Zijn er hier ouders met kinderen die naar een revalidatiecentrum moeten of zijn gegaan?! Hoe ging dat bij jullie vanaf begin fase?! Wat was de reden dat ze geplaatst werden?!
Hè Snippie... lees je vraagstelling ik heb hier geen ervaring mee maar ben wel benieuwd naar jouw verhaal. Knuffel
Mijn zoontje gaat sinds september 3x in de week naar de vroegbehandeling van het revalidatie centrum. Hij zit op een speciale peuter groep. Tijdens deze dagdelen wordt hij uit de groep gehaald voor individuele therapie (fysiotherapie, ergotherapie en logopedie ). Maar ook in de groep wordt er spelenderwijs geoefend. Bij het eet en drink moment zit er ook een logopedist bij. En met vrij spelen bieden ze per kind uitdagend speelgoed aan. Er zitten maximaal 6 kinderen op de groep met 2 begeleiders. En dan de verschillende therapeuten. Mijn zoontje is daar naartoe gegaan omdat hij een motorische achterstand heeft. En zijn mond motoriek is niet goed ontwikkeld, hij voelt vaak niet dat hij eten in zijn mond heeft met het gevaar op verslikken. Hij heeft het ontzettend naar zijn zin op het revalidatie centrum, hij is wel altijd helemaal gesloopt als hij terug komt. In de tijd dat hij daar onder behandeling is, heeft hij echt enorme sprongen vooruit gemaakt. Verder helpen ze bij het revalidatie centrum ook met hulpmiddelen aanvragen, mocht het nodig zijn. Zo hebben wij een aangepaste kinderstoel, een bed en een speciaal loopkarretje voor Nathan. Als je nog meer wilt weten hoor ik het wel.
Onze dochter heeft vanaf dat ze 1 was vroeg behandeling gehad bij het revalidatie centrum rijndam. Eigenlijk hetzelfde verhaal als jenala. Eerst ging ze 1 middag (samen met 1 van ons) vanaf dat ze 2 werd tot ze 4 werd ging ze 3 ochtenden per week. Inmiddels zit ze op een Kdc. Als je vragen hebt pb me maar!
Wij zijn met de oudste bij een revalidatiecentrum geweest. Maar dan niet dagelijks of in een groep oid. Hij ging erheen om mee te kijken naar een eventuele diagnose en hoe het zat met zijn motoriek en op welke punten hij achter liep. Dus een diagnose traject eigenlijk. De eigenlijke behandeling kon worden gedaan door onze eigen fysio. Liever op het revalidatie centrum maar dat was te ver voor ons. Dus vandaar dat het overgedragen werd naar de fysio. Nu elk half jaar terug voor controle en opnieuw in kaart brengen en in de gaten houden ( vanwege spierslapte, holvoeten, verminderde reflexen, standafwijking rug
Hier exact hetzelfde als wat Mamzie schrijft, vanwege diagnose/onderzoek/begeleiding bij hms. We zijn een aantal maanden wekelijks een uurtje naar de fysio en ergo gegaan, die hebben heel veel testjes en onderzoeken gedaan en tips gegeven. Het gaat nu goed dus we zijn even gestopt met therapie in de kliniek, maar moeten één keer per half jaar terugkomen om de stand van zaken te bekijken.
Wij zijn er onder behandeling geweest met onze oudste zoon. Hij heeft DCD en kreeg daar fysiotherapie, ergotherapie en logopedie. Heeft 1-1,5 jaar geduurd, 1x per werk, half uur per therapie.
Onze docher gaat al bijna 2 jaar 3 ochtenden erheen ivm cerebrale parese, ze vind het geweldig en gaat er met veel plezier naar toe. Wij zullen het straks nog gaan missen als ze naar de basisschool gaat. Als je meer wil weten stuur dan maar een pb!
Onze dochter heeft nu elke week individuele therapie maar gaat na de zomer naar wen therapeutische peutergroep bij t revalidatiecentrum 2x per week. Vanwege een chromosoomafwijking heeft ze op dit moment een spraak taal ontwikkeling van 9.5 mnd en een motorische ontwikkeling van 11,5 maand dus om haar wat extra uit te dagen zijn we via de revalidatiearts bij de peutergroep terecht gekomen.
Wij hebben gisteren te horen gekregen dat de jongste naar revalidatie centrum gaat na de zomer vakantie. Hier wordt met 3jaar al gekeken naar de school. Voor de zomer gaan we naar bijeenkomsten 4 voor alleen oudsers en 4 met kindje er bij. Verder wordt hij nog extra begeleid door alle specialisten.