Hallo dames. Ik heb zelf 2x waterpokken gehad. Vandaag hoorde ik van een vriendin daar haar zoontje de waterpokken heeft. We hebben dus maar een waterpokken party gehouden. Samen spelen, dezelfde fles en samen snoepen.. In de hoop dat we het dan maar gehad hebben.. Het heerst hier in het dorp erg momenteel. Hoe oud waren jullie kinderen toen ze de waterpokken kregen? En heb je het "bewust" opgezocht? En iedereen moet doen waar ze zichzelf prettig bij voelen. Het is niet mijn intentie een discussie uit te lokken of veroordeeld te worden.
Mijn oudste had ze op haar 3de verjaardag, niet bewust opgezocht maar opgelopen via de peuterspeelzaal. De jongste kreeg ze van de oudste, die was toen 6 maandjes. Als ik het had kunnen uitstellen met een half jaar en een beetje, had ik het gedaan, want de jongste was er mega ziek van en kan het nu dus nog eens krijgen...
Zoon met 2,5 jaar en toen kreeg de middelste het ook die toen 6 maanden was. Zij kreeg rond haar zesde verjaardag gordelroos en hield daarmee verband. De jongste kreeg het met 20 maanden. Toen heerste het heel erg op de crèche maar duurde nog vrij lang eer dat ze het daadwerkelijk kreeg. Ik heb het overigens nooit opgezocht maar eerder vermeden.
Hier kregen mijn oudste 3 het samen met net 4, net 2 en 4 maanden. Jongste zoon had er echt veel last van. Jongste dochter nu heeft het nog niet gehad maar mag van mij wel, ik zou haar dus niet uit de buurt houden van iemand met waterpokken.
Ik heb het nooit opgezocht. En eerlijk gezegd vind ik een fles delen ook niet erg hygienisch, wie weet wat ze van elkaar oplopen buiten waterpokken. Het schijnt dat als je het voor je eerste levensjaar krijgt je er niet altijd imuum voor wordt en het dus nog een tweede keer kan krijgen. Ik weet niet hoe stikt dat eerste jaar is, dus ik hoop dat je dochter er nu wel imuum voor wordt.
Helaas het mag ook wel komen hier, hebben we het maar gehad. Iedereen op peuterspeelzaal en kinderdagverblijf heeft gehad. De golf is inmiddels voorbij maar hier na inmiddels 4 weken nog steeds geen pokje te bekennen...
Je moet eens kijken wat ze op kinderdagverblijf in hun mond stoppen aan speelgoed... ontkom je niet aan als je kind daarheen gaat. Zal wel loslopen met wat ze van elkaar kunnen oplopen.
mijn kindjes gaan naar een kinderdagverblijf, de oudste had met 8 maanden flink de waterpokken te pakken. de jongste heeft het nog niet gehad, maar het heeft al wel geheerst, dus volgende ronde (volgend jaar) zal hij het wel krijgen. De oudste had er met 8 maanden op wat koorts na weinig last van dus dat was wel heel erg fijn! overigens heeft hij het wel erg goed gehad, dus veel blaasjes over zijn hele lijf, hopelijk krijgt hij het niet nog een keer. (tot op heden in iedergeval niet, hij is nu 2 jaar en 8 maanden)
op een kinderdagverblijf gebeuren veel onhygienische dingen hoor, kindjes niesen in elkaars gezicht, of vegen een snottebel aan hun hand/arm/mouw af en vervolgens pakken ze speelgoed, of geven met een snottebel aan hun neus een ander kindje een knuffel/kusje...daarom zijn de meeste kindjes ook veel verkouden op een kinderdagverblijf.
Hier hebben ze alle 3 (nog) geen waterpokken gehad en we zijn het ook niet speciaal op gaan zoeken. Ik zelf heb ook nooit waterpokken gehad overigens.
