Misschien heb je iets aan Charlotte Meindertsma, zij is gespecialiseerd in auteursrechten e.d.:https://www.charlotteslaw.nl/ In ieder geval iemand het contract laten lezen en doorspitten!! Het kan toch niet zo zijn dat zij er met jou tekst vandoor gaat, weliswaar aangepast, maar volgens mij mag ook dat niet zomaar.
Kun je niet een rekensom maken van de uren keer uurtarief, die stuur je haar en zegt dat je na betaling van bedrag x het ontbindingscontract zult tekenen? Dan heb je iig iets laten horen, plus als de nood voor hen echt zo hoog is, doen ze het misschien wel.. of het is een startpunt voor onderhandelingen. Als het trouwens geen bestseller uitgeverij is, zullen ze ook geen geld hebben voor een advocaat, dus op dat gebied zou ik zeggen: laat ze maar dreigen. Hoe kun je iemand dwingen om iets te tekenen, dat snap ik niet helemaal. Jij hebt toch niets fout gedaan?
Het is al paar keer gezegd maar ik zou er direct een advocaat op zetten. Een contract kan nooit zomaar ontbonden worden. Laat er iemand naar kijken en dan beslissen wat je doet. Ook kan je advocaat melden dat hij zich nog inleest in de zaak waardoor er wat uitstel komt. Zij dreigt nu met een advocaat puur om te zorgen dat je snel tekent, laat je niet op de kast jagen. Maar schakel wel zelf echt iemand in. Mijn advies is: nooit zomaar tekenen!
Mja, er was een aflevering van Suits die ongeveer dezelfde strekking heeft. Het resultaat was dat het kon, want het idee van de verhaallijn was te algemeen om met volledige zekerheid te kunnen zeggen dat niemand anders met dat idee had kunnen komen. Dus ja, je hebt recht op je eigen teksten, maar volgens mij kunnen zij ongestraft een verhaal met dezelfde strekking schrijven. Maar ja, dat is tv én Amerika. Geen idee hoe het hier in Nederland en in het echt zit. Ik zou zeggen: Niet op een forum vragen maar rechtsbijstand inschakelen (of Juridisch loket). 100 uur vind ik trouwens niet veel voor een boek...
Bedankt voor de reacties. Verhalen in dezelfde strekking mag inderdaad altijd. Maar dan gelden er weer andere regels voor quoten e.d. Ik had het al gereageerd op Lousa. 100 uur was even zeer ruw getal om mijn punt te maken, haha. Er heeft veel meer tijd ingezeten. Zoals ik al zei; denk aan zeker drie uur per hoofdstuk en dat maal 13, plus 4 uitgewerkte interviews. Nu ik erover nadenk. 100 uur voor een boek zou ik zo voor tekenen . Dan had de eerste geen half jaar van mijn leven gekost .
Niet gek laten maken, advocaat pas stap twee. Neem aan dat je uren administratie hebt bijgehouden? Bundelen, haar enthousiaste berichtjes van goedkeuring tussendoor bijvoegen met de boodschap te willen ontbinden na betaling van de gemaakte uren. Ze heeft op geen enkele wijze gecommuniceerd dat ze niet tevreden was. Wel goede leerervaring voor toekomst, in opdracht werken is leuk maar voortaan financieel duidelijk vastleggen bij ontbinding. Voor andere diensten en producten op maat heb je ook te maken met annuleringskosten, duidelijk op papier zetten voor je volgende bestseller
Bedankt voor je berichtje! Ik heb in ieder geval gemaild dat ik niet akkoord ga met de ontbinding zoals toegezonden + de reden waarom. Vanzelfsprekend met ruimte voor eventuele onderhandelingen. Het is inderdaad een goede leerervaring, maar een huis-jurist lijkt me in elk geval handig voor het opstellen, dan wel nakijken van toekomstige contracten.