Ons zoontje is morgen 5 maanden en heeft het altijd super gedaan! Hij is met 38+6 geboren met een geplande keizersnee dus alles is rustig gegaan. Hij sliep altijd super overdag en ook 's nachts (af en toe speentje en een voeding en sliep door). In maart begon het al te rommelen; hij kreeg RS. Hij heeft 6 dagen in het ziekenhuis gelegen en kreeg het virus de baas. Sindsdien blijft hij rommelen met zijn luchtwegen. Na vaak naar de HAP en Eerste hulp te zijn gegaan hebben we een puffer gekregen waardoor hij hoestbuien onder controle krijgt. Maar het slapen gaat sindsdien steeds slechter. We zijn nu wat aan het rommelen met zijn voeding (ze verdachten hem van KMA; dus pepti) en nu weer terug naar Omneo voeding.Ook krijgt hij nu wat fruit wat hij heerlijk vindt. Hij wordt nu ieder half uur of anderhalf uur wakker en wil dan speentje. HIj kronkelt in zijn slaap (kramp?) en wil steeds speen en slaapt dan door. Waardoor slaapt hij nu zo slecht? Is het het geven van bijvoeding en dus kramp? Is het een sprong (klopt niet in de kalender maar goed) Is het toch KMA (ben nu gestopt met pepti, had als andere klachten dus darmproblemen en flinke eczeem) Zou hij niet meer ingebakerd wilen liggen? Als dingen in mijn verhaal wat onduidelijk zijn vraag het me. Maar hebben jullie een idee? Dit slechter slapen is nu 1,5 a 2 weken. Even voor de goede orde; dit gaat niet om ons; wij redden het wel met slaap (doen wisseldienst) en ik kan goed tegen weinig slaap maar iets zit er ons manneke niet lekker.
Een aantal dingen zou je kunnen testen, zoals niet meer inbakeren en even stoppen met fruit geven. en eventueel terug naar pepti?
Terug naar pepti wil ik nu juist even niet om te kijken of de klachten terugkomen en dan heb ik meer "bewijs" dat het wel KMA is. Stoppen met fruit is een idee; maar hij zal toch een keer er aan moeten wennen? vanaf wanneer "moet" hij fruit? Stoppen met inbakeren zal ik ook eens probereen... Is mn 2e kindje en nog zoveel vragen; stom he?!
Tot en met 6 maanden kunnen ze prima alle voedingsstoffen uit melk halen, dus daar hoef je je geen zorgen om te maken. KMA klinkt wel waarschijnlijk. dit kan ook effect hebben op de luchtwegen namelijk... Eczeem, darmklacjten, hoesten... Ik zou terug gaan naar koemelk vrij...
Net half potje fruit op en nu zo; We zijn al half gestopt met Pepti vanaf woensdag. Is deze reactie niet wat laat dan? Ik kan niet zomaar over op Pepti heb nog geen verwijzing. Moeilijk moeilijk Het is geen huilbaby ofZo! Aan kma baby's denk ik aan hele ontevreden slecht slapende baby's maar y slechte slapen is echt pas paar weken
Zijn de krampen begonnen nadat hij fruit kreeg? Ik zou als eerst stoppen met fruit om te kijken hoe dat gaat... Mijn zoontje kreeg ook pas met 6,5 maand fruit, we waren met 5 maanden gestart met groente maar daar kreeg hij dus krampen van (hij had toen overigens ook nog kma) en hebben we het laten rusten tot 6 maanden. Toen ging het wel goed, en 2 weken later gestart met fruit en op 2 dagen kramp na ging dat toen ook goed. Overigens, als je nog niet volledig bent gestopt met Pepti lijkt het mij niet vreemd dat hij nu pas een (eventuele) reactie krijgt.
