@conejita: wat fijn dat de slaaptraining al vruchten begint af te werpen! M.b.t. Je vraag mijn man doet de grote boodschappen 1 x per week, en gemiddeld kookt hij 2 x per week, niet echt veel hulp dus. Wel 3 uur per week hulp in huishouding, dat scheelt wel enorm. Kleine meis zit weer erg aan mama vast geplakt meestal aan het eind van een sprongetje. Nu gebruik ik de draagzak daarvoor. Als ik echt wat moet doen en zij wil alleen maar op de arm. Ze vind het wel fijn, ik niet zo, je kunt goed vernemen dat ze zwaarder wordt
Y30, jouw meisje is 6 maanden nu? Ja best intensief dat dragen he. Ik doe het ook minder hoor. Mijn man draagt hem wel graag dus altijd als hij vrij is neemt hij hem. Heerlijk. Heb ik ook "vrij". Wat ik nog wilde zeggen, dat ik je gevoel heel goed begrijp, van dat je alweer afscheid moet nemen van het hele kleine. Kleertjes wegdoen waar ze uit zijn gegroeid... Slik, dat vind ik ook moeilijk! Gek he, je wil dat ze groter worden omdat het dan allemaal wat makkelijker zou gaan (slapen etc) maar als ze dan echt groter worden, vinden we weer dat het te snel gaat . Trouwens, Kb kan niet meer in de puckababy, hij draait zich om. Ben op zoek naar een superdunne zomerslaapzak. Iemand tips?
Maandag wordt ze een half jaar, het gaat inderdaad zo snel! M.b.t. Slaapzakjes, ik heb me rot gezocht voor mijn zoontje toen, maar alles wat te koop is is toch nog warm (zeker voor Spaanse temperaturen). Oplossing was hier dat schoonmoeder ze zelf maakt van tig keer gewassen lakenstof. Bijvoorbeeld een dekbedhoes die je vaak gewassen hebt.
heb me eindelijk aangemeld hier Ik heb een super dunne slaapzak van hydrofiele materiaal. Je kunt dat bij ons bij dreambaby in België kopen. Die gebruik ik meestal bij goed weer. Ons mannetje is best fijn maar lang. 62 cm bij de laatste weging van 2 weken terug en 5,4 kg. Qua gewicht iets onder de curve maar hij eet goed dus maak me niet druk. @ conejita, de aanhouder wint! Wat heb je veel geduld! Iets wat ik soms te weinig aan heb. Moet zeggen op gebied van overdag slapen gaat bij Sid stukken beter. Natuurlijk slaapt hij nog altijd het liefst op mijn schoot. Tegenwoordig vind hij het ook leuk om naast één van ons op de voedingskussen te liggen en zo slaapt hij wel en kunnen we opstaan om naar toilet of zo te gaan maar dan moet ik wel wachten tot hij diep slaapt. 'S nachts geen probleem eigenlijk met inslapen. Alleen het doorslapen is de afgelopen weken iets minder geweest. Sinds enkele dagen gaat het iets beter. Ik moest echt om de 2 à 2,5u uit. Hij slaapt niet meer dan 3 uurs na elkaar en een tijd terug dacht ik dat het doorslapen begonnen was want toen was het 2 keer in één week zo'n kleine 7 uur na elkaar. Ik moet zeggen, ik ben iemand die niet al te veel slaap nodig heeft maar die korte nachten van de afgelopen weken wegen toch door hoor. Op de dagen van mijn dochters ga ik altijd naar het kerkhof voor een bloemetje te leggen. Ze liggen naast elkaar. Vind ik zeer fijn. Vroeger nam ik die dagen altijd vrij een 2 jaar terug was ik het ineens vergeten te vragen bij ons Anna en sindsdien neem ik geen verlof meer. Ik vind de dagen vooraf moeilijker dan hun dagje zelf eigenlijk en jij? @ Nijntje, wat fijn dat je gewend ben aan het terug gaan werken. Ik ben benieuwd hoe ik dat ga ervaren na 13 maanden niet te werken. Moet zeggen in 2010 heb ik ook een jaar niet gewerkt (na het verlies van de meiden) en toen was ik het ook snel gewoon toen ik terug ging werken.
