Ik wil weer eens uitgebreid koken voor mijn man, maar ik heb totaal geen inspiratie. Ik wil veel hebben voorbereid, want ik wil de meeste tijd aan tafel met mijn man doorbrengen. Ik zit te denken aan een hoofdgerecht wat in de oven gaat. Dan een warm voorgerecht en koud tussengerecht. Na twijfel ik tussen chocolademouse of juist iets frissers en lichters. Zal ook van de rest van het menu afhangen. Ideeën zijn welkom. Ik ben overigens niet dol op vis
Evt lasagna als hoofd of gemengde groenten met saus in een ovenschaal, daarop aardappel puree en dan geraspte kaas en 10 min in de oven
Lasagne en andere ovenschotels staan regelmatig op het menu hier. Ik zoek echt iets specialers eigenlijk. Maar bedankt voor het meedenken.
@missiej: ja denk ik ook, maar wil het graag een keer maken. Dat kan natuurlijk ook een andere keer. t Is wel de bedoeling om een hele avond te tafelen natuurlijk dus er zit wel tijd tussen de gangen.
Hier doet carpaccio vooraf het altijd goed. Is de moeite niet om te maken. Lekker beenhammetje uit de oven met aardappels en groenten. Doe altijd alles in de oven. En dan als toetje iets van apple crumble? Kan ook in de oven en vooraf al klaar gezet worden in de koelkast.
En een stoofschotel? Die kan je van te voren klaarmaken, als je dan het voorgerecht uit de keuken pakt zet je de pan gelijk aan om het te verwarmen. (Of eerder aan)
We eten sowieso elke eerste woensdag van de maand echt samen, maar koken dan ook samen. Nu wil ik hem verrassen Beenham is ook een goed idee inderdaad. Lang geleden!
Stoofschotel is ook een leuk idee, maar vind dat dan meer passen bij de winter zeg maar. Even kijken of er ook iets zomers te vinden is.
Van welke "keuken" houden jullie? De Italiaanse keuken is vaak best snel klaar bijvoorbeeld De Mexicaanse gerechten kan je ook vaak wel eerder klaar maken. Je houdt niet van vis maar bijvoorbeeld wel van gamba's? Vind het leuk om mee te denken maar kan je iets meer vertellen in welke richting je denkt
Is een man niet het meest happy met iets wat vooral "heel erg veel vlees" is? Sparerib-achtig spul enzo? Daar mag je die van mij altijd voor wakker maken
lekkere asperges met aspergesaus, een hard gekookt eitje en een plakje ham; krieltjes en iets van kip...
Soepje geserveerd met stokbrood tapenade aioli. Carpaccio Ossenhaasbiefstuk met aardappelgratinee en salade Brownie met een bolletje ijs en (warmdessert) fruit Kopje koffie/thee met een lekker drankje na Van te voren klaarmaken Soep Carpaccio borden opmaken folie erover (alleen pestoolie net voor opdienen) Aardappelgratinee (oven klaar makenkan als het stokbrood voor bij de soep eruot gaat in de oven) Salade (alleen de dressing net voor opdienen toevoegen) Brownie bakken (alleen nog ijs en fruit(kan je ook al klaar zetten) toevoegen)
Beaujuulais: Italiaanse keuken vinden we heerlijk. Spikkeltje: Spareribs vindt hij heerlijk en die halen we altijd als we ze eten, maar ik vind met de handen eten gewoon niet zo gezellig en wil een 3/4 gangen-diner maken. Catherin: Aspergers is ook nog het overwegen waard. Ooit een keer gegeten toen vond ik ze niet lekker, maar wie weet nu wel. Meisjemeisje: Klinkt ook als een lekker menu inderdaad. Qua nagerecht is dit ook nog vrij zwaar. Bedankt voor de ideeen allemaal. Ik krijg in ieder geval weer inspiratie
Of geheel italiaans: - vitello tonato of carpaccio - Italiaanse tomatensoep - Porchetta - dessert met glaasje limoncello
Hoofd; lekkere groente met knoflook en kruiden uit de oven met een gepofte zoete aardappel en een beenhammetje?
Vooraf: een koude amuse met een glaasje bubbels (kan je vooraf klaarmaken en in de koelkast zetten) Voorgerecht : carpaccio (kan je veel vooraf voorbereiden en ik koelkast klaar zetten ) Hoofdgerecht : gevulde Kipfilet uit de oven met spek erom. Met groenten uit de oven en krieltjes met knoflook en rozemarijn Na: vruchten sorbet (ijs uit vriezer, fruit kan je vooraf snijden en in koelkast bewaren )
Zelfgemaakte ravioli (van tevoren maken en te koken in een paar minuten) met saus die je van tevoren hebt gemaakt Of cannelloni, dat hoeft dan echt alleen nog maar even in de oven en wat specialer dan lasagne, zeker als je het niet met een standaard tomatensaus maakt Een goed stuk vlees dat je in de oven bereidt met een salade die je van tevoren kunt maken, alleen nog even de dressing op het laatst Gevulde paprika's met bijvoorbeeld couscous, feta, dadels en cashewnoten. Makkelijk van tevoren, al maak je de meeste mannen misschien blijer met een vleesgerecht Als makkelijk van te voren te bereiden toetje kun je ook denken aan panna cotta, crème brûlée of tiramisu.