Hoe lang deed jij er over om je rijbewijs te halen?

Discussie in 'De lounge' gestart door xbabyxdx, 21 apr 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. xlns

    xlns Actief lid

    20 dec 2007
    423
    0
    16
    #81 xlns, 23 apr 2016
    Laatst bewerkt: 23 apr 2016
    Ik heb het enorm lang uitgesteld vanwege 100 (kan het niet, te duur, geen tijd etc etc) redenen. Afgelopen jaar kwam ik na een reorganisatie thuis te zitten en ben met een social deal eraan begonnen. Uiteindelijk had ik maar 20 lessen nodig en binnen een tijd van 3 maanden was ik geslaagd. Ik had vroeger al eens gelest (15 jaar geleden) en daar was meer van blijven hangen dan ik dacht...
     
  2. kleinegup

    kleinegup Fanatiek lid

    19 aug 2015
    1.533
    382
    83
    Vrouw
    Ik weet niet precies hoeveel lessen. Maar ik heb ook faalangst. En ik was 7 maanden zwanger toen ik me eindexamen af moest leggen. Samen op het cbr met de tussentijdsetoets en me rij instructor hebben we gekozen dat ik een faalangst examen zou afleggen. Het is wel iets duurdee maar daardoor heb ik hem wel in een x gehaald! Dat wil ik je dus ook aanraden om te gaan doen :)
     
  3. mapepejo

    mapepejo Fanatiek lid

    27 aug 2014
    1.593
    541
    113
    alweer 14 jaar geleden:

    Theorie in 1x, praktijk in 3x (totaal 50 lesuren). Ik had veel moeite met het leren van de technische besturing (koppeling, schakelen etc.)
     
  4. haailena

    haailena Actief lid

    24 okt 2014
    458
    5
    18
    ruim 40 lessen. Wel prive lessen, dus niemand ophalen of wegbrengen (vond het eng als er dan nog iemand in de auto zat die misschien wel iets aan te merken had op mijn rijden..)
    theorie volgens mij in 1x of 2x... toen de ttt, vond ik erg fijn als voorbereiding op het examen! daarna gewoon examen en dat in 1x gehaald. Ik had erg veel geluk met de examinator. Het was dezelfde als met de ttt en hij kon mij erg op mijn gemak stellen!
     
  5. RSL

    RSL Fanatiek lid

    16 okt 2008
    2.352
    42
    48
    Overijssel
    Vergeten te melden, dat ik na 1,5 jaar ben overgestapt naar een andere rijschool. Daar kon ik alleen op de zaterdag lessen (woonplaats van manlief). Daar ging het veel beter, en ook veel dingen geleerd die de andere rijschool mij gewoon helemaal niet, of verkeerd had geleerd.
     
  6. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Ik heb er lang over gedaan, maar steeds gestopt tussendoor. Geld op, te druk met stage, theorie verlopen etc. Zou ook echt niet meer weten hoeveel lessen, veel in elk geval.

    Uiteindelijk nog van rijschool gewisseld en na 5 keer afrijden gehaald. Dat afrijden was echt verschrikkelijk steeds. Heel zenuwachtig, domme fouten. Ik dacht ook echt dat ik gewoon geen auto kon rijden. Maar na veel ploeteren toch gehaald. En nu zit ik al 9 jaar bijna dagelijks in de auto. Ik kan goed rijden, prima inparkeren en al 9 jaar schadeloos. Dus ik kan het blijkbaar toch! Niet opgeven hoor!! Gewoon doorgaan totdat je em hebt! Heb je heel lang plezier van.
     
  7. Alweer een tijdje geleden maar denk een jaar of vier.
    De vierde keer mijn rijbewijs gehaald.
    Door de 100 lessen.

    En na mijn rijbewijs pas echt leren rijden en het leuk gaan vinden.

    Had eerst de verkeerde instructeur voor mij denk ik.
     
  8. Ellen1989

    Ellen1989 Bekend lid

    21 dec 2009
    636
    265
    63
    Vrouw
    Militair
    Tilburg
    Ik heb een snelcursus gedaan. 20 lessen gehad en daarna in 1 keer mijn examen gehaald.
     
