zwanger met verkorte cervix

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Natascha0910, 27 mrt 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Droomertje88

    4 nov 2015
    27
    3
    3
    NULL
    NULL
    We zitten nu dus een beetje op dezelfde lengte qua baarmoederhals. Ik ben wel blij dat ik nu hier in het ziekenhuis lig, dan neem ik toch veel meer rust. We zijn net verhuisd en het is zeker nog niet aan kant. De afgelopen weken zat ik bij mijn ouders maar je doet toch snel meer dan in het ziekenhuis.

    Ik baal gewoon dat ik niet meer naar mijn eigen gevoel heb geluisterd en bedrust heb gehouden ondanks dat ze in her ZKH zeiden dat ik best wat meer mocht gaan doen als ik me goed voel. Maar ja niks meer aan te doen, hou me nu gewoon lekker koest. Het enige waar ik last van heb zijn maagkrampenn door obstipatie en daar krijg ik soms harde buiken van.

    Hopelijk blijft het bij ons beide rustig en is het snel 29 april. Kan niet wachten!!
     
  2. Natascha0910

    27 mrt 2016
    15
    0
    1
    Vrouw
    Veenendaal
    Je houd jezelf in het ziekenhuis inderdaad rustiger. Ik kreeg alleen niet echt slaap aangezien er continu mensen om je heen lopen. Ik lag dan ook wel met 3 anderen op een kamer.

    Ik snap het gevoel van balen van jezelf dat je niet geluisterd hebt naar je eigen gevoel. Het is alleen zo lastig om te bepalen wat wel en wat niet kan en veel doe je ook al automatisch. Wees niet te hard voor jezelf.

    Voor de obstipatie kan je lactulose vragen. Dat werkte bij mij na een paar dagen. Ik kreeg ook harde buiken van de obstipatie. Moet je nu in het ziekenhuis blijven of is het plan nog wel om naar huis te gaan?
     
  3. Droomertje88

    4 nov 2015
    27
    3
    3
    NULL
    NULL
    Het plan is om in ieder geval nog een week te blijven. Morgen gaan ze nog een keer de cervix meten. Hopelijk is die door de rust weer wat langer geworden en sowieso niet korter. De prikken vielen me gelukkig mee en ben blij dat ik die in ieder geval gehad heb.

    Ik vraag me alleen sterk af hoe ik thuis in de gaten ga houden of alles goed gaat aangezien het ook zonder klachten kan doorzetten. Dat zal ik morgen nog maar eens navragen. Ik kijk uit naar donderdag want dan heb ik iig de 29 weken gehaald.

    Hoe gaat het met jou thuis? Kan je goed rust houden? Merk jij dat je meer druk van onderen krijgt als je meer loopt?
     
  4. Natascha0910

    27 mrt 2016
    15
    0
    1
    Vrouw
    Veenendaal
    Mooi dat ze het zo in de gaten houden. Hopelijk is de lengte weer iets toegenomen. Fijn dat de prikken meevielen.
    Ben wel benieuwd hoe je dat in de gaten moet houden inderdaad als je thuis bent en je er verder niks aan merkt. Ik voel zeker meer druk van onderen als ik wat meer loop. Ik heb zoiezo een heel zwaar gevoel in mijn buik omdat de baby dwars ligt. Soms lijkt het wel alsof hij er uit komt zoveel druk. Dan denk ik maar weer terug aan de woorden van de neonatoloog dat de baby er niet zomaar uitvalt. Ik kan thuis lichamelijk wel wat meer rust krijgen gelukkig maar in mijn hoofd ben ik wel enorm druk. Vooral het feit dat de baby nog dwars ligt maakt mij best bezorgd omdat dat weer voor andere complicaties kan zorgen als mijn vliezen breken. Daarbij heb ik ook wel de neiging om TE veel op internet te gaan zoeken.
    Dus het heeft zo zijn voor en nadelen om thuis te zijn. Ik voelde me in het ziekenhuis een stuk veiliger maar lichamelijk was ik een wrak door het slaapgebrek en de obstipatie.
    Het blijft een lastige en onzekere situatie waar me doorheen moeten.
     
  5. Droomertje88

    4 nov 2015
    27
    3
    3
    NULL
    NULL
    De lengte was niet toegenomen maar wel gelijk gebleven op 0,9 cm. Ik blijf sowieso tot week 30 maar misschien wel tot week 32. Tot week 32 zou ik naar Leiden moeten om te bevallen en dat is 45 min rijden vanaf thuis, dan ben ik liever alvast in het ziekenhuis.

