Vertrouwen jullie de garage?

Discussie in 'De lounge' gestart door Aegyo, 1 jun 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mamaatje81

    Mamaatje81 Fanatiek lid

    29 okt 2013
    1.046
    0
    0
    NULL
    NULL
    Een Fiat is wel een k*t auto weet ik uit ervaring dus het zou me niet verbazen dat er grote dingen mee mis zijn.
    Het heet niet voor niets Fiasco in auto Techniek 😉
     
  2. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    9 jan 2009
    6.300
    2.568
    113
    Voor de accu ga ik naar de kwikfit.
    Stuk goedkoper
     
  3. Chocochippie

    Chocochippie Niet meer actief

    Nee dit zou ik niet vertrouwen.

    Wij hebben sinds vorig jaar een goede en eerlijke garage gevonden. Daarvoor hadden we onze auto laten keuren bij een ander, reparatiekosten zouden 1400 euro zijn :$
    Toedeledokie
    We gingen naar deze garage daar werd ie herkeurd, kosten 500 euro.
    Wij blijven nu mooi bij deze :D
     
  4. bababoe

    bababoe Fanatiek lid

    11 mrt 2011
    1.801
    775
    113
    Ik vind het ook altijd enorm lastig want ik heb er totaal geen verstand van en ze kunnen me alles wijsmaken. Wel is er hier 1 garage die ik wel redelijk vertrouw, zij maken vaak foto's van wat ze opvalt aan de auto, zodat in de gaten gehouden kan worden hoe het zich ontwikkeld. En ze zeggen ook rustig; dat en dat is aan het verslijten, maar het hoeft nu nog niet direct vervangen te worden. Dan kun je er vast rekening mee houden, maar is het niet ineens een gigantische rekening.

    Mijn man vindt ze echter te duur en zoekt graag naar een Turkse garage, waarvan hij nu een man heeft gevonden die hij vertrouwt. Dus nu laat ik het hem mooi regelen, en als hij het niet doet ga ik naar de eerst genoemde garage toe.
     
  5. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Echt niet. Als er iets vervangen moet worden dan markeert mijn vriend dat stuk. Als hij er niet bij mag/kan blijven.
    Het is al gebeurd dat iets zogenaamd vervangen was maar dat krasje wat mijn vriend erin had gezet hadden ze niet weggepoetst ;).

    Hier doet mijn vriend ook het meeste.
     
  6. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.630
    5.656
    113
    Ja die vertrouw ik. Wij hadden een flyer voor gratis apk. Je zou denken dat ze dan vast wel iets vinden maar nee hoor auto werd goed gekeurd. Sindsdien elk jaar daar apk. In verleden eens naar kwikfit geweest, van alles mis vriend vertrouwde het niet. Maar een andere garage gegaan en een paar punten klopte maar lang niet alles. Het blijft lastig als leek zijnde. Zou ik jullie geval nog eens ergens anders de apk doen.
     
  7. anica

    anica Fanatiek lid

    3 dec 2009
    4.528
    240
    63
    Taarten bakken
    zwolle
    Ik hoop dat je alleen voor een accu gaat en niets anders.

    Wat een verschrikkelijk bedrijf! Ik heb daar een jaar geleden verschrikkelijk ruzie gehad!
    Mijn oma had haar auto daar heen gebracht voor de APK, ze werd gebeld dat hij voor €1400 gemaakt moest worden en dat ze hem daarna pas terug kreeg!
    Nou dat dacht ik niet! Ik heb uit eindelijk gezegd dat ik nu de politie ging bellen of alleen de keurings kosten zou betalen en de auto mee zou nemen!

    Uiteindelijk heb ik alleen de kosten betaald en ben ik met haar auto naar mijn garage gegaan... €100,- en APK er weer op!

    Nu kan ik nog 4Atjes vol schrijven over dat schijt bedrijf!


    Ik vertrouw alleen mijn eigen garage!
     
  8. Pluisjee

    Pluisjee Fanatiek lid

    15 mrt 2012
    4.592
    20
    38
    Vrouw
    Noord Holland
    Dit alleen heeft mijn vader een garage waar ik werk. Ook als je ziet wat sommige bedrijven durven te vragen voor een onderdeel pff..
     
  9. Pluisjee

    Pluisjee Fanatiek lid

    15 mrt 2012
    4.592
    20
    38
    Vrouw
    Noord Holland
    Haha kwik fit is idd niet zo betrouwbaar. Kwam een klant met kapotte schokbrekers (zei kwikfit) wij die auto op de brug was het zijn uitlaat koek koek haha.

