Mijn dreumes drinkt zo slecht!

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door rijo, 9 mei 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. rijo

    rijo VIP lid

    5 mrt 2014
    5.272
    2.034
    113
    Mijn zoontje van bijna 2 wil de laatste weken, zo niet maanden maar moeilijk drinken. Hij hangt nog erg aan zijn flessen, we hebben dit terug kunnen brengen naar 2 a 3 keer per dag (thee en melk) en sindsdien is het bagger. Tijdens de tussendoortjes bieden we het aan in een beker naar zijn keus: gewone beker, rietjesbeker, tuitbeker (dezelfde als de opvang, daar gaat het wel goed), 360 graden beker, bidon etc. 9 van de 10 keer blijf het bij 1 of 2 slokjes, ongeacht wat er in zit. De flessen blijven de laatste weken ook regelmatig half vol, waardoor hij op een dag echt veel te weinig drinkt. Er komen ook kiesjes door, op de dagen dat hij daar last van heeft is het drinken helemaal dramatisch. Ik geef al 2x per dag fruit en hij eet iedere dag groente, nu met het warme weer af en toe een ijsje, maar die gaat ook maar voor een deel op. Forceren of chanteren werkt volgens mij averechts. Wie heeft ideeen? Ook qua stoppen met de fles!
     
  2. Zohra

    Zohra Fanatiek lid

    20 mei 2015
    2.005
    322
    83
    Een fles geven meteen als hij uit bed komt en nog een beetje slaperig Is? Dat wilde bij mijn dochter nog wel eens werken.
     
  3. Samurai

    Samurai Bekend lid

    1 dec 2013
    634
    1
    16
    NULL
    Noord-Holland
    Hier drinkt meneer graag uit bad met een klein dopje/bakje. Dus geen schuim in het water en de kraan heel zacht (en lauw) laten lopen. Dan drinkt hij zo een halve liter hihi. Pakjes drinken zijn ook favoriet en melk.
     
  4. Meis28

    Meis28 Fanatiek lid

    30 aug 2013
    4.026
    184
    63
    Spanje
    Hier ook! Alleen is mijn zoontje iets jonger, maar hij wil elke keer niet drinken als ik hem zijn beker aanbied of ergens laat staan waar hij zelf bij kan. Als ik hem een flesje geef (ook gewoon met water) dan drinkt hij wel redelijk dus dan maar fles.. Je kan ook water bij de melk doen als hij dat tenminste wel drinkt
     
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    Je schrijft dat het uit een andere beker wel goed gaat op de opvang. Dan is het weigeren van een beker bij jullie dus een soort machtsstrijd van hem. Hij weet of voelt dat jullie willen dat hij goed drinkt en gooit dan zijn kont in de krib.

    Ik zou heel duidelijk zijn en de fles morgen waar hij bij is in de kliko gooien. Een andere beker laten kiezen of wegzetten en Dan laten doen. Geen negatieve aandacht aan geven en tussendoor zoveel mogelijk slokjes laten drinken. Als hij goed fruit eet en groenten dan krijgt hij daar iig veel vocht door binnen.
     
  6. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113
    Zorgen dat er drinken ergens staat en niet teveel aandacht aan geven, je zou ook smoothies kunnen maken, bomvol fruit.

    (Offtopic paar aardbeien vers of diepvries, bevroren of verse banaan met scheut yoghurt en melk in de blender weinig vocht en al het fruitbevroren krijg je meer ijs meer yoghurt en melk smoothies.)
     
  7. Mop81

    Mop81 Fanatiek lid

    9 nov 2013
    4.130
    2.517
    113
    Vrouw
    Amsterdam
    Hier hetzelfde verhaal. Zodra ik het geef gooit hij het weg. Ik zet de tuitbeker nu ergens neer waar hij zelf bij kan en besteed er verder geen aandacht aan. Dat werkt heel goed.
    Verse jus is favoriet
     
  8. Rietje88

    Rietje88 Niet meer actief

    Scheutje appelsap door het water heen doen. Dan komt er een beetje smaak aan te zitten.
     