Y30, moet jij flesjes steriliseren of doe je het gewoon uit jezelf? Wij hebben het tot 3 maanden gedaan en toen hoorde ik van het CB dat het helemaal niet had gehoeven. Met de hand afwassen was voldoende zei ze. Zeker een slanke dame bij jou! Conejita, het werken viel wel mee op zich, ik werk voorlopig maar 2 dagen, dus dat is wel te overzien. Maar had liever gewoon de hele week thuis gezeten hoor... Bij de oppas ging het goed, hij ging 1 dag naar opa en oma. Alleen lieten ze hem daar een kwartier in slaap huilen, dat zit me niet helemaal lekker. Ik blijf erbij als hij blijft huilen. Fijn dat het bij jou nu beter gaat met slapen. Ging het vandaag ook beter? Er bestaan ook een soort hele dunne slaapzakken. Ik had een zak met slaapzakken op marktplaats gekocht en daar zat er 1 bij die van t-shirt stof is en dan drukknoopjes aan de onderkant. Is dus echt maar 1 dun laagje stof. Geen idee waar je ze kan kopen. Annaenmarie, leuk dat je hier ook meekletst Slapen gaat hier 's ochtends meestal wel ok, maar 's middags ben ik rustig 25 minuten bezig en 's avonds blijft ook lastig. Houden ons nu wel strikt aan die 1,5 uur wakker en hierdoor slaapt hij in ieder geval meer. Maarja dan vandaag even 's ochtends boodschappen doen en dan gaat hij huilen in de wagen. Hij slaapt al een tijdje niet meer in de wagen. Bij jullie wel? Kan moeilijk in die 1,5 uur wakker een fles geven en boodschappen doen en luiers enzo kopen... Vanaf wanneer denken jullie dat kleintjes in het zitgedeelte vd wagen mogen? 5-6 Maanden ofzo? Hij heeft echt een hekel aan die wagenbak lijkt wel... In de box ligt hij ook niet meer graag, maar op een kleedje op de grond vermaakt hij zich prima. Hoe zijn jullie begonnen met vaste hapjes geven? Hij is vandaag 4 maandjes Wat een vragen he
Nijntje: ik ben nu anderhalve week bezig met hapjes en ze is dus bijna 6 maanden. Ze eet goed maar gister meende ik al dat ze last had en vandaag was het duidelijk, krijsen van de darmkramp, zo zielig. Ik had mega flash backs naar de eerste 8 weken De wandelwagen vorige week 1e keer gebruikt, ging goed. Slapen in de kinderwagen is altijd al matig geweest. Alleen korte slaapjes 15 minuten ofzo ze is zo weer wakker. Wat ik doe met die anderhalf a 2 uur is lekker tijd voor de kids, en hoogstens afwasje, koken en dingen die herrie maken zoals stofzuigen want ze wordt er anders wakker van. Buitenshuis dingen zoals drogist of boodschappen doe ik vanuit het werk op weg naar KDV. En de grote boodschappen gebeuren op zaterdag dan hoeven de kids niet mee omdat mama of papa (bij ons mama) thuis bij hen kan blijven.
Y30, ben je vanwege de darmpjes later begonnen met vaste voeding? Wat rot zeg dat ze zoveel last had gisteren! Hoe ging het vandaag? Grote boodschappen doen wij trouwens ook 1x per week zonder T., maar vind het wel leuk om met hem te wandelen en de kleine boodschapjes te halen. Eerst sliep hij ook gewoon in de wagen, dan was het geen probleem.
J. is nu 6,5 maand en hij vindt het meestal nog heerlijk in de wagenbak.. Het is echt heel verschillend per baby. Hij valt wel minder snel in slaap maar als ik echt een eindje loop valt hij nog wel in slaap. Maar de baby's van vriendinnen van me die waren er meestal voor de 6 maanden wel uit..
Hier ook geen wagenslaper hoor. Wij hebben een wagenbak die ook een autostoeltje is dus je kan 'm in verschillende standen zetten. Kb zit bijna altijd redelijk rechtop inderdaad. En dan nog leunt ie naar voren . Echt een nieuwsgierig kind. Daarom slaapt hij ook nauwelijks in de wagen. Wat ik dus doe is hem in de draagzak. Dat vind ie heerlijk. Neem de wagen wel mee, dat ik het af kan wisselen. Slaapzakje maken is ook wel een idee, (niet dat ik dat kan ) maar iemand op het forum hier gaf me de tip die van Wallaboo. Die ga ik bestellen. Nijn, wat lekker twee dagen werken. Dat wil ik ook graag. Idd wel vervelend dat ze hem hadden laten huilen als jij dat niet doet. Ik houd daar ook niet van. Goed om te horen dat die 1.5 uur aanhouden wel iets helpt. Ik ben hier ook lang bezig hoot, helemaal nu er minder structuur in de dag zit omdat er een vriendin uit Nederland hier is. Dan gaan we toch weer vaker op pad en merk ik dat meteen aan hem. Dus veeeel geduld hebben idd maar ik denk dat consequent zijn bij mijn boef wel echt nodig is . Anneenmarie wat fijn dat het slapen ook wat beter gaat bij Sid. En ja dat herken ik, de dagen (weken) voorafgaand aan Noa's verjaardag zijn het moeilijkst. Y30, Onee wat zielig, weer krampjes . Wat had ze gegeten? Hier heeft Kb vannacht bijna vijf uur achter elkaar geslapen, dat is heel wat voor ons! Hij slaapt nu ook op zijn eigen kamer, want hij past niet meer in de Co sleeper. Het lijkt wel of hij daar beter slaapt. Wel even wennen voor mijn man en mij, maar ook wel lekker. Vanmiddag vlieg ik met Kb en die Nederlandse vriendin naar Nederland. Mijn broer en zijn vrouw, mijn zwager en mijn neefjes en nichtjes hebben Kb nog nooit gezien. Wel is het ook verdrietig want we hoorden dinsdag dat mijn schoonzusje uitzaaiingen heeft . In de lever. Verder weten we nog niks. Maar de schrik is groot.