    Ik las ook iemand over banden via internet bestelen bij een banden boer laten afleveren en daar laten monteren. Dit is lang niet altijd goedkoper als dat je het besteld bij de banden boer zelf. Wij zijn een banden bedrijf van oorsprong (beetje uit ons jasje gegroeid ;)) en hoe vaak wij telefoontjes krijgen van mensen ik wil die en die band bestellen en bij jullie laten bezorgen. Prima dat kan maar zal ik even kijken wat die bij ons kost ? En dan zijn ze vaak net zo duur uit of goedkoper inclusief de montage etc. Daarbij heb je bij ons garantie. Als er iets met de band is , halen wij hem eraf zorgen we voor een nieuwe etc. Als je via internet besteld moet je weer betalen voor het demonteren , opnieuw een band monteren etc. Daarbij duurt het langer voor die er weer op zit door verzending etc. Wij hebben de banden bijna altijd met een dag in huis , vinden veel mensen ook fijn. Maar niet alle banden maten zijn echt goedkoper hoor want ze zijn wel heel scherp met de prijs en kopen enorm groot in, maar 9 van de 10 keer kunnen wij wel mee komen.

    En soms moeten mensen zich afvragen hoe het kan dat een bedrijf €15/20 euro voor een apk vraagt. Dit is qua tijd gewoon niet te doen. Bijna altijd komt er dan wel iets uit. Gek hè?

    Wij hebben veel vaste klanten en ik denk dat de meeste ons wel vertrouwen. Mijn vader is namelijk soms te goed voor de klanten ;) wij zijn netjes met de prijs en we vervangen niks zonder overleg. En wat ik hierboven ook las , stel dat iets nog even kan zeggen we het ook en denken we niet : oh we zeggen maar dat het vervangen moet worden dan verdienen wij wat. En juist die mensen zijn blij dat je eerlijk bent en komen terug :)
     
  10. Poohbear82

    Poohbear82 Fanatiek lid

    12 feb 2013
    2.415
    0
    36
    Vrouw
    Secret agent
    Ergens in het midden
    Ja onze garage vertrouw ik. Een kennis van ons werkt er en toevallig is de leaseauto er ook onder contract. Met de vorige auto gaven we aan dat we dachten dat de remblokken aan vervanging toe waren, maar kregen hem terug met de mededeling dat ze met gemak nog een half jaar mee konden.
    Bij de kwikfit zien ze ons niet, m'n vader is er 1 keer geweest. Hij had paardagen eerder de koelvloeistof, olie en ruitenwisser vloeistof al aangevuld en de ruiterwisserbladen zelf vervangen, kreeg hij bij het afhalen een nota waar die dingen allemaal op stonden als dat zij het hadden gedaan. M'n vader heeft uiteraard een nieuwe nota gevraagd.
     
  11. Bailief

    Bailief Niet meer actief

    Ik vertrouw geen enkele garage. Automonteurs kunnen namelijk ontzettend makkelijk oplichten omdat de mensen er toch vaak geen verstand van hebben. Nou heb ik makkelijk praten want mijn vriend is automonteur. Die ziet ook geregeld mensen waar weer wat is aangesmeerd wat niet gehoeven had.

    Wat betreft kwik-fit: toen mijn vriend nog geen automonteur was hebben we onze auto daar eens voor de apk gedaan. Er moest wat gebeuren waardoor de fuseekogel losgedraaid (ofzo) moest worden. Die waren ze even vergeten vast te draaien. Een dag later is het wiel met de constructie waar het aan vast zat los gekomen. Midden op de weg stond ik met een auto die aan 1 kant niet meer op het wiel stond. Voordat kwik fit schuld erkende en mij kwam helpen, pff... Ik heb nog een klacht ingediend maar ook daar nooit wat van gehoord.
     
  12. Krulpeterselie

    Krulpeterselie Fanatiek lid

    27 apr 2015
    2.585
    1.247
    113
    Onze garage vertrouw ik volledig. Ze zijn niet duur net de inderdelen en eerlijk over prijzen. Hij zit alleen wel een eind rijden weg dus soms moeten we wel naar een ander. Vorige week nog naar de profile. De aandrijfashoes zou kapot zijn rechtsvoor. Linksvoor was nog goed. Ik kon er ook prima mee doorrijden. Wij naar onze eigen garage gegaan bleken allebei de hoezen kapot maar ook de homokineet. Bij het loshalen brak alles er in stukken onderuit. Levensgevaarlijk als we nog drie dagen doorgereden hadden (wat de bedoeling zou zijn geweest bij profile). Plus dat ze dan die hoezen vervangen hadden en we daara nog een keer de homokineet hadden moeten vervanfen met de hoes want die zit daar standaard bij.
    Zelfde met de lamdasonde. 288 euro kostte dat maar die is dus nooit kapot geweest. Wel een sensor die de temperatuur meet bij de turbo. Konden we dus alsnog vervangen. We gaan daar dus echt niet meer naartoe.
     
  13. Insomniac

    Insomniac Fanatiek lid

    24 jan 2015
    1.841
    780
    113
    Virtueel assistent
    Gelderland
    Kwikfit zeker.

