Kattenvoer

Discussie in 'De lounge' gestart door Veertje1986, 6 jun 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Veertje1986

    Veertje1986 Bekend lid

    26 jul 2014
    550
    38
    28
    NULL
    NULL
    Zijn hier toevallig mensen die verstand hebben van kattenvoer? Mijn schoonouders hebben sinds een week een nestje kittens. In augustus komt 1 van de kleintjes bij ons wonen. Nou is het mij opgevallen dat je enorm veel verschillende merken kattenvoer hebt en dat de prijzen hiervan behoorlijk kunnen variëren. Ik zie hierdoor door de bomen het bos niet meer. Wat is nou echt goed voer? Wat voeren jullie je kat? Waarom heb je voor dit merk gekozen? Hoe bevalt het? Ik weet dat wij nog wel even hebben voordat het zover is. Ik ben alleen graag goed voorbereid.
     
  2. naatasja

    naatasja Fanatiek lid

    17 jan 2012
    1.003
    71
    48
    Enschede
    Wij voeren orijen is voer zonder vulmiddel. Puur vlees groente fruit vitamines. Wij hebben voor dit voer gekozen omdat het meeste voer troep is. Kost wat maar dan heb je wat. Bevalt me goed, voer het een x aantal jaar. Soms als het uitverkocht is koop ik een zak acana is gelijk aan orijen alleen paar euro goedkoper. Wiskas royal canin is allemaal troep en vol met zout en vulmiddel
     
  3. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief

    Ik heb ze toen als kitten op lara gehad. Ging prima.

    Nu krijgen ze lidl brokjes. Gekke dieren deden moeilijk met eten en op deze brokjes blijven hangen omdat dit blijkbaar wel lekker was. Mafkezen haha
     
  4. Keessie

    Keessie Actief lid

    8 jul 2014
    358
    406
    63
    Vrouw
    Trotse melkvee boerin!
    Achterhoek
    Muizen, vogeltjes, vliegen, spinnen en brokjes.


    Leuk een kitten, zou de eerste weken geven wat ze bij je schoonouders eet, daarna kan je overschakelen op het voer van je eigen keus. Kies een brokje zonder zooi erin. Zelf ben ik fan van Prins petfood. Een eerlijke brok zonder veel poespas.
    Het is altijd lastig om goed advies te krijgen, iedereen zegt wat anders. Je huisdier voeren heeft vaak te maken met emoties, ( het geeft een goed gevoel om goed te voeren, een " prakje " te maken voor je hartendiefje ) dus de discussies kunnen soms hoog oplopen.
     
  5. Rizzoli

    Rizzoli Fanatiek lid

    21 aug 2013
    2.515
    966
    113
    Hier kregen ze Whiskas, ziet een stuk smakelijker uit dan van bv, de Boerenbond. De brokken van de boerenbond ging de poep heel erg van stinken. Whiskas is ook altijd wel ergens in de aanbieding
     
  6. Mommy11

    Mommy11 Bekend lid

    7 apr 2015
    905
    202
    43
    Wij voeren Hills aan onze katten. Ook Royal Canin gebruiken we wel eens.
     
  7. aicirtap

    aicirtap VIP lid

    25 mei 2014
    9.148
    3.392
    113
    Vrouw
    Ik geef al jaren royal canin. Eerst de kitten versie en nu de indoor. Geen gestink op de bak, mooie vacht, weinig haarballen en zelden ziek. Ze krijgen geen natvoer. Daar zit wel troep in. Ze hebben alleen brokken en water nodig.
    Hill's krijg je stinkkatten van.

    Het is "in" om je kat graanvrij te voeren. Maar ik vind het te duur. Snap de gedachten er achter. Maar gaat niet met mijn portemonnee. Dus dan maar de 2 goede optie. Supermarkt voer ben ik niet van.

    En geef je kittens GEEN gewone melk. Alleen eventueel speciale kattenmelk.
     