Mijn dochter had waterpokken toen ze 10 maanden was. Ze zat hélemaal onder. Het heerste op het kinderdagverblijf. Mijn zoon zit op een kinderdagverblijf en heeft de eerste waterpokkengolf al meegemaakt maar zelf geen waterpokken gekregen.
Oudste dochter (5 jaar) had het 2 weken geleden en heeft er niet veel last van gehad. Vorige week was de jongste (6 maanden) aan de beurt en hij zat (en zit) er echt helemaal onder en was er ook goed ziek van Ze zijn 3 weken voordat de blaasjes komen vooral besmettelijk dacht ik.
Mijn oudste was bijna 4 toen hij het mee naar huis nam. Naar onze 5 weken oude baby 😱 dat was niet zo tof hij schijnt het nog een keer te moeten krijgen en dat ga ik waarschijnlijk binnenkort opzoeken. Graag voor ik zwanger ben dit keer. Lijkt me handiger
Dat weet ik, maar het gaat hier niet om een kinderdagverblijf. Kinderen op een kinderdagverblijf en hun ouders zijn vaak veel ziek het eerste jaar. Als de kinderen naar school gaan zijn de kinderen die op een kinderdag verblijf hebben gezeten juist weer minder ziek. Maar ik zie eigenlijk niet in wat de relevatie is van een kinderdag verblijf met een moeder die naar haar vriendin gaat om een fles te laten gebruiken door haar kind en een ziek kind. Buiten dat zodra waterpokken zichbaar is, is het volgens mij al niet meer of al bijna niet meer besmettelijk, dus ik denk niet dat het veel zin heeft.
Mijn jongste had ze met 2,5, 20 pokken en dat was het. Mijn oudste heeft ze nooit gehad. Denk dat hij immuun is ofzo want in groep 1 had zijn hele klas ze behalve hij..
Mijn dochter heeft ze nu toevallig op 4,5 jarige leeftijd. Heb het niet bewust opgezocht, maar kindje in haar klas heeft t gehad. De waterpokken zijn overigens een dag voordat de vlekjes zichtbaar worden, totdat ze zijn ingedroogd, besmettelijk. Moet ook even wachten met naar school brengen tot ze zijn ingedroogd. Vind t wel fijn dat ze wat ouder is nu, ze kan zelf aangeven wanneer het weer gaat jeuken/pijn doet en wat ze het liefst wil op dat moment. Heb spray van KidsClin bij de apotheek opgehaald. Werkt goed geloof ik! Verlicht echt direct en ze heeft een paar uur geen last
Zoon heeft nog niks gehad. Nu hij net op de peuterspeelzaal zit verwacht ik wel dat hij binnen een jaar met iets thuiskomt. Ik zou het niet perse opzoeken, maar ik ga het zeker niet uit de weg. Je kan het maar beter gehad hebben. Onder de 1 jaar ben ik het wel uit de weg gegaan. Ik weet nog van vroeger dat mijn moeder mij altijd liet spelen bij kinderen die ziek waren. Begreep toen nooit waarom er ineens een speelafspraak was met iemand die ik niet zo graag zag.
Destijds zat bijna elk kind op het kinderdagverblijf onder de waterpokken. Als ze zich niet echt ziek voelden mochten ze ook gewoon komen. Jongste was 10 maanden maar zat er flink onder dus waarschijnlijk heeft ze voldoende weerstand opgebouwd.
Het klinkt bijzonder, die waterpokken party Ik heb het nooit bewust opgezocht en dat zou ik ook niet willen. Mijn dochter heeft de waterpokken licht gehad toen ze een maand of 16 was. Ik hoop dat ze het niet nog een keer kan krijgen. Ze heeft er eigenlijk geen last van gehad. Had ook alleen wat pokjes op haar gezicht, luierstreek en beentjes.
De oudste heeft het gehad toen ze 6 maanden was. Had toen een bezoek gepland aan een vriendin met dochter en dat hebben we bewust door laten gaan (die dochter had het nog niet gehad) en met succes! De andere twee hebben het nog niet gehad.