Doorgaan of stoppen en wachten?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Pien120213, 16 mei 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Pien120213

    Pien120213 Actief lid

    22 okt 2013
    178
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo dames,

    Sorry, er zijn nu al tig topics geweest over zindelijkheid en heb ook steeds meegelezen en heel veel goede tips voorbij zien komen. Toch hoop ik op (nieuwe) tips, want weet het nu ff niet meer.

    Mijn dochter, 3 jaar en 3 maanden, is nog niet zindelijk. Met 2,5 jaar waren we bezig met zindelijkheidstraining, maar ze kreeg toen (door iets anders) verschrikkelijke obstipatie met uitscheuren tot gevolg. Drama dus maar gestopt met zindelijkheidstraining. Gelukkig heeft ze nu al lange tijd geen last meet van obstipatie dus zijn we vorige week opnieuw begonnen:
    Luier uit, ieder uur op de wc zetten, steeds vragen en mooie stickers om te plakken in de wc na iedere poging.

    De eerste dag hadden 13 plas ongelukjes en heeft ze in haar broek gepoept. De 2e dag leek ze het al door te hebben. 4 ongelukjes en de rest netjes op de wc. Naar de PSZ deed ik haar een luierbroekje aan en ze ging tijdens de plasronde ook op de wc zitten (1x geplast). Echt zelf aangeven deed (en doet) ze weinig. Zo nu en dan. Wel kan ze het lang ophouden en als ze dan plast dan plast ze gelijk heel veel. Het leek steeds beter te gaan. Maar sinds zaterdag zijn we weer terug bij af: ze was niet zo lekker en hangerig die dag en wilde de hele dag hangen. Ook wilde ze weer een middag dutje doen, waardoor ik haar een luier heb omgedaan. Sinds zaterdag 0x op de wc geplast / gepoept. Ze geeft niks meer aan, als ik haar op de wc zet wil ze er na 5-6 min af zonder iets gedaan te hebben.

    Ze is al vrij laat en ik weet zeker dat ze het goed aanvoelt want als ze moet plassen loopt ze eerst naar een hoekje, staat stil, doet haar benen wijd en gaat plassen. Ze voelt het dus wel aan. Poepen precies zo.

    Wat kunnen we nog doen? Ze gaat 3x per week naar de PSZ. Nog ff een weekje wachten en dan weer proberen? Of een stapje terug en overdag een luierbroekje aan? Of doorzetten?
     
  2. Lilian2016

    Lilian2016 Actief lid

    15 mrt 2016
    137
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou als ze zichzelf weer beter voelt grwoon weer doorzetten!
    Potje of toilet keuze laten
    Iets in vooruitzicht stellen :korte termijn
    Mee in plasrondes op peuterspeelzaal
    Geduld hebben

    Ik begon met 2.5 jaar met zindelijkheid ze was her al snel,
    Maar daarna geen zin meer in! Ff gestopt toen weer opgepakt door samen potje te beplakken, bij elke plasbeirt te belonen met een klein snoepje en negeren als t fout ging. elk uur a 1.5 uur vragen of ze moest en eerst toch erop zetten maar later ook vetrtroiwen gevrn van oke je hoeft niet dan wachten we!

    Ik kreeg d'r binnen de maand zindelijk en belonen was een enthousiaste reactie eb was voldoende!

    Terugval kan! Gewoon doorzetten en evt wat tips vragen aan de leidsters. Heb ik ook grdaan en die zei oh ze gaat bij ons gewoon wel ! Maak t leuk voor d'r .... En zo begon ik opnieuw en t lukte!
     
  3. theeleut

    theeleut Actief lid

    19 aug 2008
    314
    2
    18
    Als ze het aanvoelt zou ik gewoon doorzetten.
    Kijk waar ze gevoelig voor is en beloon haar daarmee als het lukt. Mijn dochter had niets met stickers, maar wilde heel graag een paraplu. Met haar afgesproken dat ze die kreeg zodra ze een week lang droog was. En twee weken later was dat gelukt.
    Mijn zoon vond het een feestje om stickers te plakken dus die mocht bij elke plas een sticker plakken.

    Een paar mooie onderbroeken wil ook nog wel eens werken.

    Verder zou ik de luier overdag gewoon uitlaten en haar zelf laten helpen als haar broek nat is, dus zelf haar natte broek uit laten trekken en een schone broek aantrekken, zonder zelf boos te worden. Waarschijnlijk komt het dan vanzelf... Even naar de wc lopen is dan veel makkelijker dan een schone broek aantrekken.
     
  4. Pien120213

    Pien120213 Actief lid

    22 okt 2013
    178
    0
    0
    NULL
    NULL
    Stickers plakken vind mijn dochter ook te gek, maar de lol is er bij haar vaak snel weer van af. Een cadeau krijgt ze als ze geen ongelukjes meer heeft, dat weet ze, maar dat lijkt haar nu sinds een paar dagen niet meer te boeien. Het is bij haar vaak zo dat zodra ze door heeft hoe iets moet of in elkaar steekt voor haar de lol ervan af is.
     
