Hoi allen, Ik heb nu sins een week ondraagelijke pijn in mijn bovenkaak aan de rechterkant vooral snachts. Ik huil echt van de pijn het is gewoon verschrikkelijk. Nu zit aan die kant ook nog een verstopte verstandskies hoog in de kaak, maar volgens de kaakchirurg is dit het probleem niet. Ze denken dat ik heel erg klem snachts en dat ik daardoor die pijn heb... Ik leefde zo ongeveer op pijnstillers maar het hielp allemaal niet, vandaag ben ik weer bij de kaakchirurg geweest en heb ik vier spuiten in mijn kaak gekregen in de hoop dat de pijn daardoor minder wordt... Ook heb ik sins vandaag een bitje voor mijn bovenkaak voor het klemmen. Wie van jullie heeft ook een bitje? Zat hij bij jullie ook heel strak? En klemde je daardoor niet meer en had je minder pijn? Groetjes charlie
Ik heb ook een bitje voor het tandenknarsen. Ikzelf heb geen last van het tandenknarsen met of zonder bitje. Mijn bitje zit ook wat strak, maar dat moet juist. Het houdt ook je tanden op de juiste plek. Althans bij mij verschuiven ze beetje bij beetje (heb ook een beugel gehad) Maar in het begin kan je last krijgen dat je snachts een bitje draagt. Ik heb er een papiertje bij gekregen waarop het allemaal staat uitgelegd, weet niet of jij dat ook hebt gekregen.
Ik had er een voor de onderkaak, op maat gemaakt. Eerste paar nachten beetje wennen, daarna zat hij heerlijk en werkte het als een soort speen; zodrs ik 'm indeed werd ik lekker slaperig Na een jaar geprobeerd zonder en toen klemde ik niet meer!
Hier doet het met bitje eigenlijk alleen maar meer pijn. Klemmen is aangeleerd gedrag en is heel moeilijk weer af te leren. Ik loop nu bij een therapeut en ga bij de fysio ademhalingsoefeningen doen en ga op yoga. Ik wil kijken of ik het klemmen daarmee kan verminderen. Mocht dat niet helpen wil ik me gaan verdiepen in het spuiten van Botox in de kaakspieren. Een vriendin heeft begrepen dat dat heel goed kan helpen. Ook lees ik op internet veel positieve ervaringen. Als ik veel last heb van pijn in mijn kiezen hou ik een aantal dagen rekening met eten (altijd zacht en aan de andere kant) en probeer te ontspannen in de kaken. Fluiten, zingen en dansen kunnen ontspannend werken 😉
Bitje onder is inderdaad beter. Laat je anders verwijzen naar een gnatholoog. En ik zou een goede fysiotherapeut zoeken. Bij vragen mag je me PBen. Succes.
Ik heb er een voor om mijn bovenkaak. Dit ivm klemmen/knarsen. Ik had hierdoor erg veel hoofdpijn en ook erge kaakklachten. Het helpt zeker hier, ik heb bijna geen hoofdpijn meer en mijn kaken schieten niet meer op slot. Ook zie ik de slijtage in mijn bitje ontstaan door het klemmen/knarsen maar het fijne is nu dat mijn bitje slijt en niet mijn tanden Erg lekker vind ik het niet altijd slapen overigens! Vooral met wakker worden vind ik het ding vies smaken en wil ik hem zsm uit hebben
Merkten jullie ook niets van het klemmen/knarsen snachts? Ik wist helemaal niet dat ik het dat deed en vond het eerst ook een heel raar verhaal.... Ik dacht echt dat ik een wortelkanaalbehandeling moest ofzo...
Een splint heet het. Ik kan niet zonder, ja hij zit strak, is even wennen. Maar een splint kan toch niet helpen tegen klemmen?!?! Het voorkomt toch alleen dat je gebit niet beschadigd.
Ik heb ook een bitje voor mijn bovenkaak voor het knarsen. Bij mij zit die niet heel strak. Heb hem al jaren overigens. Ik klem/knars nog steeds. Alleen nu gaat mn gebit niet verder kapot. Dat klemmen doet bij mij overigens geen pijn. Ik merk er ook weinig van. Mijn man heeft me erop geattendeerd dat ik het doe. Voordat ik hem kende wist ik ook niet dat ik het deed.
Ik merk hier 'snachts helemaal niets van, mijn vriend hoort wel dat ik klem en knars. Ik had wel jaren klachten van mijn kaken die op slot schoten en dagenlang vast zaten, nooit de link gelegd dat dit door klemmen/knarsen kwam. Mijn mond kon dan bijna niet open en eten werd hierdoor lastig. Mijn tandarts (een oudere tandarts die tegen pensioen aan zat) heeft toen gezegd dat daar niks aan gedaan kon worden. Toen ik jaren later bij mijn nieuwe tandarts kwam tijdens een periode dat mijn kaak zo op slot zat schrok zij zich zowat een ongeluk Gelijk doorgestuurd naar fysio en een bitje aan gemeten. Had inmiddels ook wat slijtage aan mijn tanden.
