Huiluurtjes aanpakken

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Fleetwood, 1 apr 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Fleetwood

    Fleetwood Bekend lid

    24 okt 2013
    752
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dames, help me van het schuldgevoel af...

    Onze dochter, die morgen drie weken wordt, is 's avonds een bron van zorg. Sinds de geboorte heeft ze veel last van krampen. Vorige week ging het beter, deze week is het weer drama. We zijn standaard vanaf vier, vijf uur 's middags tot tien, elf uur bezig haar gekalmeerd te krijgen. We hebben ondertussen heel wat tactieken geprobeerd en dat vandaag ook weer.

    Normaal namen we beiden onze beurt haar te troosten. Man kon het beste lopen met haar op de arm, bij mij ging het het beste door haar op mijn buik te leggen. Vandaag heb ik mijn oudste meegenomen naar de speeltuin met haar in de wandelwagen. Ze sliep lekker in, dus ik dacht: eureka, misschien iets om te proberen vanavond.

    Nu vind ik het moeilijk: kun je beter een baby bij je houden, maar met veel en lang gekrijs, of, laten liggen in de wagenbak en het maar beperken tot een uur met wat gemopper en af en toe een keer wat krijsen?

    Ik ben namelijk heel erg van geborgenheid geven en haar troosten. Maar het blijkt dus niet zo goed te helpen, ik denk, teveel prikkels. Ik denk dat we haar uit haar slaap houden.

    Dus, zit ik een beetje in dubio. Want dit blijkt te werken, maar is dit ook beter voor haar?
     
  2. A new day

    A new day Actief lid

    6 mrt 2015
    267
    111
    43
    Arnhem
    Hallo,
    Wij zijn in t begin ook zoekende geweest tijdens huiluurtje van onze dochter. Wij probeerden met alle liefde te troosten, buidelen, knuffelen en geborgenheid bieden maar dit werkte maar voor korte duur. Ze sliep altijd veel makkelijker naast ons in de kinderwagenbak. Dus lekker vrij maar ze kon ons horen en we zijn im de buurt mocht er wat zijn.
    Dit zien we nu ze n half jaar is nog steeds. Ze wordt graag getroost, kan heerlijk bij ons zitten, maar lekker haar bewegingsvrijheid geven in een box oid werkt toch t beste :)
     
  3. Ennas86

    Ennas86 VIP lid

    19 jul 2008
    5.468
    1
    36
    Hier net zo. In de avonden is ze erg onrustig, last van krampjes en soms heb ik het idee dat ze zelfs nog honger heeft... Ik laat haar 5 á 10 minuutjes mopperen, krijsen... Daarna ga ik naar haar toe. Probeer haar dan te sussen, pink in d'r mond om de krampjes weg te zuigen. Ik laat haar wel in d'r bedje liggen. Als ze echt over de zeik is, neem ik haar in m'n armen. Moet zeggen dat onze dochter het huilen ook even nodig heeft om in slaap te vallen.
    Zo lang het bij mopperen blijft, doe ik er niet zo veel mee.
     
  4. fee90

    fee90 Fanatiek lid

    21 mei 2015
    1.679
    39
    48
    Je moet ook niet bang zijn voor het huilen, kindjes kunnen verder nauwelijks energie kwijt en zeker met pijn moeten ze het soms ook gewoon even kunnen uitschreeuwen. Denk maar aan je bevalling :D hier was ik soms zo bezig met stil houden( borst erin, Pink erin, draagdoek) terwijl met even brullen hij ineens stil en vrolijk was, alsof hij de overtollige spanning kwijt was.

    Als je gemerkt hebt dat ze veel minder huilt in de kinderwagen lijkt dat me wenselijk. Het is niet zo dat je haar op de gang zet en maar laat brullen, mocht je merken dat huilen juist weer erger wordt kan je haar bij je nemen, je zit er dus bovenop.

    Volg je gevoel, vandaag had meneer hier ook even een moment van laat me even los. Heb je zelf ook wel eens, even juist geen knuffel of aai.
     