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik zou doorzetten en ook echt geen luierbroekje meer aan doen, ook niet op de psz.
    Als dat moeilijk is daar zou ik haar een weekje thuishouden.
     
  6. Sleepless

    Sleepless Bekend lid

    1 jun 2013
    892
    173
    43
    Vrouw
    Brabant
    Ik heb bij de oudste het boekje 'zindelijk in een week' gebruikt en na 3 dagen was hij dag en nacht zindelijk. Wij vonden het echt fijn om te gebruiken; je hebt een soort handleiding waar je je aan kunt hiuden en dat werkte hier goed. Ik weet de schrijver niet meer maar als je het googled dan vind je het vast zo. Succes!
     
  7. Zohra

    Zohra Fanatiek lid

    20 mei 2015
    2.005
    322
    83
    Is er op de psz een kindje dat ze graag mag of liefst een beetje tegenop kijkt dat al uit de luiers is? Dat heeft bij mijn dochter erg geholpen, dat ze net zo groot wilde zijn als dat kindje. En verder er veel over praten, dat grote kinderen onderbroekjes hebben en op de wc plassen.
     
  8. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    18 mei 2012
    3.897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    Ik zou het niet forceren. Misschien is ze er nog niet klaar voor en binnen een maandje wel? Hier ook zo een zoontje. Sinds zijn 2.5 jr geprobeerd en telkens ook elke keer in de broek. Een paar keer opnieuw geprobeerd maar net als bij jou 2 x in de pot en 15 x in de broek bij wijze van spreken. De juf van de creche zei om te wachten, dat hij er nog niet klaar voor was. Een paar weken geleden weer begonnen (3 jaar en 2 maanden) en ineens ging het goed: 2 ongelukjes in een week. Ik zou dus misschien even een maandje of zo wachten en zien hoe het dan gaat. Als ze zich niet lekker voelt en het niet meer aangeeft is ze er misschien toch nog niet klaar voor?
     
  9. Pien120213

    Pien120213 Actief lid

    22 okt 2013
    178
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor jullie reacties.
    @Sleeples: Ik heb zelf het boek zindelijk maken is kinderspel gelezen en het Engelse boek potty training in 3 days. De tips uit het 1e boek volg ik ook. Staan in het boek wat jij aanraad tips welke hier nog niet zijn voorbij gekomen? Dan wil ik deze ook nog wel aanschaffen (bij mijn collectie :)).

    @Zohra: nee helaas. Wel heeft ze oudere nichtjes waar ze dol op is en waar ze mee naar de wc wil gaan, haha, maar die zijn nu op een leeftijd dat ze niet willen dat er iemand mee kijkt :) :). Dus alleen zeggen werkt bij haar niet.

    @Podiki: Ja, daar zat ik dan ook weer aan te denken, maar ik denk dan meer om er tussenin te zitten: niet helemaal stoppen, maar ook niet vol er tegen aan. Dus wel op de wc zetten, maar luier nog wel aan. Probleem is dat ze de ene dag het wel aangeeft en de andere dag weer niet.
     
  10. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    @ podiki25, er "niet aan toe zijn" met ruim 3 daar geloof ik echt niet in! Dat is meer de leeftijd dat ze zo gewend zijn aan die luier dat ze hem graag aan willen, maar er niet aan toe zijn dat vind ik echt een soort van onzin. Een kind van 3 kan prima zindelijk worden, in iedergeval van plas. Van poep duurt het vaak wat langer.

    Ik zou zelf doorzetten. Hier is het soms ook dagen met wat vaker ongelukjes en het heeft lang geduurd maar nu na een maand of 3 gaat hij eindelijk zelf aangeven "Ik heb bijna plas!" Hij draagt, helaas, nog wel een luierbroekje maar plast daar echt niet meer in. Hij heeft namelijk nog helemaal geen controle over zn poep en heeft heel dunne poep en ik *zie banner* hou het echt niet binnen als ik weer een onderbroek vol poep over zn benen naar beneden moet vegen. Maar zeker gewoon doorgaan hoor, ik merkte juist vaak dat op het punt van "En nu zie ik het niet meer zitten" het daarna vaak veel beter gaat!
     
  11. Pien120213

    Pien120213 Actief lid

    22 okt 2013
    178
    0
    0
    NULL
    NULL
    Gefeliciteerd met je zwangerschap! Leuk! En ja dan snap ik dat je niet op zo'n manier wil verschonen, haha. Dat heb ik ook terwijl ik niet zwanger ben.

    En jullie verhalen geven me weer hoop, haha.
     
  12. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Mijn advies is door pakken. Ze is drie geweest gaan wijd staan omdat ze moet plassen( gemak zucht) zou er dus wat van gaan zeggen.

    Soms moet je gewoon echt even door pakken luierbroekje uit weekje aankijken en dan pas kijken of het echt lukt het woord warmer dus kou zal minimaal zijn.
     
  13. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.063
    3.857
    113
    Zodra ze zich weer beter voelt, doorgaan. Luierbroekjes uitlaten en duidelijk op de psz zeggen dat ze haar bij de plasrondes mee moeten nemen.
     

Deel Deze Pagina