Zwangerschapscursus of niet?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Jes80, 6 jun 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Babystew

    Babystew Niet meer actief

    Ik heb ook nooit een cursus gevolgd. De vpk/vk kan evt ook tijdens een wee voordoen hoe je het best kunt puffen (al heb ik nooit echt gepuft tijdens mijn bevallingen).
     
  2. Sammie2017

    Sammie2017 Fanatiek lid

    14 feb 2014
    1.030
    10
    38
    Hier nog bezig met de cursus, ook samen bevallen toevallig.

    Ik was ook wat sceptisch en manlief had niet begrepen dat hij elke week mee moest :D toch zijn we heel blij met de cursus, het is heel informatief en geen pufklas. Ook is de groep best klein (6 stellen) en veel tijd om vragen te kunnen stellen.

    Ik ben heel blij dat we het hebben gedaan, merk dat mijn man ook beter begrijpt wat er in mij omgaaan en merk eigenlijk aan alle mannen daar dat ze het ook heel fijn vinden te weten hoe ze hun vrouw kunnen helpen.
     
  3. Eline88

    Eline88 Niet meer actief

    Bij de eerste heb ik wel een cursus gevolgd, maar nu ga ik er waarschijnlijk niet aan beginnen. Ik vond het best wel leuk alleen miste ik de toegevoegde waarde. Dan kan ik mn tijd toch beter besteden voor mijn gevoel. Plus de tips van de gynaecoloog tijdens de bevalling vond ik nuttiger dan wat in de cursus verteld werd.
     
  4. GewoonLinda

    GewoonLinda Fanatiek lid

    4 jan 2011
    2.938
    58
    48
    Hier ook nooit een cursus gevolgd. En heb het niet gemist. Ben twee keer thuis bevallen. En puffen doe je automatisch wel haha.
     
  5. Lauren1984

    Lauren1984 Bekend lid

    15 feb 2014
    563
    0
    16
    Overijssel
    Ik heb samen bevallen gedaan. Heel informatief en wel wat puffen maar niet D hele cursus oid. Ik ben blij dat ik het gedaan heb en mijn man ook!! Hij heeft mij er echt doorheen geholpen mede door de cursus! Wat ben ik blij dat hij hiervoor openstond!! Hij is ook de enigste van al onze mannelijke vrienden met kinderen doe daadwerkelijk een bijdrage heeft kunnen leveren :)
     
  6. kannietslapen

    kannietslapen Actief lid

    12 mei 2012
    263
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ik heb ook een cursus samen met mn partner gedaan (rondom de bevalling), 10 weken iedere week samen eerste uur. Dan nog een uurtje oefeningen. Ik deed het zeker niet voor de gezelligheid, dat geloof ik wel. De cursus besprak heel praktische zaken over de zwangerschap, de bevalling, maar vooral ook over als het kind er eenmaal is!!! Dat was ongelooflijk nuttig en maakte het ook voor mijn man zoveel tastbaarder! Vragen over hoe ke de taken verdeelt en allerlei verwachtingen die je hebt. Ook erg nuttig vond ik de les over babytaal. Het gaf echt houvast in die eerste weken om een beetje in te kunnen schatten is dit moe, honger, of pijn. Overigens is 95% van alle huilen honger. Dan weet je dat alvast.

    En. Het werd isd vergoed door de verzekering!
     
  7. Jes80

    Jes80 Lid

    26 jan 2016
    41
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor alle reacties!!
     
  8. mamabeertje

    mamabeertje Fanatiek lid

    9 sep 2015
    1.618
    349
    83
    Deze cursus heb ik ook gedaan. Was ook maar 4 keer volgens mij. Was inderdaad niet heel bijzonder, maar de ademhalingsoefeningen vond ik wel prettig. Ik zag eerst best tegen de bevalling op en hierdoor kreeg ik meer vertrouwen in mijn lichaam. Nu bij de tweede ga ik geen cursus meer doen, ik weet nu wel hoe het moet.
     
