Inbakeren vraagjes

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door crealoon, 3 mei 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. crealoon

    crealoon Actief lid

    12 mei 2015
    207
    0
    16
    Hai allemaal.

    Wij hebben een zoontje van 5 weken die we nu bijna één week inbakeren in pacco doeken.
    Dit gaat heel goed en hij lijkt echt zijn rust te vinden (eindelijk voor hem)
    Maar goed. Nu ben ik opzoek naar mensen die er ervaring mee hebben. En hoelang hebben jullie hem gebruikt voor dat jullie begonnen met uitbakeren.
    Ik ben zo bang dat ik zijn motorische groei tegen hou namelijk zo :).

    Veel liefs
     
  2. lunap

    lunap Fanatiek lid

    15 okt 2011
    2.064
    6
    38
    Hier tot 5 maanden. Het vooral belangrijk als de kleine wakker is veel op zijn buik te leggen. Hij wilde op een op andere dag niet meer in de doek en sinds dien slaapt hij in een slaapzakje.
     
  3. Modra

    Modra Fanatiek lid

    24 jul 2014
    1.656
    445
    83
    Groningen
    Hier tot ongeveer 5 maand. Eigenlijk iets te lang, hij kon al wat rollen. Je moet eigenlijk uitgebakerd zijn wanneer ze beginnen te rollen. Maar we hadden een babyfoon met camera, hij rolde niet in de Pacco en 's nachts lag hij naast me en ik word meteen wakker van hem...
    Bij ons was uitbakeren moeizaam. Toen we niet meer konden inbakeren was het voor ons echt een zoektocht naar andere manieren om hem te helpen met slapen want hij is en was een moeizame slaper...

    Je houdt zijn motorische groei niet tegen hoor. :) Ze gaan alleen in de Pacco tijdens de slaapjes en de Pacco is helemaal goedgekeurd, ook voor de heupjes enz. Als hij buiten de slaapjes gewoon lekker kan bewegen, niks aan de hand!
     
  4. crealoon

    crealoon Actief lid

    12 mei 2015
    207
    0
    16
    Dank jullie wel.
    Het is me eerste kindje en vind het enorm spannend allemaal.
    Mats moet 20 rechtop blijven naar de fles dus echt veel tijd hebben we niet per dag om hem op zijn buikje te leggen. En hij schreeuwt als we het wel doen ;).
    Als ik hem tegen me aan hou rechtop zeg maar dan gaat dat hoofdje echt enorm omhoog dus ik hoop dat dat ook voldoende zal zijn voor hem.
    Bewegen kan die zeker buiten de doek dat laat die ook weten ook hihi
     
  5. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Hier tot zeven maanden, eigenlijk wat aan de lange kant, maar het ging gewoon echt niet eerder. Bovendien rolde hij ook nog niet. Het hele uitbakertraject heeft hier echt wel weken geduurd. Maar daar zou ik me nu nog geen zorgen om maken. Het is echt zo fijn als ze hun rust kunnen vinden en niet de hele tijd zichzelf wakker wapperen.
     
  6. ZaZaM

    ZaZaM Fanatiek lid

    22 jan 2015
    1.694
    38
    48
    Vrouw
    Utrecht
    Hier tot 9 weken. Het houdt niet de motorische ontwikkeling tegen hoor;) wij zijn nu overgestapt op de Zipadeezip, soort van tussenstapje, maar wel veilig mocht ze zich om kunnen rollen. Slaapt ze goed in gelukkig! Ik zou er persoonlijk wel mee stoppen als hij zich om kan draaien. Rustig afbouwen (slaapje voor slaapje of eerst bijv 1 armpje eruit).
     
  7. elsie89

    elsie89 Fanatiek lid

    27 sep 2014
    3.647
    1.252
    113
    randstad
    Hier met 5 mnd begonnen met uitbakeren en na een maand sliep ze weer als voorheen (1e week 1 armpje overdag eruit, 2e week armpje dag en nacht eruit 3e week overdag 2 armpjes lis in de nacht 1 en daarna allebei de armen alle slaapjes los. En na een week sliep ze weer door.
     
  8. RoxannaG

    RoxannaG Niet meer actief

    Tot 5 maanden gebruikt. Als je de pacco plus hebt zitten er ritsjes bij de armpjes en dan kun je langzaam afbouwen. Ik zag er enorm tegenop, maar we hebben binnen no-time afgebouwd. Het hielp ook dat het tegen de winter was een mijn zoontje dus in een dikke, stugge slaapzak ging slapen. En daarbij nog een dekentje strak ingestopt.
     
  9. Rietje88

    Rietje88 Niet meer actief

    Handig topic :)

    Wij bakeren in met een simpele xxxxl hydrofiele doek van de hema. Maar dit doen we alleen snachts. Zo blijft hij wel slapen zonder ingebakerd te zijn. Ook proberen we het af en toe zonder.
     
  10. udition

    udition Actief lid

    1 dec 2015
    129
    1
    18
    NULL
    NULL
    Iedereen heeft het al gezegd, wees niet bang voor ontwikkeling achterstand mbt inbakeren, geniet van de rust die het brengt.
    mbt het afbouwen over x aantal maanden, ik ben het eens met ZaZaM, de zipadeezip is perfect daarvoor. Meer info kan je vinden op babbababy.nl. Neem inderdaad rustig de tijd voor afbouwen dan weet je zeker dat het goed gaat.
    Maar goed, dat duurt nog ff. Geniet lekker van je inbakertijd zou ik zeggen:)
     
  11. Hupje

    Hupje Actief lid

    15 jun 2015
    281
    0
    0
    NULL
    NULL
    De heupjes en de beentjes liggen vrij in de Pacco, dus die kunnen gewoon in elke stand. En als je kindje niet slaapt, gaat de Pacco af en kunnen alle bewegingen. De eerste tijd lag mijn zoontje maar een minuut per keer op zijn buik, na het verschonen en voor de fles, anders spuugde hij alles onder. Hij vond toen op de buik liggen helemaal niet leuk, later wel.
    Wat afbouwen betreft zijn wij zo'n beetje het worst case scenario, alle pogingen mislukten en pas met 8 maanden is het gelukt om over te stappen op een slaapzak. De meesten lukt het eerder.
     
  12. riean

    riean VIP lid

    21 apr 2014
    5.810
    7.410
    113
    Wij gebruikten de Puckababy, en toen hij met 3,5 maanden om ging rollen zijn we ermee gestopt. Met meteen weer ellende met slapen. Maar ik durfde hem niet opnieuw in te bakeren.
    Het heeft zijn motorische ontwikkeling niet belemmerd, hij is de jongste van 3, en zijn grove motoriek gaat het snelst van alledrie, terwijl de andere 2 nooit ingebakerd zijn geweest.
     

Deel Deze Pagina