Hallo allemaal! Ik sluit me graag aan bij dit topic Ik geef mijn zoontje van 2 weken al vanaf het begin borstvoeding en het gaat gelukkig tot nu toe goed! Overdag komt hij om de 2 a 3 uur en 's avonds begint hij rond 19.00/20.00 uur te clusteren. Dit doet hij dan tot ongeveer 23.00/0.00 uur. Hij slaapt dan 's nachts wel goed en veel. Tussen de 4 a 5 uur. Ik vind het clusteren soms wel vermoeiend, maar ik geef me er aan over en maak het mijzelf gemakkelijk door op de bank te hangen met de tv aan. Wat ik wel pittig vind is dat ik in 2013 een borstoperatie heb gehad, waarbij ze via de tepelrand hebben geopereerd. Als ik mijn zoontje aanleg aan deze borst doet het verrekte veel pijn, gelukkig maar van korte duur, maar ik moet echt op mijn kiezen bijten om even door die felle pijn heen te gaan. Ik hoop dat dit snel minder gaat worden want soms durf ik hem even niet aan te leggen... Anyway! Dat is even in het kort mijn bv verhaal tot nu toe Ik ben benieuwd hoe het met de anderen gaat!
Hoi lelaatje, welkom! Jij zit dus ook elke avond met een kleine die blijft drinken. Ik vind het vooral ingewikkeld omdat ze dan ook veel huilt en ik een peuter aandacht wil geven en op bed moet leggen. Vandaag wel even in de draagzak gehad rond 16.00 want ze was de hele dag al onrustig en bleef drinken. Ze had ook krampjes en huilde veel. Soms twijfel ik om toch een fles kv te geven om te kijken of ze daar rustiger van wordt. Ik ga morgen naar de huisarts om spruw te checken. Ze ligt snachts ook vaak krom en ze is onrustig in haar slaap.
Wat naar dat je tepelrand zo veel zeer doet, ik vond de tepelklovrn al flink pijnlijk. Is er niks aan te doen?
Geen idee! Ik heb vanmiddag weer even contact met de lactatiedeskundige, ook omdat mijn zoon de laatste 4 a 5 dagen zijn melk er weer uitspuugt. Hij drinkt ook snel en gulzig... Ik ben benieuwd wat ik daar aan kan doen
Herkenbaar dat snel en gulzig drinken en spugen. Ik ga starten met probiotica voor de krampjes en voor mezelf spruw behandelen. Huisarts wil het nog een week aankijken met mijn dochtertje wat betreft de spruw omdat ze goed drinkt. Wel hapt ze niet altijd goed aan en wil ze ook geen speentje en maar af en toe accepteert ze de pink. Ze gaf aan dat bij flesvoeding reflux klachten vaak wat minder zijn en motiveerde me wel om minimaal 6 weken bv te geven. Dochtjertje heeft wel veel minder last vh spugen dan destijds mijn zoontje. Wat zei de lk?
Hallo! Ben ik weer, heb ondertussen contact gehad met de lk en die trekt de conclusie dat ik overproductie heb. Dit kolf ik nu af en vries het in als vooraad. Het gaat nu beter! Heel af en toe geeft hij een mondje terug, maar lang niet zoveel meer als eerst. Gelukkig! Dat gulzige kan ik een beetje sturen door 5 minuten te laten drinken, dan loskoppelen, hem laten boeren en dan weer aanleggen. En dit dan herhalen totdat hij rustiger begint te drinken. Zo geef ik hem de tijd om te boeren en gasvorming zoveel mogelijk te verminderen. Werkt ook goed, al is hij snachts bij het slapen soms wat onrustig en begint hij te trappelen met z'n voetjes en te zwaaien met z'n armpjes 😢 Zielig om te zien, hij kreunt er ook wat bij, maar wordt dan niet wakker... Lk zei dat zolang hij niet wakker wordt, dat ik hem gerust kan laten liggen. Pff word wel onzeker, soms... Trouwens herkenbaar; mijn zoon heeft ook zuig-drang en zoekt ook veel troost bij de borst (ook s avonds vooral veel clusteren), maar wil ook geen speen en accepteert soms de pink. Zal dat ooit beter gaan? Hopelijk wel.. 😥
Blijf je door te kolven het niet juist stimuleren? Of bouw je af met de tijd dat je kolft? Ik ben zelf nogal gevoelig voor overproductie en merk nu ik werk dat ik ook goed op moet letten dat ik niet iedere keer 2 borsten leeg kolf. Gelijk weer stuwing namelijk.