Baby zelf laten inslapen

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door turkssnoepje, 26 apr 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. turkssnoepje

    turkssnoepje Actief lid

    19 apr 2014
    380
    6
    18
    Mijn dochtertje van 8weken valt zelf niet in slaap. We hebben een wiegje (dat wiegt) op onze kamer en een ledikant in der eigen kamer. Heel stom maar heb der laten wennen aan het wiegen en nu valt ze alleen nog op die manier in slaap (of in de kinderwagen of auto).
    Hoe kan ik het wiegen afleren en der leren zelf in te slapen? Als ik der in der wiegje leg en niet wieg blijft ze huilen, de enige manier om dee stil te krijgen en der te laten slapen is wiegen 😩🤔
     
  2. rijo

    rijo VIP lid

    5 mrt 2014
    5.272
    2.034
    113
  3. Linnaea

    Linnaea Fanatiek lid

    20 apr 2015
    3.443
    27
    38
    Volg een thuisstudie en werk daarnaast als bijlesd
    Een vast ritme werkt hier goed. Is even volhouden, elke keer als ze moet slapen hetzelfde doen, maar na een tijdje gaat ze dat herkennen en geeft dat rust.

    Hier is het bij slaaptijd op zijn buik in de box (hij slaapt nog niet overdag in bed omdat hij dus op zijn buik slaapt, daar wil ik bij zijn), altijd hoofdje naar dezelfde kant, speen geven en altijd hetzelfde muziekje aan. Dit is hij gaan herkennen als slaapritme en nu valt hij zo helemaal zelf in slaap.
     
  4. samarinde01

    samarinde01 Fanatiek lid

    11 dec 2012
    2.849
    1.060
    113
    Je kindje heeft heel lang bij jou in de buik gezeten en werd daar ook lekker heen en weer gewiegd. Ik denk dan ook niet dat je je dochter een 'verkeerde' slaapassociatie hebt aangeleerd (zoals het cb zo mooi kan zeggen), maar dat je iets hebt gevonden wat juist heel goed werkt.
    Waarom vind je het wiegen zo vervelend?

    Je kindje is nog heel klein en een bedje is in de belevingswereld van een jonge baby al heel ver bij het lichaam van mama vandaan. Als ze dan ook nu al zelf inslaap moeten leren vallen of als je dat erin zou moeten trainen met een methode, zou ik me afvragen of deze maniertjes wel passen bij de behoeftes van zo'n kleintje. Ik denk juist dat het heel normaal is dat babys niet zelf in slaap vallen op die leeftijd.

    Wij hebben ook gewiegd op die leeftijd omdat dat nu eenmaal als enigste werkte en ik was altijd bang dat ik hem op zn 2e nog zou wiegen. Ik kan je zeggen dat ik nu weet dat het allemaal vanzelf veranderd. En ik vind het nu heel mooi om te weten dat ik erop kan vertrouwen dat mijn kindje zich vanzelf losmaakt van mij. Ineens was het wiegen over, daarna: het in slaap voeden werkte niet meer, daarna: in slaap knuffelen verdween en nu alweer een hele tijd zwaait hij me alke avond uit en hoor ik hem op de babyfoon kletsend in slaap vallen.
     
  5. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.147
    23.230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Hier ben ik het wel mee eens! Ik was ook zo iemand die dacht dat kindjes in hun eigen bed hoorden. Als ik me daar minder van aangetrokken had, en meer mee was gegaan in haar behoeften, was het een stuk makkelijker geweest.
     
  6. Annemeis

    Annemeis Fanatiek lid

    11 sep 2011
    2.185
    823
    113
    Gewoon rustig afbouwen:
    Leg haar in dr bedje en ga naast haar zitten met je ene hand op haar buik en met je andere hand streel je over haar hoofdje van het voorhoofd over de neus, fluister zachtjes. Dit herhaal je tot ze in slaap is gevallen.
    Na een paar dagen doe je de hand op haar buik weg en streel je alleen nog over haar hoofdje of andersom.
    Ging hier heel goed! (wel met 6 weken mee begonnen) onze zoon slaapt heerlijk in! Ik heb wel altijd zo'n muziekdoosje erbij en hij heeft een vast knuffeltje. Hij gaat zn bedje in, muziekje aan, knuffeltje (legt ie vaak over zn ogen) en ik streel nog een keer zachtjes over zn hoofdje en dan loop ik weg.
    Hij vindt zn bedje echt niet erg meer, als ie wakker wordt gaat ie vaak even vrolijk brabbelen...
     