  9. Olifantje1991

    Olifantje1991 VIP lid

    9 jan 2013
    9.521
    3.739
    113
    Ik zou inderdaad ook 1 beker kiezen en die aanhouden. Hier staat bv. z'n rietjesbeker altijd op de tafel.
    Af en toe in de kinderstoel mag hij uit een open beker drinken. Maar zoontje kiepert hier net zo hard het hele bekertje om, dus dat doe ik alleen als ik erbij ben.
    Verder vind hij hier zo'n flesje van spa blauw, met zo'n klik dopje erg leuk om uit te drinken. Hij drinkt dan vaak zo dat hele flesje leeg, gewoon omdat het interessant is en mama daar ook uit drinkt. :p
     
  10. humptydumpty

    humptydumpty Fanatiek lid

    9 apr 2014
    3.637
    1.193
    113
    Dit zou ik juist niet doen. In feite beloon je hem voor het afwijzen van water en krijgt hij er iets lekkerders voor terug. Dat is natuurlijk eigenlijk helemaal niet wat je wilt. Hij moet gewoon water kunnen drinken.

    Als je je echt zorgen maakt over uitdrogen, zou ik hem toch af en toe "dwingen" om wat te drinken. Hier moeten ze tijdens het drukke spelen met dit mooie weer af en toe gewoon eerst een half bekertje water leegdrinken. Doen ze dat niet dan komen ze gewoon niet van de bank. Heel simpel. Uiteindelijk kiezen ze altijd eieren voor hun geld en gaat het bekertje leeg. ;) Een half bekertje water leegdrinken is echt geen marteling. Ik vind dat je dit als moeder gerust aan je kindje kunt verplichten als het buiten zo heet is en ze uit zichzelf niet drinken.
     
  11. piemie

    piemie Fanatiek lid

    28 mrt 2009
    1.769
    0
    0
    kapster
    het Gooi
    Nou ik geef mijn dochter liever wat siroop door haar water dan dat ik haar moet dwingen water te drinken.

    Mijn dochter drinkt altijd weinig, al sinds haar geboorte. Ik heb het los gelaten ze drinkt wat ze wil. Daarnaast geef ik lekker fruit/yoghurt/fruitsmooties.
    Ze heeft gewoon weinig dorst.
     
  12. baby001

    baby001 Bekend lid

    5 mrt 2015
    897
    18
    18
    Hier ook een dametje die weinig drinkt. En een moeder die niet van suikerhoudende drankjes houdt ;) ze deed het eerder altijd prima op water/thee/smoothies maar nu doet ze dat echt niet.
    Of het een machtstrijd is? Geen idee.. maakt me ook niet uit. Dus ik ben naar de winkel gegaan en heb roosvicee gekocht. Tsja, dat drinkt ze wel. Nouja dan is dat ook prima. Liever wel drinken dan uitdrogen, zo denk ik nu maar.
     
  13. rijo

    rijo VIP lid

    5 mrt 2014
    5.272
    2.034
    113
    Bedankt voor alle reacties! Mijn zoon krijgt water, afgewisseld met sterk verdunde roosvicee. Ik heb alle bekers opgeruimd en alleen de bidon laten staan, hier drinkt hij het meeste uit. Ik benoem het niet meer, ik zet de bidon op tafel bij de tussendoortjes en laat het verder aan mijn zoon over. Gisteren pakte hij hem pas om 5 uur, natuurlijk vlak voor het warm eten ;) Heb hem 'de duim' gegeven, verder niks benoemd. De fles gaat binnenkort de deur uit, hij mag hem zelf in de prullenbak gooien zodat dat ding ook echt weg is :cool: Dan zal hij wel uit de bidon of een gewone beker moeten drinken.
     

Deel Deze Pagina