    Wat ik irritant vindt is dat elke arts wel weer zijn eigen verhaal heeft. Vrijdag wordt er gezegd dat ik ook kan bevallen zonder buikpijn en andere klachten en vandaag was dat weer erg onwaarschijnlijk.

    Ons kindje ligt in hoofdligging gelukkig. Gaan ze bij jou een keizersnede doen als de bevalling doorzet en het kindje nog dwars ligt? Hopelijk draait die nog...

    Ik lig heel luxe alleen op een kamer en kan s'nachts dus wel goed slapen. Het zijn sowieso 2-persoonskamers dus heel druk zal het hier niet worden. Daar heb ik gelukkig wel mazzel mee. Die druk van onderen vind ik ook echt vervelend probeer ik zoveel mogelijk te vermijden door zoveel mogelijk te liggen. Zelfs zitten vind ik vaak niet heel prettig. Ik luister nu lekker naar mijn eigen gevoel en ga niet meer bewegen omdat de artsen dat wel vinden kunnen. Zij voelen het immers niet.
     
  6. Natascha0910

    27 mrt 2016
    15
    0
    1
    Vrouw
    Veenendaal
    Wat goed dat het in ieder geval stabiel is gebleven. Ik ken dat gevoel van liever wel in het ziekenhuis blijven vanwege de afstand. Ik heb precies hetzelfde met 45 min rijden naar Nijmegen. Ziekenhuis in Ede is hier 5 minuten vandaan dus even doorspoelen naar de 32 weken zou fijn zijn!

    Ook heel herkenbaar dat elke arts weer een ander verhaal heeft. Je moet echt overal zelf bovenop zitten om het duidelijk te krijgen.

    Zo moest ik met 27 weken nog bloed prikken vanwege mijn negatieve bloedgroep. Voordat ik helder had waar en hoe ik dat moest gaan regelen en voordat ik daarna weer de uitslag kreeg via de verloskundige heeft even geduurd! Of een ander voorbeeld. Afgelopen vrijdag kreeg ik weer de zoveelste arts voor me neus die haar verhaal dan begint met "Uw vliezen zijn gebroken" eeeehhhh nee. Het is soms lastig kennelijk om even te lezen wie je voor je hebt.

    Ik krijg inderdaad een keizersnede als hij nu gaat komen. Gek genoeg heb ik me daarbij neergelegd en denk ik nu ook echt doe maar wat nodig is om hem veilig op de wereld te zetten.
    Maar wie weet gaat hij gewoon draaien :) Heb jij trouwens een test gehad waarbij je het percentage krijgt van de kans dat je kindje binnen nu en 2 weken geboren gaat worden? Ik heb die met 26 weken wel gekregen toen ik in het ziekenhuis lag. Ik had 98 procent kans dat hij NIET geboren zou worden binnen toen en 2 weken. Meningen onder de artsen over deze test zijn wel verschillend.

    Heerlijk dat je alleen ligt! Echt zoveel beter dan met 3 anderen op een kamer. Hoe aardig ik iedereen ook vind het is veel prettiger om rustig alleen te liggen.
    Luister inderdaad maar naar je eigen gevoel dan zit je meestal wel goed.
     
  7. Droomertje88

    4 nov 2015
    27
    3
    3
    NULL
    NULL
    Echt vervelend dat je zelf overal bovenop moet zitten maar het is idd blijkbaar nodig. Zo had het LUMC weer niet doorgegeven dat de streptokok bacterie ook in mijn urine zat dus dat ik preventief antibiotica nodig heb tijdens de bevalling. Als je daar dan zelf niet over begint gebeurt het dus niet en dat vind ik wel echt slordig!

    Maar dat ze tegen jou zeggen dat je vliezen zijn gebroken vind ik helemaal ongelooflijk. Lees je ff in ofzo:s

    Die test waar jij het over hebt hebben ze bij mij ook gedaan toen ik 24.3 weken zwanger was en was negatief. Die test hebben ze hier in Gouda niet en doen ze ook alleen als er klachten zijn die er aanleiding tot geven. Toen vond ik het wel heel fijn dat ze dat hadden gedaan en dat de test negatief was. Hebben ze de test bij jou nog eens herhaald? In Leiden gaven ze aan dat het wel echt een heel nauwkeurige test is.

    Als ik hier met 3 andere mensen zou liggen zou ik het ook wel slecht trekken denk ik. Gelukkig kunnen er hier maar 2 personen op een kamer. Vrijdag lag ik hier met een andere vrouw en dag was wel heel gezellig maar zij is zaterdagochtend bevallen met een keizersnede en ligt op een andere kamer.
     

Deel Deze Pagina