Oo wat een herkenning meid ! Ik heb afgelopen herfst last gehad van klemmen, zo erg dat ik de hele dag jankend door het huis liep, soms zelfs schreeuwend. Ik kon wekenlang helemaal niks, zelfs niet naar mijn werk, het deed ZO pijn. Ik slikte overdosissen van ibuprofen en diclofenac icm antidepressiva, zoveel dat ik galbulten op mijn lichaam kreeg. Huisarts, fysio, naar de tandarts, kaakfysio, weer naar de tandarts.. Wat een ellende en kostenpost. Uiteindelijk is het godzijdank weer weggegaan. Ik had het eerder gehad maar herkende het desondanks niet meteen, je denkt inderdaad meer dat je kiezen ontstoken zijn en er zsm uit moeten. Ik heb een zelfgemaakt bitje, moet eigenlijk nog een officiele laten maken. Als ik hem vergeet krijg ik meteen weer last dus hij helpt wel perfect. Hij zit bij mij erg losjes
Ik heb ook ooit een boven bitje gehad, zo'n doorzichtig geval was perfect om je gebit past. Echter na een paar weken niet meer dagen paste die niet meer... Daarna nooit meer ingehad en volgens mij vriend tandenknars ik nooit meer
Ik heb ook een bitje, maar klemmen blijkt uiteindelijk niet het probleem te zijn een Inmiddels oude ontsteking heeft mijn kaakkopje aangetast en die is helemaal vervormd. Ik moet vrijdag naar Groningen naar prof Spijkervet. Helaas als ze me 5 jaar geleden serieus hadden genomen was het nooit zo erg uit de hand gelopen. Ik zou voor de zekerheid om een ct scan vragen.
Ik heb er één gehad voor mijn boventanden, vanwege knarsen. (In mijn slaap een kies kapot gebeten.) Het duurde echt lang voor hij goed zat, ik ben nog zo vaak teruggeweest naar de tandarts. Dan zat hij weer te strak en deed het pijn. Dan weer te los en vond ik hem 's ochtends ergens in bed terug. Toen hij eenmaal goed zat, vond ik het eigenlijk wel prettig. Ik merkte al gauw dat ik hem ging missen als ik hem niet in had. Maar goed, na een paar maanden heb ik dat ding ook kapot geknarst. En ik had geen zin in opnieuw de kosten en opnieuw dat hele circus voordat het ding goed paste. Ik heb hem dus niet meer vervangen. Ik merk van het tandenknarsen eigenlijk niks (nou ja, zolang ik dus kies kapot knaag.) Maar ik merk wel dat ik weer bezig ben geweest doordat mijn kaken de andere dag pijn doen. En het hangt bij mij samen met spanning in nek & schouders, hoofdpijn e.d. Dus zodra ik dat soort klachten heb, doe ik ontspanningsoefeningen voor ik naar bed ga. Dat scheelt iets. Ik heb die oefeningdn geleerd bij logopedie en mensendieck. Ik zou denk ik zo'n bitje altijd combineren met het aanleren van oefeningen om klemmen / knarsen te verminderen. Anders heeft het uiteindelijk weinig zin.
Ik beet 24/7. Maar mijn wangen zitten tussen de tanden en kiezen. Ik heb 1 bitje gehad voor de onderkaak maar binnen 3 maanden had ik die kapot gebeten Toen zei de kaakchirurg dat hij niet meer wist wat hij moest doen en ik bleef maar met pijn rond lopen. Toen een second opinie gevraagd in het umc Utrecht. En daar kwam de tandtechnicus, was eentje die dat werk alleen maar deed voor de lol, dat ik te veel spanning heb in de spieren. Ik kreeg een nieuw bitje voor de bovenkaak die van dik, hard plastic is. Ik merkte meteen verschil, pijnstillers en zachte voeding was niet meer nodig. En het was 1 week wennen maar hij zat wel goed. En ik was ook nog de nacht beugel gewend. Ik heb dat bitje nu veel te lang niet gedragen maar als ik last krijg, doe ik het masseren. Heb ik pijn, dan doe ik ademhalingsoefeningen ipv te gaan knagen op mijn wangen.
Ik heb er ook een omdat ik knars in mijn slaap. Mijn man had daar last van en ik ook (kon overdag bijna niet eten omdat mijn kaak zo vermoeid was door het klemmen en mijn kaak sloeg vaak op slot). Ik heb er een voor boven. Vroeger heb ik er ook een gehad voor onder. Hoe maken jullie dat ding schoon? Ik heb er speciale gel voor gehaald maar ik vind dat ding blijven stinken terwijl ik er alleen in de nacht mee slaap. Ik eet en drink er dus niets mee.
Ik legde 'm 1x per week in een beker met zo'n bruistablet. Verder gewoon met ietsje tandpasta en een zachte borstel schoon poetsen 's ochtends. Nooit last van stank gehad ofzo...