  8. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    wij hebben 3 katten.
    toen de eerst kwam in 2010 whiskas maar dat was gee sucses (diaree stank brr)
    Toen naar purina one (groene zakken)
    Ging jaren goed voor al onze katten.
    Tot 1 van onze poesjes ineens helemaal kaal werd!
    Van alles geprobeerd tot dierenarts aan toe.
    Uiteindelijk voerwissel gedaan.
    Helemaal naar hypoallergeen en nu krijgt ze eindelijk haar haar weer terug.
     
  9. Meisje89

    Meisje89 VIP lid

    9 jun 2009
    7.154
    1.394
    113
    Vrouw
    België
    Mijne kregen eerst verschillende soorten brok (was effe zoeken welke smaken beide dames lustten ;) ) toen ik de hond erbij kocht, die ik vers gaf, toen heb ik hen ook vers gegeven. Duck diepvriesvlees! Ging er goed in (behalve schaap en pens waren ze niet zo gek van) wat een verschil :$ de waterbak die ik voorheen elke dag moest vullen, bleef nu makkelijk een week of langer staan . Ontlasting was ook veeeel minder (omdat ze alle voedingstoffen gebruiken die in dat vlees zitten, terwijl bij brok zoveel in zit wat ze niet nodig hebben en dat komt er dus allemaal uit)

    De hond krijgt intussen geen vers meer, moest ze ineens niet meer hebben (is een chihuahua dus gekend voor moeilijke eters vaak haha) en de katten heb ik intussen niet meer..
     
  10. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    Wij geven onze katten Friskies stérilisé van Purina.
    Toen ze kittens waren gaven wij ze de kittenversie. Ook de Wiskas kitten geprobeerd maar deze vonden ze minder lekker (en kregen dunne poep van). De Purina One vinden ze ook lekker, maar een stukje duurder dus die geven we als het in de aanbieding is.
    Ook zachtvoer kregen ze van Friskies kitten, en nu voor volwassenen.

    Ze doen het prima. Ze hebben een glanzende vacht, schone oogjes en hun poep ruikt gewoon naar poep.
     
  11. Noelle85

    Noelle85 Fanatiek lid

    8 jul 2013
    1.788
    491
    83
    Wij hebben van alles gegeven, van duur tot supermarkt. Maar voor ons bevalt Smilla sensitive (zooplus) tot nu het beste. Alle katten vinden het lekker, hebben een mooie vacht, en blijven keurig op gewicht. Alleen 1 dame is een uitzondering, zij krijgt apart van de rest Barf, omdat zij van al het andere voer aan de diarree gaat.

    Inderdaad eerst het voer blijven geven wat ze nu krijgt, en dan na een tijdje langzaam gaan mengen met het voer wat je uiteindelijk wilt gaan geven.
     
  12. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Hier net zo. Geven onze kat Royale Caninvoer speciaal voor geholpen (gesteriliseerde) katten. Bevalt uitstekend, dus zie geen noodzaak om over te stappen naar iets anders.
     
  13. Another

    Another Bekend lid

    10 okt 2015
    680
    311
    63
    Als je het beste wilt voor je katten, moet je naar een graanloos/suikerloos voer gaan kijken. Katten die voer krijgen met opvulmiddel krijgen later sneller last van hun nieren. Katten zijn immers geen knaagdieren, maar echte carnivoren.

    Dat dus.

    Orijen en Applaws zijn merken waar je zeker van weet dat je goed zit. Daarnaast kan je ook kijken of je KVV of BARF wilt geven. Dit is alleen een stuk lastiger.

    Het belangrijkste is dat je niet voor een goedkoper merk gaat omdat het goedkoper is. Uiteindelijk is het duurkoop, want je krijgt er zieke katten voor terug. Ik heb het ook eerst moeten leren ;)

    En last but not least. Lees je in op een kattenforum!
     