Ons ventje sliep ook op een gegeven moment onrustiger. Hij begon ook aanstalten te maken tot rollen, dus we moesten over op een slaapzakje. Daar was hij ook klaar voor: cold turkey overgestapt en hij sliep er een stuk beter van! Ik heb wel een handig moment gekozen hiervoor, na het babyzwemmen was hij altijd doodmoe dus toen heb ik hem in een slaapzakje gestopt in bed en hij sliep vanaf dat moment als een roosje in zijn slaapzak Over de rest kan ik weinig zeggen, geen ervaring mee..
Onrustiger slapen is heel normaal nu. Vaak is het gewoon honger. Werkt het als je een flesje geeft? Ik zou sowieso een week stoppen met bijvoeding en kijken of dat helpt. Je moet helemaal nog geen fruit geven nu, dat kan wachten. Zag je verschil voor en na de pepti? Je hebt sowieso op korte tijd erg veel veranderd aan de voeding, dus nu is het moeilijk te achterhalen wát het precies was. Dus je zal stapsgewijs moeten uittesten.
Hier net zo. Gek op zn hapjes maar meer krampen. Maar ik ga er wel mee door, omdat hij er dan toch maar aan moet wennen naar mijn idee. EN hij poept veel beter waardoor ik de forlax aan t afbouwen ben, vind ik ook wel een fijn voordeel. T is trouwens prima houdbaar, maar.wel weer wat toegenomen. Snachts ook meer onrust, ook weer 2 voedingen. Deels borstvoeding maar overdag ook 2/3 keer een fles omneo Ik hoor t veel om mij heen dat rond deze leeftijd kindjes vaak wat onrustiger zijn... Koemelk allergie is hier ook aan gedacht naar koemelkvrij eten van mij uit en geen flesvoeding nog toen gaf geen verschil. Ook een onrustige gevoelige huid, bleek hij allergisch voor neutral 😞 en ik maar lekker smeren met neutralcreme en zn kleertjes wassen ermee. Cetomacrogolcreme.met.vaseline gehaald bij de apotheek, werkt fijn.
Qua voeding zou ik eerst het een doen en dan het ander. Dus ofwel fruit blijven geven en terug naar pepti of stoppen met fruit en gewone fv blijven geven. Anders zul je denk ik niet kunnen achterhalen wat het is. Mijn voorkeur zou zijn stoppen met fruit omdat hij zeker tot 6 maanden nog zonder kan.
Mega bedankt Ik ga volledig stoppen met bijvoeding en morgen ander wasmiddel halen... Met huisarts telefonisch besproken en ik moet volg week vrijdag toch naar cb dus daar kan ik ook nog overleggen. Voordat ik Pepti gebruikte; heb ik heel lang omneo gebruikt. Dat ging ook heel lang goed dus vandaar dat ik toch twijfel aan die kma. Dat komt toch niet van een op ander moment na 4 mnd nog ofZo?
Ik ben in eerste instantie ook gestopt met hapjes vanwege kramp. Ik wilde ook niet over van pepti naar standaard én met hapjes starten. Waarom omneo en geen standaard voeding proberen? Hier ook pepti vanwege gevoelige darmpjes maar daarna terug naar standaard ipv omneo. In omneo zit wel h.a., dus iets lichter verteerbaar, maar ook zetmeel voor reflux kindjes. (Mijn kindje kreeg h.a. - omneo - pepti - standaard en daarna pas hapjes begonnen)
Even een update; ben helemaal gestopt met hapjes maar eczeem bleef! Het werd erger en erger. Kwam bij het cb voor prikjes en die zeiden snel; dit lijkt echt heel veel op Kma. Direct Pepti meegekregen en WoW; zeeeer blije en actieve baby! EcZeem in gezicht al weg; eczeem op de buik droogt in. Hoesten al veel minder! Slapen is nog ongeveer hetzelfde maar pas vanaf vrijdagmiddag begonnen met de Pepti. Ik denk dus echt dat het kma is; en ik ben BLIJ! Niet omdat hij het heeft maar omdat ik em nu kan helpen en dat voelt verdomd goed als moeder!