  7. Zohra

    Zohra Fanatiek lid

    20 mei 2015
    2.005
    322
    83
    Leg haar in haar wiegje en geef haar een paar minuutjes (hooguit 5) om zelf in slaap te vallen. Huilt ze na een paar minuten nog, wieg haar dan tot ze rustig is maar nog niet slaapt. Ga dan weer weg. Herhaal dit tot ze slaapt.
    Andere optie is om het nog een maandje aan te kijken, het kan zomaar dat ze geen behoefte meer heeft aan wiegen als ze iets ouder is.
     
  8. Celika

    Celika Fanatiek lid

    15 jul 2013
    1.893
    381
    83
    Vrouw
    Dicht bij de zee
    Sluit me hier bij aan.
    Ze is nog zo klein dus lekker bij je nemen het komt vanzelf wel goed.
     
  9. turkssnoepje

    turkssnoepje Actief lid

    19 apr 2014
    380
    6
    18
    Bedankt voor julie reacties
    De reden dat ik niet wil wiegen is inderdaad omdat ik bang ben dat ze het nooit af zal leren tot ze groot is.
    Ik ga de tips de komende dagen toepassen en als het niet werkt leg ik me er ook maar gewoon bij neer met de hoop dat ze er op een moment geen behoefte meer aan heeft.
     
  10. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Dat komt echt! Ik hoorde ook van mijn omgeving dat ze echt in haar eigen bedje moest slapen en ik was zo bang dat ze anders niet zou slapen... laten huilen heb ik haar niet maar ben wel de wanhoop nabij geweest.
    Het komt echt goed, one way or another.
     
  11. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Mijn zoontje is pas met 5mnd naar zn ledikantje verhuisd. Daarvoor erg veel in slaap 'gewiegd' in de draagdoek. En nu slaapt hij als een roosje in zn eigen bed. Ze is nog zo klein!
     
  12. Meis28

    Meis28 Fanatiek lid

    30 aug 2013
    4.026
    184
    63
    Spanje
    Hier klopte ik dan op z'n billetjes of ruggetje, half wiegend zegmaar terwijl hij op z'n buikje lag. Daar werd hij rustig van en dan viel hij vaak al gauw in slaap. Daarna legde ik alleen een hand op z'n rugje en daarna hoefde het eigenlijk niet meer en liet ik hem zelf in slaap vallen (al was hij toen wel al wat ouder dan jouw baby). Je kindje is nog klein en heeft nog niet zon besef van dit soort dingen dus ik denk niet dat het kwaad kan hoor! Gewoon lekker troosten en wiegen wanneer dit nodig is en beetje bij beetje kun je het dan misschien wat meer loslaten
     
  13. Fabje123

    Fabje123 Bekend lid

    9 jan 2016
    555
    53
    28
    Vrouw
    Hier was het niet het wiegen, maar de pink die ze nodig had om in slaap te vallen.
    Ik heb het rustig afgebouwd: eerst legde ik haar slapend weg, toen bijna slapend, toen rustig maar wel wakker, en nu leg ik haar altijd wakker weg.
    Ik heb het wel steeds gecombineerd met een slaapliedje wat ik nog altijd voor haar zing en wat ze is gaan herkennen.
     
  14. Rainbow88

    Rainbow88 Fanatiek lid

    13 jan 2014
    3.648
    305
    83
    8 weken is nog zo klein

    Mijn dochtertje valt pas vanzelf in slaap sinds ze 6 maanden is.
    Voordien altijd gewiegd of gewoon in mijn armen in slaap laten vallen en slapend weggelegd...
    Nadien geprobeerd om haar wakker in bed te leggen en dat ging vanzelf. Nu slaapt ze altijd als een roosje.
     