Hoi, ik meld me ook! Ik heb maar heel vluchtig teruggelezen want ik liep alweer 3 pagina's achter! Ik moet zeggen, dat ik zowel mijn zoontje als dochtertje nooit heb laten huilen. Ik kan daar niet goed tegen dus neem ik ze in de armen tot ze slaapt. Begint ze weer als ik haar neerleg, dan pak ik haar weer. Nu slaapt ze, tot nu toe, enorm goed. Heeft m'n zoontje ook gedaan. Of het door het vele troosten komt weet ik niet. Misschien sliepen ze zowieso goed en was het voor mij dus makkelijker om ze te troosten. Zelf maak je je er soms wel gek mee. Als ze huilen om de fles, dan ben ik enorm gehaast zodat ze maar niet lang huilen. Wel vraagt mijn zoontje nu alles op een huilerige manier. In plaats van gewoon vragen. Dat proberen we hem nu af te leren (als je het zo vraagt, versta ik het niet) maar misschien komt dat dus door mij, omdat ik hem ook nooit liet huilen....
Y30: Met welk eten ben je begonnen? Wat vervelend dat ze er zo'n last van had zeg. Gaat het nu wel weer beter? Hier ligt T overdag altijd beneden in de wagen te slapen. Hij ligt dus alleen 's nachts in z'n eigen bed. Als hij wat groter is zal hij overdag ook boven gaan slapen, maar voor nu gaat het zo nog prima. En het is ook makkelijk als ik m'n dochter ga brengen of halen op school, je rijdt zo naar buiten. Hij komt nu volgens mij net uit een sprongetje. ik geloofde daar eigenlijk nooit zo in, maar volgens mij was dit er echt één. Hij was 5 dagen wat huilerig, sliep minder, sliep minder makkelijk in, kletste niet zoveel als anders, wilde graag bij mama zijn etc. En nu gaat het weer een stuk beter en... hij draait sinds vandaag op z'n buik!
@conejita: wat een naar nieuws van je schoonzusje! Hopelijk drukt het niet te veel op je bezoek aan familie (de pret om je mannetje te introduceren). @krampjes: het lijkt weer over. Ze heeft wortel, courgette en pompoen gehad en qua fruit peer. Na 2 dagen pompoen kwam de kramp.
Ik kom me ook melden. Het gaat goed hier: we zijn sinds gisteren weer thuis. Nachten wel nog kort omdat de borstvoeding wat trager op gang komt en ik er dus vaak uit moet. Maar sinds vandaag lijkt het beter de gaan met de bv. Verder is ze tot nu toe een relaxte baby. De wond van de keizersnede valt me wel tegen. In mijn hoofd wil ik al van alles doen, maar mijn lichaam roept me echt terug. Rustig aan dus. Maar iedere dag voel ik me wat beter. Fijn dat het goed gaat Eef. Ben jij ook zo opgelucht dat het allemaal achter de rug is?
@minty: fijn dat jullie thuis zijn! Naar dat je zo'n last hebt van de wond. Grappig dat we toch allemaal de zelfde gevoelens lijken mee te maken, ik had dat ook heel sterk de eerste dagen, het gevoel ik ben zo blij dat ze er is en "alles" achter de rug is. @oz: hoe is het met jou?
@y30 hier alles goed en zijn gangetje. E nu 13 maandjes en handen vol 😉 hoe gaat het bij jullie?
Minty, fijn weer thuis te zijn he. Krijg je wel hulp? En is je man aanwezig? Hoe reageert je dochtertje? En heb je haar fulltime thuis tijdens de schoolvakantie? Ik weet niet of ik dat gevoel zo heb. Misschien is het door haar opstartprobleempjes maar ik heb nog steeds enorm veel angst dat ze niet bij ons zou blijven. Zodra ze minder drinkt, warm aanvoelt, huilt, etc, dan ben ik bang dat het toch nog fout gaat lopen en schiet ik in de stress of moet ik huilen. Erg naar gevoel. Ik hou zo ontzettend veel van dit nieuwe kleine wezentje...Elke 5 minuten controleer ik of ze nog ademt. En snachts schiet ik wakker en ben ik meteen in paniek als ik haar niet zie bewegen. Die gevoelens zullen echt even moeten slijten... En een zwaai naar OZ!
Die gevoelens zijn precies waar ik bang voor ben straks, Eef! Dan heb je eeeeeeindelijk dat langverwachte wondertje in je armen en kun je bijna niet genieten door angst, enz.
Ja dat handen vol herken ik wel maar hier is dat meer door de combinatie, peuterpuber die aandacht wel op eist en baby die door de verzorging aandacht nodig heeft en je wil haar ook niet veel minder aandacht geven dan je destijds aan de 1e gaf. Soms best lastig, maar gelukkig geniet ik verder vol op, m.n. Als ik wel even individuele tijd aan ze kan geven.