeel is dat als je niet werkt, je ook niet verdiend. Bij ziekte doorbetaald krijgen is het recht wat je hebt door belasting te betalen.
     
  16. Caithy

    Caithy Fanatiek lid

    8 feb 2013
    3.713
    1.060
    113
    Nee ik zou niet betalen.
     
  17. Vlinderbloem

    Vlinderbloem VIP lid

    27 mrt 2008
    8.128
    1.682
    113
    Mja.. weet ik niet. Of ik dat zo anders vind. Die oppas krijgt misschien ook wel studiefinanciering. Of allerlei toeslagen. En als je dan zes avonden per week "incidenteel" oppast heb je zo een aardig zakcentje bijverdiend hoor.

    Even voor de duidelijkheid, ik ben niet echt voor of tegen (ik ben meer van het leven-en-laten-leven ;) ). Het gaat mij vooral om de superprincipiële reacties die je hier vaak ziet, maar als je dan even verder kijkt zie je dat die principes ook maar wat vaak "even vergeten" worden voor dit soort dingen.

    Maar ik ga weer eens offtopic
    Sorry.. :)
     
  18. riean

    riean VIP lid

    21 apr 2014
    5.779
    7.366
    113
    Nee, ik zou het niet doen. Dat is een van de voordeelen van wit werken, dat je doorbetaald krijgt bij ziekte. Als je zwart wilt werken, zijn de consequenties dat je niet doorbetaald krijgt bij ziekte.
    Dat geldt overigens ook bij ZZP werk, mijn man is ZZP'er, was pas een week ziek, dan heeft hij pech, en krijgt een week minder loon.
     
  19. xElles

    xElles VIP lid

    24 mei 2013
    9.575
    2.232
    113
    Dit!
     
  20. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    jij bent gek! ;) Natuurlijk betaal ik niet door. Ziek = geen geld.
    Jouw schoonmaakster zal dol zijn op jou ... die krijgt werknemerslusten tegen een zwartgeld tarief.
     

Deel Deze Pagina