  5. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    S' avonds clusteren baby's ook. Dat kan het ook zijn.
     
  6. elsie89

    elsie89 Fanatiek lid

    27 sep 2014
    3.645
    1.251
    113
    randstad
    Idd clusteren of houd ze zichzelf wakker met haar handjes oud danbkun je misschien inbakeren
     
  7. Ennas86

    Ennas86 VIP lid

    19 jul 2008
    5.468
    1
    36
    Clusteren baby's die flesvoeding krijgen ook?
     
  8. Imo1978

    Imo1978 Bekend lid

    19 aug 2015
    571
    1
    0
    Hier ook gehad in die periode. Ik heb toen rust en regelmaat erin gebracht.

    Ik ben er ook niet voor om mijn baby te laten huilen. Maar huilen is soms nodig, omdat baby's op die leeftijd nu eenmaal heel veel indrukken krijgen en het op die manier kunnen loslaten. Je hoeft ze dus echt niet altijd te troosten. Later leer je de verschillende huiltjes herkennen en weet je wanneer het serieus is en je moet gaan troosten en wanneer het huilen is van de slaap.Dus gun jezelf ook de tijd om aan de verschillende huiltjes te wennen en vanzelf gaat herkennen.

    Bovendien kan je met jouw aanwezigheid er juist voor zorgen dat ze wakker blijven, omdat ze afwachten op wat er dan voor nieuws gaat komen. Hierdoor worden ze steeds vermoeider en kunnen ze nog slechter in slaap komen.

    Ik kon een kopie van het boekje rust en regelmaat krijgen op het CB. Dus wellicht kun je eens bij jouw CB navragen of ze het hebben.
     
  9. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.806
    5.941
    113
    Vrouw
    Ja hoor!
    En niet alle borstbaby's clusteren.
    Echt kind-afhankelijk, maar wel heel herkenbaar in het gedrag��

    Als je de fles geeft kan je die wat verspreiden over de avond.
    Steeds wat kleinere slokjes.
     
  10. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.628
    5.656
    113
    Hier word in de avond ook geclusterd! dan heeft ze half 6 de fles gehad wil ze half 8 weer. Die krijgt ze ook gewoon want daarna gaat ze de nacht in en moeten we haar voor de laatste fles wakker maken.
     
  11. Hippo89

    Hippo89 VIP lid

    11 dec 2012
    7.373
    343
    83
    Vrouw
    Is een ergonomische drager of een draagdoek geen optie ?

    Mijn vierde heeft een hevige trauma gehad door zijn geboorte ( bijna overleden ruim 140 keer geprikt in 2 weken regelmatig onderzoeken waarbij optillen ed nodig was wat niet prettig was, operatie etc etc )
    Dit zou behandeld worden door fysio,

    Huil uurtje was bij hem huil arround the clock, we kozen ervoor hem geen seconde te laten huilen, maar ook niet de andere kinderen het idee te geven dat hun broertje "voor" ging

    Ik heb een Fidella en kodakiflip draagzak, prijzig ... (150,-) maar echt zo geweldig ! Ik zeg de kinderen hun broertje even in de drager te doen en dan kunnen we weer verder waar we mee bezig waren
    Andere kinderen hebben mama nog tot hun beschikking en baby heeft een veilig en geborgen gevoel. Nu is hij 6 maand en het meest vrolijke kereltje, en hij kan ook alleen en wakker in de wandelwagen liggen terwijl ik met de kinderen door tunnels kruip of koprollen maak in het gras.

    Hier was het echt een uitkomst
     
  12. Valenti

    Valenti Actief lid

    11 feb 2013
    457
    15
    18
    Wat hier heel goed helpt is hem in de houtgreep te nemen.
    Dat wil zeggen; op de arm houden met zn gezicht naar je borst en zorgen dat je hem stevig tegen je aanhoud. zo kan hij lastig met zn benen en armen bewegen. hier stribbelt hij dan even tegen, maar vind dan na minuutje of 5 de rust en valt dan in slaap. dit werkte bij onze oudste in die tijd en blijkbaar bij nr. 2 ook weer.
     