  15. Lentekriebels

    Lentekriebels Fanatiek lid

    15 aug 2015
    1.086
    156
    63
    Het is heel normaal dat een kind de eerste paar maanden nog helemaal niet zelf in slaap kan vallen, die hersenen zijn nog volop in ontwikkeling en ze hebben nog helemaal niet door hoe ze zichzelf kunnen afsluiten van de wereld. Het idee dat een kind zo vroeg al maar alles zelf moet doen en dat anders nooit meer zal leren is echt iets van deze eeuw en uit het westen en helemaal niet zo natuurlijk. Baby's vallen altijd het liefst etend en tegen je aan in slaap. Ze groeien vanzelf en kunnen dan meer dingen en krijgen ook andere behoeftes. Je verwacht nu ook niet dat je kindje al kan lopen en denkt ook niet dat als je het dan maar draagt, je dat voor eeuwig zal moeten doen. Zo zal je kind zich ook op slaapgebied ontwikkelen en uiteindelijk leren hoe het dat zelf moet doen. Nu is het voor slaaptraining echt nog te vroeg en ook zeker te vroeg om je er druk om te maken.
     
  16. turkssnoepje

    turkssnoepje Actief lid

    19 apr 2014
    380
    6
    18
    Nou ben het aan het proberen maar vind het eigenlijk ook best zielig. Nu zo plots dat ze het zonder wiegen moet. Sluit me ook helemaal aan bij julie en ga gewoon lekker door met het wiegen. Dan blijft de ledikant op der kamertje voorlopig nog maar ongebruikt dat kan me niks schelen hihi. Bedankt allemaal
     
  17. Saskia1984

    Saskia1984 VIP lid

    19 nov 2008
    9.472
    422
    83
    Geniet ervan! Er komt een moment dat je dit gaat missen, echt waar. Ik geloofde het niet maar het is goed gekomen ;)
    Waarschijnlijk sneller dan je denkt. Als ze over 3 maanden nog steeds niet zelf in slaap valt is het tijd genoeg een soort van slaaptraining te introduceren.
    Ik dacht echt dat hij nooit in zijn bed ging slapen en ineens kwam het goed en wilde hij niet meer gewiegd worden. Wat heb ik het gemist, en soms nog.
     
  18. Saskia1984

    Saskia1984 VIP lid

    19 nov 2008
    9.472
    422
    83
    Hartstikke fijn dat oneindig geknuffel en goed voor de hechting!
     
  19. karine26

    karine26 Actief lid

    7 jan 2009
    283
    1
    0
    onderwijzeres
    Bergen
    Hier wou de dochter enkel op ons slapen. En meestal nog gecombineerd met licht wiegen. Ik was ook bang dat het nooit zou overgaan, maar ik mocht proberen wat ik wou, slapen in haar bed deed ze bijna nooit. Na 12 weken is dat opeens veranderd. Het kan nog verschillen, maar het gaat redelijk goed. Ze hebben idd zoveel liefde en geborgenheid nodig. Ik las ergens dat dit bij ons heel cultureel bepaald is: geboren worden en hup in een koud bed. En eigenlijk is dat ook wel zo he, heel natuurlijk is dat niet. Nu mis ik dat lijfje soms zo dat ik ze wel eens bij mij neem zonder het nodig is... geef er inderdaad maar aan toe, doet haar zo n goed en passeert zeker weer (gewoon af en toe wel eens zonder proberen, gewoon om te kijken of ze het al kan zonder. Ik fixeerde me zo op die 12 weken dat ze het mss ook al vroeger kon, maar gaf de kans niet)
     
  20. MrsBucket

    MrsBucket Fanatiek lid

    27 mei 2014
    1.225
    650
    113
    Zelf inslapen kwam hier pas ergens tussen 6-8 maanden. En nu mis ik het in-slaap-knuffelen van mijn zoontje. Dus geniet ervan ;) Je kunt ze echt niet verwennen met aandacht hoor!
     

Deel Deze Pagina