  9. Smurfin90

    Smurfin90 Bekend lid

    17 mrt 2014
    829
    0
    16
    NULL
    NULL
    Hoeveel lessen ik precies gehad heb weet ik niet, ik nam steeds 2 uren achter elkaar op en mocht vrij vlot voor mijn examen.
    De eerste keer was ik een brok zenuwen, was toen ook terecht gezakt.
    De 2e en 3e keer gingen perfect maar had toen echt een $@#* van een examinator, beste man mocht ook al jaren met pensioen.
    Mijn instructrice had de dag daarvoor met een andere leerling een examen.
    Bij die examen moest de leerling langs een stuk weg rijden waar ze bezig waren met werkzaamheden, deze leerling remde af tot de maximale snelheid en kreeg uiteindelijk te horen dat hij gewoon met het overige verkeer mee moest rijden.
    Mijn instructrice had mij dit van te voren nog benadrukt, en ik kreeg op de examen dus ook dat stuk 3x raden wat de beste examinator deed.. remde tot de maximale snelheid en ik mocht meteen terug richting het CBR met een ruziende examinator en instructrice.
    Gelukkig kreeg ik voor de 4e keer een ander persoon, hij zei alleen niks wat me een beetje op de zenuwen werkte maar eindelijk had ik mijn rijbewijs!
     
  10. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    ik ben in juli 2009 begonnen en heb in okt 2010 afgereden.
    vakanties niet gereden en alles in 1x gehaald. theorie, tussentijdse en afrijden.
     
  11. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.155
    8.129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    17 lessen.
     
  12. Flutterby

    Flutterby VIP lid

    23 jul 2008
    10.153
    63
    48
    4 maanden met 1x per week lessen, theorie en praktijk gelijk gehaald.
     
  13. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    Goed dat je dan bent overgestapt! :)
     
  14. dotje1986

    dotje1986 Fanatiek lid

    25 apr 2007
    1.759
    194
    63
    Theorie heb ik in 2 keer gehaald. Praktijk in 1 keer. Ik heb geloof ik 44 lessen gehad. Ik mocht eerder afrijden, maar dat wilde ik toen nog niet. Te onzeker.
     
  15. Anoniempje007

    Anoniempje007 Actief lid

    18 mrt 2015
    285
    0
    0
    NULL
    NULL
    Alweer 10 jaar geleden maar ik heb er een 1 jaar over gedaan. Theorie vond ik toen erg lastig, kreeg een black out. Uiteindelijk deze na 6x gehaald, praktijk ging wat sneller, 2x.
     
  16. Zonnestraal2

    Zonnestraal2 Bekend lid

    28 jul 2009
    793
    0
    0
    Theorie de 2x gehaald
    Praktijk de 3x

    10 maanden opgedaan
     
  17. clarajilla

    clarajilla Fanatiek lid

    23 feb 2015
    3.654
    918
    113
    40 lessen theorie 5 x en bijzondere verrichtingen in 1x en afrijden in 1x
    In totaal 11 maanden bezig geweest
     
  18. Luppy

    Luppy VIP lid

    1 dec 2007
    7.166
    2.282
    113
    Ik heb er precies een jaar over gedaan. Op mijn 18e verjaardag had ik mijn eerste rijles, op mijn 19e verjaardag reed ik af.
    Drie keer examen gedaan. De eerste twee keer maakte ik door de zenuwen zoveel fouten dat ze me echt niet konden laten slagen. Ik was zo zenuwachtig dat ik nauwelijks meer iets kon zien, alsof ik door een tunnel overal naar keek. De derde keer heb ik doorstaan met een bloeddrukverlagend middel en toen ben ik geslaagd.
    En op mijn allereerste rit in mijn moeders auto nadat ik mijn rijbewijs had opgehaald, kreeg ik een aanrijding (niet mijn schuld), haha.

    Het aantal lessen weet ik niet meer, wel heel veel, zeker bij de herkansingen.
     
  19. chantal1985

    chantal1985 Niet meer actief

    Ik heb m'n rijbewijs in oktober gehaald. 36 lessen gehad. Theorie 1e keer gezakt met 1 fout teveel, 2e keer gehaald. En praktijk 1e keer gelijk geslaagd.
     
  20. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    18 lessen, praktijk en theorie in 1 x
     

Deel Deze Pagina