  13. Daenerys

    Daenerys Fanatiek lid

    21 jun 2013
    1.399
    15
    38
    Hier was dat bij mijn dochter ook zo maar die krijste heel de boel bij elkaar omdat z achteraf bleek koemelkallergie te hebben.
    We hebben haar tot die tijd ook altijd lekker bij ons gehouden en pas als wij naar bed gingen haar in dr eigen bedje gelegd.
    Ze viel uiteindelijk altijd doodvermoeid bij mij op de buik in slaap savonds op de bank..
     
  14. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Of gewoon een draagdoek. Hetzelfde idee en dan je handen vrij ;)
     
  15. ZaZaM

    ZaZaM Fanatiek lid

    22 jan 2015
    1.694
    38
    48
    Vrouw
    Utrecht
    Draagdoek werkt hier ook erg goed (geweven draagdoek) en dan lekker rondlopen. Verder leg ik haar na haar drinken van 19u00 standaard op bed, ingebakerd. Eerst was dit even huilen, nu gaat dit heel goed. Het huilen hier einde vd dag is vaak omdat ze moe is.. Sinds we het ritme volhouden gaat het echt beter (vanaf dat ze 4 weken was).
     
  16. Daantjuh85

    Daantjuh85 Fanatiek lid

    6 mrt 2013
    3.166
    2
    38
    Zoetermeer
    Hier was het begin echt huilen van oververmoeidheid.
    Let goed op de slaap signalen en baker ze savonds lekker in. Hier voelden ze zich ook het fijnst in hun eigen bedje.

    Nooit geen huilend kind meer gehad, behalve om honger, tandjes en andere logische verklaringen.
     
  17. itakepictures

    itakepictures Niet meer actief

    De draagdoek is hier ideaal voor! Je kindje lekker dicht bij je en toch je handen vrij om even iets te doen. Maar het is ook iets wat er bij hoort: krampjes, prikkels verwerken, vermoeidheid etc. Ik vond de avonden echt pittig die eerste weken, het is helaas ook iets waar je even doorheen moet. Probeer het zo rustig mogelijk te houden voor je kleintje, radio en tv beperken als je baby in de kamer is, lekker op een rustig plekje voeden en idd inbakeren hielp bij ons ook wel zodat ze zich aan de slaap kon overgeven.
     
  18. Aries

    Aries Niet meer actief

    Ik sluit me aan bij de tips hierboven. :) Draagdoek of ergonomische drager, echt een uitkomst! Schijnt voor kindjes ook goed te helpen tegen krampjes. Hier werkt op de arm dragen niet, maar in de draagdoek is alles goed. En het hoeft niet zo duur te zijn, voor 50€ zijn ze ook te koop.
     
  19. Linnaea

    Linnaea Fanatiek lid

    20 apr 2015
    3.443
    27
    38
    Volg een thuisstudie en werk daarnaast als bijlesd
    Hier precies wat jij beschrijft eigenlijk. Neem ik hem bij me om te knuffelen, troosten, geborgenheid te geven, dan blijft hij krijsen en valt niet in slaap. Leg ik hem in de box, speentje in zijn mond, ik zeg "welterusten" en ga vervolgens mijn eigen ding doen, dan huilt hij nog heel even door maar kalmeert snel en valt binnen 10 minuten in slaap.
    Ik ben echt heel erg tegen het laten huilen van zulke jonge baby's, normaal gesproken. Maar ik begin nu toch echt te geloven dat er ook baby's zijn die het nodig hebben om even in totale rust zonder gestoord te worden uit te huilen voor ze kunnen slapen.
    En dat dat niet erg is, omdat het belangrijk is voor de hechting dat je de behoefte van je baby snapt en daarin voorziet. En als neerleggen, met rust laten en even laten uithuilen die behoefte is, dan is het juist goed om dat te doen.

    Ik zou voor je een draagdoek koopt (n.a.v. tips hierboven) eerst eentje lenen en uitproberen. Mijn zoontje wil namelijk ook echt niet gedragen worden.
     

Deel Deze Pagina