pizza maar dan wel zelf gemaakt en belegd ik maak het deeg en samen beleggen we met wat hij lekker vind
Hier eentje die eigenlijk alles wel lekker vindt, van nasi tot lasagne tot pasta tot stamppotjes. Het enige waar ik alleen soms op moet letten, is dat ik het eten niet té gekruid maak, want dat wordt wel iets minder gewaardeerd Overigens moet die van mij geen pannenkoeken Hartig of zoet, na 2 happen duwt ie het weg. Naja scheelt weer een uur bakken haha.
Nou hier is dat heel simpel, geef meneer een bord met kale pasta en hij (vr)eet alles op. Verder eet hij bar slecht helaas.... Oh en hij kan hele kazen verslinden, maar nog steeds geen groente/ gezonde warme maaltijd.
Veel pastaliefhebbers hier! Mijn oudste eet graag onze eigen variant wraps uit Opperdepop. Met gehakt, chilibonen, prei, tomatensaus, mais en dan met kaas en tomatensaus overbakken. Gekruid met paprikapoeder, peper en komijn.
Hier ook graag pasta. Het liefst met verse tomatensaus, gehakt en basilicum. Maar ook pasta pesto met kip. Of met roquefort saus en zalm. Maar ook wraps, pannenkoeken en pizza zijn favoriet.
Vlees!, kip kluiven vind ze heerlijk, haha! Ze vind lasagne lekker, spaghetti(en daar moeten champions in van mevrouw, jaja, en dat op 2,5 jarige leeftijd) en ze lust graag worteltjes(eet zo een hele winterwortel op die eigenlijk bedoeld is voor onze konijnen). Maar ook het toetje gaat er in als koek. En ze is gek op snoeptomaatjes en van die cocktail-augurkjes. Oja, en poffertjes en pannenkoeken. Ze is van begin af aan een goeie eter geweest gelukkig! Alleen patat, dat krijgen we er niet in! (laatst trouwens wel, toen had ze reuze honger en hadden we patat vd frietboer ipv zelfgebakken, laatste vind ik ook niet te pruimen trouwens)
Met stipt op nummer 1, witte rijst met gele kip zoals zij dat noemt. Ze vraagt letterlijk elke dag of we het gaan eten haha Ui en knoflook fruiten in olijfolie, een verse tomaat in blokjes erbij en daarna kipfilet blokjes. Kruiden met kurkuma, gemberpoeder, paprikapoeder, zout, peper en een eetlepel citroensap. Als de kip gaar is dan doe je er een Kokosmelk, een blokje Knorr en een halve bos verse koriander bij. Alles nog even laten pruttelen en klaar
Als ze zelf de groente mag kiezen komt ze met broccoli thuis.. Verder pannenkoeken, pasta met tomatensaus of bami. Ze is geen vleeseter
Klinkt heerlijk! Persoonlijk lust ik geen geitenkaas maar zal vast te vervangen zijn. Bak je de bodem niet voor? Krijg je toch een stevige bodem?
Chicken pie (ragout maken van bospaddenstoelenboullion, kippendij, broccoli, courgette, champignons, creme fraiche, mosterd en indikken met bloem. Ovenschaal bekleden met bladerdeeg, ragout erop, afdekken met bladerdeeg en half uurtje de oven in) Spinazie omelet met rosti (rosti bakken, diepvriesspinazie ontdooien, eieren, melk en zout/peper/kruiden naar smaak klutsen, hamreepjes, spinazie en gebakken rosti toevoegen en in koekenpan op laag vuur 15-20 minuten bakken (wordt een dik ding van 2-3 cm), als hij wat steviger is omdraaien met behulp van een bord) verder zelfgemaakte pizza (met wisselend beleg), kipkerrie met rijst, pannenkoeken met fruitsalade..
Door oma gemaakte spaanse tomatemsoep, laat die nu ook nog eens boordevol (gepureerde) groentes zitten, krijgen ze toch nog wat binnen.
Waar hij momenteel écht heel blij van wordt: pannenkoeken, kip en quiches/ hartige taarten. En kaas, alles met veel kaas!
Mijn kinderen eten eigenlijk alles wel goed, maar wat de oudste heel erg lekker vind is rijst met kleine kippetjes. Maandag gaat ze altijd naar zwemles en dan eten we dit vaak, omdat ik het van te voren al aardig kan klaarmaken. Nodig: rijst, pak kippenvleugeltjes (ik neem de voorgekruide), zakje soepgroenten en pot pastasaus. Kippenvleugeltjes aanbraden en uit de pan halen, dan soepgroenten even kort bakken, kippenvleugels er weer bij doen samen met de pastasaus. Aan de kook brengen en even half uurtje laten pruttelen. Daarna bewaren tot etenstijd. Vlak voordat we gaan eten kook ik de rijst en zet ik de pan weer aan. Beide meiden vinden het echt om te smullen en wij zelf ook
Voor beide kinderen: Op nummer 1: Pasta met zelfgemaakte tomatensaus. De oudste is bij het avondeten amper aan tafel te krijgen, maar al we dat eten heeft ze het bij wijze van spreke al op als wij nog moeten beginnen