  9. elissa2015

    24 mrt 2015
    69
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik doe mee met zwangerschaps gym en vind het best leuk.
    Het is 1 keer per week en je leert allerlei puf oefeningen, je gaat aan de gang met bekkenbodem oefeningen, je leert alles over de verschillende fases tijdens je bevalling en het is heel handig om tips/ervaringen etc met andere zwangere vrouwen uit te kunnen delen. Ik weet niet of ik het bij een eventueel tweede kindje weer zou doen (omdat je dit niet zo snel vergeet) maar heb er voor nu zeker geen spijt van.
     
  10. Happy91

    Happy91 Bekend lid

    4 aug 2014
    908
    247
    43
    Ik ga wel een cursus volgen. Ik ben iemand die ook informatie nodig heeft om me goed te kunnen voorbereiden en om rustig te worden. Maar, dat weet ik van mezelf en daarom volg ik ook een cursus. Als je niet een type persoon bent die dat nodig heeft, dan denk ik dat het ook prima kan zonder cursus! Doen waar jij je goed bij voelt!
     
  11. Happy91

    Happy91 Bekend lid

    4 aug 2014
    908
    247
    43
    Oh ik ben zo benieuwd!! Deze cursus gaan m'n man en ik ook volgen. We beginnen 16 juni.
     
  12. Ludde

    Ludde Actief lid

    8 nov 2014
    164
    0
    16
    Amsterdam
    Hier geen cursus en ook niet van plan. Wel informatieavonden om mezelf van informatie te voorzien waarvan ik dacht: daar heb ik wat aan. Bij mij is het al snel teveel informatie.
    Ik wil heel graag er relaxed ingaan met vertrouwen in mijn lichaam en een soort "go with the flow" Ik begrijp dat dit niet voor iedereen werkt en dan kun je inderdaad het best een cursus gaan doen.
    Daarnaast is het ook niets voor mij, tussen de zwangere vrouwen (ben sowieso niet een groepsmens op die manier)
    Vind het wel erg storend dat mijn moeder en schoonmoeder maar blijven doorgaan over de pufcursus die ik perse moet volgen. Ik probeer dat maar te negeren. Vind zelf namelijk dat iedereen dat voor zichzelf moet bepalen.
     
  13. Linky

    Linky Fanatiek lid

    12 jun 2014
    3.487
    172
    63
    Vrouw
    Na een jaar heb ik nog steeds contact met mn cluppie, we hebben een appgroep en daarin spreken we playdates af, stellen we vragen aan elkaar en sturen we leuke foto's en filmpjes. Maar aan de cursus opzich heb ik helemaal niets gehad :D je krijgt veel informatie over wat je tegen kan komen tijdens de bevalling en dat kan heel prettig zijn, zo weet je bijvoorbeeld ook waar je naar kan vragen als je ergens last van hebt of iets specifieks wilt weten. Maar mijn bevalling liep zo anders dan gemiddeld dat ik niets van de cursus heb kunnen gebruiken!
    Toch ben ik blij met de contacten!
     
  14. WAvE

    WAvE Lid

    30 jan 2016
    73
    0
    6
    NULL
    Ik keek er ook heel negatief naar. Beetje met die zwangere mutsen over baby's praten etc. Zelf ben ik nogal nuchter.
    Maar heb het toch gedaan, omdat ik niet helemaal blanco die bevalling in wilde gaan. Ik heb actief zwanger gedaan. Een stukje gym en een stuk praktische info. Ik ben helaas nog niet bevallen dus ik heb geen idee of ik er iets aan heb gehad wbt de bevalling. Maar ik heb wel leuke mensen leren kennen en iedereen leeft erg met elkaar mee. Dus ja, ik ben blij dat ik het wel gedaan heb! Al is het maar om de leuke contacten die je misschien aan overhoudt.
     
  15. Nova1984

    Nova1984 Actief lid

    31 jul 2015
    402
    0
    0
    NULL
    NULL
    ik vond zo'n cursus ook niks voor mij en heb het dan ook niet gedaan
    en ik heb een prima bevalling gehad!
    En puffen deed ik amper tijdens de bevalling,ik lag meer stil in mijzelf gekeerd en puffen zag ik het nut niet echt van in op dat moment,.
     