  14. XmoonlightX

    XmoonlightX Niet meer actief

    Hier ook royal canin
    Weet niet of je een hornbach in de buurt hebt? Scheelt dik 20 euro op de 10 liter zakken, dan als je het ergens anders haalt
     
  15. Kitsune

    Kitsune Actief lid

    30 mrt 2016
    449
    0
    16
    Hier ook Royal Canin. We hebben van alles geprobeerd, maar van eigenlijk alle soorten ging hun kattenbak echt enorm stinken of ze vonden het zelf niet lekker.

    Het is wel duurder dan meeste supermarktvoer, maar als je grote zakken in de aanbieding bij Zooplus haalt dan gaat 't nog wel.
     
  16. mamavjulia

    mamavjulia Fanatiek lid

    13 jan 2012
    1.194
    0
    0
    Mijn katten doen het al 17 jaar goed op whiskas 😉
    Mooie vacht en gezond, al begint de ouderdom nu wel een beetje komen met veel slapen en weglopen naar zolder als het te druk wordt. Zijn wel binnenkatten.
    Kattenbakvulling gebruik ik altijd van biokat de groene met geurtje.
    Geef je kitten hetzelfde als wat hij bij je schoonouders kreeg en daarna langzaam aan naar wat je wil geven.
     
  17. ZKim

    ZKim Lid

    10 jul 2013
    21
    0
    0
    Ga alsjeblieft niet voor een rauw vlees dieet! Het klopt dat een kat een carnivoor is, maar dat wil niet zeggen dat hij voldoende heeft aan enkel rauw vlees! Wil je dit goed doen, moeten er ook huid, botten, organen etc. aan toegevoegd worden in de juiste verhoudingen.
    Daarnaast moet je voorzichtig omgaan met een rauw vlees dieet voor jezelf en kinderen (bacteriën en wormen!) en kan je dit simpelweg niet geven aan dieren in de groei.
    Verder kan een kat zelf geen vitamine B (taurine) aanmaken, dus dit moet zeker in het voor aanwezig zijn, anders krijgen ze hart problemen.
    De rede dat het ene merk duurder is als het andere is vaak vanwege betere grondstoffen, een constante kwaliteit en onderzoek.
    De ene kat doet het nu eenmaal beter op een bepaald voer dan de ander. Kies in ieder geval voor kitten voer gedurende het eerste jaar.

    Bij verdere vragen mag je pb doen!
     
  18. Roanchie

    Roanchie Actief lid

    24 apr 2016
    495
    5
    18
    NULL
    NULL
    Laat je anders lekker adviseren door een dierspeciaalzaak, dexe zijn getraint om te weten wat wel goed is en wat niet.
    En kunnen je ook hoe of wat uitleggen en de verdere dingen die je eventueel zou moeten weten.

    Ikzelf ben fan van prins, symply en orijen dit zijn wel goede brokjes
     
  19. louise88

    louise88 Actief lid

    19 mei 2013
    354
    13
    18
    Brabant
    Wij hebben twee poezen. Vroeger kregen ze whiskas. Daar schijnt dus ontzettend veel zout in ter zitten. Ik weet niet of dat de reden is, maar de oudste heeft nu nierproblemen en krijgt bspeciaal dieetvoeding van Royal Canin. Ik ben bij de jongste op een gegeven moment ook overgestapt omdat ik bang was dat zij ook nierproblemen zou krijgen plus zij stonk gigantisch op de kattenbak. Zij krijgt nu Smilla sensitive. Ze stinkt een stuk minder en haar vacht is veel mooier. Ik bestel mijn voer altijd via Zooplus. Dat scheelt veel.
     
  20. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    De mijne eet alleen kittenbrokjes van Felix kieskeurige kitten vlees haalde hij nog steeds zijn neus voor op behalve ham/salami maar dat krijgt hij praktische niet meer veel te zout. Met handen in het haar gezeten eerste weken. Heb kat met eigen smaak. Haal nu wel eens sardientjes op waterbasis dat eet hij soms.
     

Deel Deze Pagina