    @ vraag, nee totaal niet. Laatst nog. Prima auto, alleen had ik te lang geen lang stuk gereden waardoor de roetfilter niet gereinigd kon worden en mijn olie lampje ging knipperen. Ik naar de garage, moest er volgens hun een nieuwe filter a 2300 in. Gelukkig bevriend stel waarvan de man monteur is en dezelfde auto heeft. Na een uur snelweg niks meer aan de hand :x hadden ze best kunnen weten, Google staat er vol mee.
     
  14. Berte

    Berte VIP lid

    24 feb 2011
    7.026
    3.840
    113
    Vrouw
    Thuis
    Je kunt altijd een second opinion vragen.

    Ik heb een leaseauto en zit dus vast aan de partnes van mijn leasemaatschappij. Schade en keuring (dealer) niet op hetzelfde adres, helaas.

    Nu beweerde het schade herstel bedrijf eens dat ze voor een in mijn ogen kleine schade aan de deur, de hele deur moesten vervangen. Toen ben ik wel eventjes langs de dealer gereden met de vraag of dit kon kloppen. Dat bleek dus wel zo te zijn.
     
  15. sannever

    sannever Fanatiek lid

    22 jan 2014
    1.784
    1.580
    113
    Vrouw
    Thuis
    Een auto van 3 jaar oud nu al voor de apk?Een benzine auto gaat pas voor zn 1e apk als hij 4 jaar oud is, alleen een diesel gaat na 3 jaar voor de 1e apk.
    Als er weinig meegereden word zou ik echt een specificatie vragen van de kosten en zeker naar een ander bedrijf gaan!Ik zou misschien zelfs terug gaan naar dealer waar hij gekocht is omdat er misschien punten opgegeven zijn die nog onder garantie/coulance vallen (denk aan uitlaat bv).
    Ik zou iig met gierende gaskleppen weg rijden bij deze garage!
     
  16. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Voorheen deed mijn buurman onze auto altijd.
    Nu doet mijn vriend het zelf. Hij keurt de auto voor, Besteld eventueel onderdelen heel goedkoop en maakt de auto en gooit m dan voor de keuring via een vriend die een garage heeft. Ik heb vroeger wel altijd forse rekening gehad van garages, vertrouw het inderdaad niet.
    Ben nu nooit meer dan alleen de keurings kosten kwijt, eigenlijk al jaren...
     
  17. Sandana

    Sandana VIP lid

    9 jan 2012
    5.682
    5
    38
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Onder Eindhoven
    Second opinion vragen bij andere garage.
    Een auto gebruiken is ook slecht voor de auto, maar na 3 jaar niet door de keuring komen is echt belachelijk. Niet zomaar geloven.

    Wij hebben een privépersoon die alles doet.
     
  18. Pbmama

    Pbmama Actief lid

    10 mei 2016
    149
    0
    16
    NULL
    NULL
    Wij zijn ook weleens flink belazerd door een autogarage. Dus het zou er voor mij aan liggen hoe de garage aangeschreven staat. Ook nooit meer daar geweest.

    Ze zouden natuurlijk altijd een second opinion kunnen aanvragen bij een andere garage.
     
  19. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Ik heb een Toyota Yaris, maar ik ga altijd naar een onafhankelijke garage. Niet naar de Toyotadealer. Mijn ouders gingen eerder ook altijd met hun nieuwe auto (ook Toyota) naar de onafhankelijke dealer en toen eens weer naar de Toyotadealer. Ze zijn bij de Toyotadealer meer geld kwijt voor een grote/kleine beurt dan bij die onafhankelijke garage.

    Ik zou zsm een second opinion aanvragen bij een andere garage eigenlijk.

    Waar bestaat die rekening van 1.100 euro eigenlijk uit? Wat is er dan plots loos met de auto van je ouders?
     
  20. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Ik vertrouw onze garage bijna volledig. Hij houdt zich netjes aan de afspraken, geeft van tevoren een prijsopgave en wijkt daar niet of nauwelijks vanaf. Laatst voor grote beurt geweest en toen hadden we aangegeven dat de auto echt niet meer optrok. Prijsopgave was €300 alles bij elkaar, werd uiteindelijk €320. Is voor het eerst dat het duurder werd en dat verschil vind ik te overzien. Hij gaf ook eerlijk aan dat het zou kunnen dat het niet helemaal verholpen was. Als we het niet goed genoeg vonden moest hij iets vervangen, dat zou dan €75 kosten. Maar hij gaf zelf aan dat het alleen nodig was als wij het wilden, niet ivm veiligheid of zo. Dat vind ik correct gedrag en zorgt ervoor dat wij telkens teruggaan (tenminste 1x per jaar voor apk, verder zijn we wat lui.)
     

Deel Deze Pagina