Dag allemaal, Mijn autistische zoontje is dol op (relatief waterige) sinaasappelsap uit pakjes. Hij wordt rustig van de handeling om een rietje uit de verpakking te halen en het pakje te openen, en vervolgens met het rietje te spelen/er prikkels aan ontlenen. Ondanks dat hij verder niet snoept, vind ik dit toch teveel suikers voor tanden en lichaam. Het blijft namelijk niet bepaald bij één per dag. Maar juist binnen zijn autisme is dit voor ons een fijn copingmechanisme, om veel naardere zaken te voorkomen. Waar kan ik pakjes water kopen met rietjes? (Ps. alternatieve bekers en vaste rietjes proberen we nog steeds, maar dat heeft niet het gewenste effect zoals de rustgevende pakjes sap met bepaalde handelingen.)
Die zijn er niet meer...aH had ze eerder wel maar zijn ermee gestopt. Slimpie verkoopt sinds kort ook pakjes, suikervrij. En mijn vriendin had juice in a box of drink in a box plastic bekertjes in de vorm van een pakje met rietje, hervulbar.
Ah had ze maar zijn der uit gegaan. ;( heb nu spa Kids flesjes maar is niet het zelfde. zoonthe heeft autisme en daarnaast diabetes dus moet opletten op suiker maar drinkt graag uit pakjes. Wicky framboos heeft vrij weinig suiker en daarnaast heb je slimpie
Ik heb een tijdje geleden dezelfde vraag gesteld hier maar helaas. Ik heb ah gemaild, misschien een idee om dat ook te doen? Neem aan dat als er veel vraag naar is ze het zeker in overweging willen nemen? Als je wilt kan ik de mail opzoeken zodat het bij dezelfde persoon terecht kan komen.
Dank voor de antwoorden tot zover! Juice in a box was ik inderdaad al tegengekomen. @Luna86: ja graag! Baat het niet dan schaadt het zeker ook niet. @Lovewinnie: autisme met diabetes, poeh, dat lijkt me zwaar! Spa uit kleine flesjes hebben we ook geprobeerd, maar dat werkt met en zonder de (gespaarde) pakjes-rietjes niet hetzelfde. Wel voor de dorst, maar niet de rust. Maar bij echte dorst drinkt mijn zoon ook uit een beker.
In (sommige) soorten Roosvicee pakjes zit in vergelijking met andere pakjes drinken ook minder suiker. Nog steeds niet zo gezond als water maar wellicht scheelt het iets met de pakjes die je nu gebruikt.
Slipmie bevat weer aspartaam. Als je niet teveel suiker wilt geven, wilde je misschien dit ook wel weten....( Aspartaam is ook niet heel goed voor de gezondheid).
De pakjes van Cawston press bevatten relatief ook minder suiker..zijn ook nog eens alleen natuurlijke suikers. gemiddeld bevat een pakje drinken 10 gram suiker per 100 ml en die van cawston press 6 gram.
Kun je niet zo'n pakje vullen met water? Al krijg je daar de handelingen natuurlijk niet mee (rietje openmaken, folie doorprikken Wat belachelijk eigenlijk dat die pakjes niet met water te koop zijn...gat in de markt?
Ik heb het niet uitgezocht hoor maar bevatten de pakjes van Zonnature niet geen of minder suiker? Verder zijn er vaak biologische / natuurvoedingsschappen in de supermarkt misschien kun je daar wat vinden?
Misschien voor jou handig te vermelden ik dacht er 2 weken geleden nog aan heb toen dat topic gelezen , maar kon het niet meer vinden. Bij AH verkopen ze kinderflesjes spa blauw Spa Reine kids koolzuurvrij mineraalwater 6 x 0,33 cl | AH.nl
Deze koop ik voor mijn kids zit geen suiker in , alleen heb ik de aardbei variant. Appelsientje Kids appel 6 x 200 ml online bestellen | AH.nl
https://www.google.nl/search?q=plastic+pakje+met+rietje&newwindow=1&rlz=1C1TGIB_enNL521NL521&espv=2&biw=1531&bih=932&tbm=isch&imgil=qGVLGq6SVvgaFM%253A%253BPX_Dqvbl_Rb0JM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.voordehap.nl%25252Fa-40563482%25252Fdrinken%25252Fdrink-in-the-box-herbruikbaar-drinkpakje-met-rietje-236-ml%25252F&source=iu&pf=m&fir=qGVLGq6SVvgaFM%253A%252CPX_Dqvbl_Rb0JM%252C_&usg=__6btdHaN6jkB4qNPVyoaUzkyVuo0%3D&dpr=0.9&ved=0ahUKEwiesbCdnP_LAhXrK5oKHXT4AyAQyjcIKw&ei=87sHV97rLevX6AT08I-AAg#imgrc=qGVLGq6SVvgaFM%3A
Er zit wel degelijk suiker in, zowel in de ingredientenlijst(<-- betekend dat het is toegevoegd) als 6.4g per 100ml(dit incl natuurlijke fruitsuikers) dat betekend 12,8 gram per pakje. Vind het nogal, zeker gezien de zoon van ts er meerdere per dag drinkt. Ts, ik ga even voor je zoeken of ik iets kan vinden