Zwanger en epilepsie

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Magree, 13 apr 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Magree

    Magree Actief lid

    6 okt 2015
    138
    0
    16
    Hallo mama's

    Ik ben een beetje nieuwsgierig..
    Namelijk, zijn hier zwangere mama's met epilepsie?
    Zo ja, hebben jullie tijdens de zwangerschap epileptische aanvallen gehad? ik heb vroeger namelijk een keer een boekje gelezen over zwanger en epilepsie. Daarin stond dat als je er mee bekend bent, tijdens je zwangerschap geen aanvallen kan krijgen omdat je baby+placenta en moederkoek de aanval opvangen en dat allemaal door moeder natuur. Ik zelf heb geen epilepsie en ben 33 weken zwanger. Mijn moeder heeft een maandag een aanval gehad uit het niks, en ik was daarbij zag er erg eng uit en ze liep helemaal blauw aan.
    Ik ben vanaf toen aan het denken gezet. Hoe zou dat gaan bij zwangere vrouwen?
    Wie weet hier meer van, of heeft het zelf ook?
    Sorry voor het lange verhaal, ik ben hier gewoon heel erg nieuwsgierig naar😣

    Groetjes
     
  2. Magree

    Magree Actief lid

    6 okt 2015
    138
    0
    16
    Niemand?
     
  3. Tigra

    Tigra Bekend lid

    15 dec 2014
    706
    0
    16
    NULL
    NULL
    Zelf geen ervaring mee. Maar ik heb een collega en een vriendin die beide epilepsie hebben. Ze hebben allebei kinderen. Ik zal eens vragen hoe dat ging toen ze zwanger waren.

    Ik weet wel van hen dat de medicijnen die je tegen epilepsie moet slikken, kunnen zorgen voor een verhoogde kans op een baby met een open ruggetje. Die vriendin heeft ook een kindje gehad met een open ruggetje.
     
  4. Cecilia82

    Cecilia82 Bekend lid

    13 okt 2011
    760
    0
    0
    leerkracht groep 1/2 (en inval in alle andere groe
    provincie Utrecht
    Ik heb een lichte vorm van epilepsie. Al jaren aanvalsvrij met medicatie. Het was juist zo dat de zwangerschap de kans op aanvallen kon vergroten, doordat je zwaarder wordt, meer bloed krijgt een daardoor naar verhouding dus minder medicatie binnen krijgt. Daardoor moest dit goed in de gaten gehouden worden. Stoppen Met de medicatie was wbt mijn neuroloog geen optie, want de risico's van een aanval waren groter voor het kindje dan de medicatie (in minimale dosering) heb wel extra controles gehad, idd vanwege verhoogde kans op een neurale buisdefect.
    Gelukkig is alles goed gegaan beide keren.
    Maar dat je dus geen aanvallen zou kunnen krijgen is dus niet waar. Dat zou wel mooi zijn geweest, maar helaas.
     
  5. Nasan

    Nasan Actief lid

    24 jan 2014
    181
    0
    0
    Hier epilepsie. De zwangerschap van mijn zoon heeft juist gezorgd voor een aanval. De zwangerschapshormonen verlagen de medicijnspiegel met zo'n 50%, en rond de 27 weken zwangerschap zelfs nog wat meer. Dit laatste heeft mijn neuroloog niet ingecalculeerd, dus was mijn medicijndosering dus veels te laag en kreeg ik een aanval. Heel erg jammer, aangezien ik al 5 jaar aanvalsvrij was.
    Nu ben ik weer sinds die aanval (1 dec. 2013) aanvalsvrij, en deze zwangerschap sta ik strenger onder controle. Mijn bloed wordt maandelijks geprikt, de komende tijd zelfs even elke twee weken om een mogelijke medicijnspiegel daling te ontdekken. En zowieso wordt, hoe mijn spiegel dan ook is rond 25 weken de medicatie preventief opgehoogd.
    Aan de hand van de bloed uitslagen kan mijn dosering ook opgehoogd, maar rond d 25 weken dus zowieso.

    Wat betreft medicatie en risico op open ruggetje; dit verschilt per medicatie. Mijn medicatie is volledig veilig voor de baby. Bij een kinderwens bij epilepsie wordt ook echt met klem aangeraden eerst contact te hebben met de behandelend arts. Dit dus vanwege de medicatie. Sommige medicatie is gewoon echt niet geschikt en is het dus verstandiger eerst (waar mogelijk) over te stappen naar andere medicatie.
     
  6. Nasan

    Nasan Actief lid

    24 jan 2014
    181
    0
    0
    Ohja ik kreeg vanwege mijn medicijnen wel een GUO. En na de bevalling wordt de baby goed gecheckt door een kinderarts. Ook staat er 3 dagen zkh opname voor na de bevalling om de baby in de gaten te houden. Maar de risico's met mijn medicijnen zijn nauwelijks. Maar toch uit voorzorg.
     

Deel Deze Pagina