  16. zasu

    zasu Fanatiek lid

    5 mei 2015
    1.486
    1
    36
    Ik moet er niet aan denken om in een kippenhok vol zwangeren te zitten! Mijn bevallingen zijn zonder cursus prima gegaan het is natuurlijk iets persoonlijks of je wel of geen cursus wil doen als je denkt er iets aan te hebben zou ik het doen.
     
  17. Lilly

    Lilly Fanatiek lid

    1 jun 2006
    4.842
    0
    36
    Vegan blogger, vloger en coach!
    Bussum
    mmmm....

    Bij de eerste wel een cursus gedaan, vooral ook om de honger naar kennis. Dit was zo'n standaard cursus met info die je ook uit een standaard boek had kunnen halen maar toch vond ik het wel leuk. We zijn achteraf nog met de groep samengekomen, elkaars kindjes gezien en verhaal gehoord. Dat vond ik echt wel leuk.

    Bij de 2e wilde ik vooral niet zo inkakken als bij de 1e (toen ik ook bekkeninstabiliteit en pfeiffer had) dus toen heb ik zwanger en fit gedaan, oefeningen om het lijf gezond te houden. Dat was leuk en daar kwamen ook leuke vrouwen naar toe.

    Nu bij mijn 3e wil ik een stapje verder gaan en denk erover hypnobirthing te gaan doen samen met mijn vriend. Hij staat hier voor open dus dat is erg leuk. Ik wil proberen zo bewust mogelijk mijn bevalling mee te maken.

    De eerste eindigde in het ziekenhuis met opwekkend, ruggenprik en de hele rataplan. De 2e was thuis met een weeen storm waarin ik in 1 uur van 2 cm naar 7 cm ging en een half uur later kon persen en voila daar was hij.

    Het was een prachtige bevalling maar de pijn overmande me wel en dat zou ik nu anders willen proberen te doen.

    Ja vrouwen bevallen al eeuwen zonder cursus maar er zijn ook heel veel plekke op de wereld waar een zwangere vrouw wel omringd is door wijze vrouwen en rituelen die helpen bij zwangerschap en bevalling. Dat is toch heel anders dan onze medische kijk erop.

    Verder doe ik nu 3x per week yoga en dat wil ik zo lang mogelijk volhouden en dan overgaan op zwangerschapsyoga.


    Anyway, dat is mijn mening ;)

    Natuurlijk hoef je geen cursus te doen als het je ding niet is.
     
  18. Liselo

    Liselo Lid

    12 dec 2014
    39
    1
    8
    NULL
    NULL
    Ik denk wel of geen cursus het heeft denk ik weinig zin.. bevallen soet toch pijn :)
     
  19. Loving

    Loving Bekend lid

    24 apr 2008
    904
    0
    16
    Ik heb geen cursus gedaan. Net als jij zat ik er niet echt op te wachten. Ik weet dat ik rustig blijf in stress-volle situaties en dat was ook zo bij mijn bevalling. Ik kon goed 'normaal blijven doen'. Kon aangeven wat ik wilde, ook van mijn man.
    De zusters vroegen of ik aan yoga deed ofzo. Dat doe ik niet, maar kennelijk kwam ik rustig over.
    Ik had ook geen behoefte om meer zwangere vrouwen te ontmoeten, ik had genoeg aan mijn vriendinnen.
    Als jij - omdat je een medische indicatie hebt - of om wat voor een reden dan ook, geen behoefte hebt aan een cursus en je gaat met vertrouwen je bevalling tegemoet, zie ik geen reden waarom je het zou moeten doen.
     
  20. ladyw

    ladyw Fanatiek lid

    4 nov 2011
    1.233
    2
    0
    Bergen op zoom
    Ik heb bij de eerste wel een cursus gevolgd al was dit vooral fysio vanwege rugklachten tijdens zwangerschap, maar heel die ademtechniek heb ik niet gebruikt. Gaat lastig midden in een weeën storm hahaha
     

Deel Deze Pagina