Lieve Dames, Sinds 12 April ben ik de trotse Mama van M. Na een geweldige start begon op de leeftijd van 4 weken de eerste problemen. Veel spugen, onrust aan de fles en krijsen na de voeding, daarbij wilde ze 24/7 haar speentje en als ze die niet snel genoeg kreeg was er blinde paniek. We zijn toen naar het CB gegaan maar zij wisten ook niet wat haar mankeerde, we kregen het advies om de speen af te nemen en haar te laten huilen (!!!!) Jullie snappen dat ik dit niet gedaan heb en ben zo nog 2 weken doorgesukkeld met haar. Op een begeven moment weer contact gezocht met het CB omdat ik zelf het vermoeden had dat ze KMA had. De verpleegkundige van Mila dacht hetzelfde en zij adviseerde ons Pepti. Dus van Hero over naar Pepti. Dit ging een weekje goed maar toen begon het weer van voor af en aan. We werden doorverwezen naar de KA maar deze had pas over 4 wkn tijd. Om die tijd te overbruggen werd ze overzet naar Nutramigen icm Nexium. Ook dit ging een weekje goed waarna de klachten weer terug kwamen. Toen heb ik telefonisch contact gezocht met de KA en deze heeft toen Esomeprazol voorgeschreven. En jullie raden het al, ook dat ging een week goed. Inmiddels zitten we nog steeds in dezelfde situatie als 9 weken geleden. Veel krijsen na de fles, voeding weigeren en constant op haar speentje willen zuigen. Momenteel krijgt ze 4 flessen van 180/6 en 2x per dag 2,5 ml Esomeprazol. We weten dat 4 flessen weinig is voor zo'n kleintje maar meer drinkt ze niet. Vaker een klein flesje geven werkt al helemaal niet want dan weigerd ze de voeding nog meer. Nu laat ze meestal tussen de 20 en 50 cc staan. Tot op heden ligt ze qua gewicht en lengte precies op het gemiddelde, ze weegt nu 5740 en is 61,4 lang Ik hoop dat iemand zich in mijn verhaal herkent en mij tips kan geven. Ik twijfel om morgen de KA weer te bellen maar ik heb het idee dat ik daar niet serieus genomen word. Vandaar mijn oproepje hier, ik hoor graag van jullie!
Welk nutramigen heb je? Want daar zit ook nog verschil in. Verder is nexium de merknaam van Esomeprazol, en dus precies hetzelfde, tenzij de dosering verschilt. Mijn zoontje kreeg met 8 weken 10mg nexium/esomeprazol (1zakje) per dag. Jij zegt 2,5ml? Hoeveel is dat? Naar mijn weten is alleen omeprazol vloeibaar verkrijgbaar, maar ik kan me vergissen. Had je ook het idee dat ze reflux heeft of is het een soort last Resort? Van nexium kunnen ze volgens mij ook krampjes krijgen. Ik heb krampjes sowieso als een groot drama ervaren, mijn zoontjes darmpjes waren nog wat onderontwikkeld, dus extra last van. Pepti hielp hier wel een hoop voor die darmen . Verder zou ik haar flessen verkleinen. Niet minder per dag, maar minder per fles. Mijn zoontje was groter enwerd door de kinderarts (terecht) teruggezet op 150. Sterkte!!!
Flessen van 200cc zijn doorgaans veel te veel voor een baby met reflux. Beter is om naar 6x 120/4 te geven en dat elke 3 uur. Pas je de overige leefregels voor reflux wel toe? Je geeft waarschijnlojk nutramigen lgg, deze is niet koemelk vrij. Nutramigen puramino en neocate zijn dit wel. Maak je de nexium correct klaar? Dus 1 heel zakje oplossen in water, roeren, even laten staan en weer roeren. Dan de juiste hoveelheid geven en de rest weggooien. Mijn jongste kreeg 1x daags half zakje (5 mg) De oudste kreeg 2x daags half zakje. Nexium zou nog omhoog kunnen. Heb je al een osteopaat geprobeerd?
De Osteopaat is geprobeerd. De Nexium maakte ik correct klaar maar die krijgt ze inmiddels niet meer, daar kreeg ze overigens wel 10 mg per dag van. Kleinere flessen om de 3 uur accepteerd ze niet, we denken vanwege de smaak. We hebben het meerdere malen geprobeerd maar het vermindert de klachten ook niet. De leefregels worden wel opgevolgd. Ik geef haar inderdaad Nutramigen LGG. Ik ga straks in elk geval de KA weer bellen maar de vorige keer zei ze al dat we nu niks meer kunnen doen. Qua reflux kan ze er geen last meer van hebben want het is niet zuur meer volgens de KA.
Nutramigen lgg is inderdaad niet koemelkvrij. Wellicht is er nog winst te halen door over te schakelen op neocate of de 'zware' nutramigen. Hoe lang doet ze over een fles?
Leefregels volgen we op, dus over een fles doet ze minimaal 20 minuten. Denk je dat het nog symptomen van kma zijn dan?
Als je zegt dat het bij elke 'zwaardere' dieetvoeding eerst een week beter ging, en dan niet meer, dan klinkt dat exact als een lichaam dat plots toch weer begint te reageren op de kleine, verknipte eiwitten in de voeding. Dus ik zou het proberen.
Ja ik denk het inderdaad ook. Heb net de KA gebeld, ze komt er vrijdag of volgende week op terug dus nog even doorbijten.
Arts was er weer niet, isner vrijdag pas weer en assistente twijfeld of ze er dan tijd voor heeft. Wie weet wat de vervolgstap is voor Nutramigen LGG? De assistent zei namelijk dat deze voeding al heel speciaal is en wist niet of er nog wat aan te doen viel..
Neocate en Nutramigen AA (andere naam tegenwoordig, zoals Averlhach hierboven al zei) zijn volledig koemelkvrij. Nutramigen lgg bevat nog wel koemelk, zei het dan met extreem verknipte eiwitten.
Nou,de KA heeft toch terug gebelt. Ze moet meteen over naar de Neocate dus ik mag zo in het ziekenhuis een blik gaan halen en intussentijd regelen hun een nieuwe bestelling voor me met een machtiging
Oef! Hopelijk nu verbetering. Als het hiermee niet lukt, is het geen kma. Anderzijds: mijn dochter kreeg neocate en de juiste medicatie, maar een rustige baby is ze nooit geworden. De aard van het beestje, denk ik. Maar ze had wel geen pijn meer.
Heel herkenbaar verhaal. hier wordt nu al een tijdje puramino gebruikt, en dat gaat goed. Daarnaast krijgt hij nog 2x daags 3ml ranitadine omdat hij nog last heeft van zn reflux. Inmiddels qua aanpassingen met eten redelijk hier tot rust gekomen. Koemelkallergie en sojaallergie, net 1 jaar geworden. Vanaf 7 weken wisten we het eindelijk. Had ook geen 'groeiachterstand' zoals dat zou zijn met kma, maar wel tijdens zwangerschap groeiachterstand. Als de neocate werkt (zal wennen zijn qua smaak, want erg bitter) dan is het helaas kma. Zo niet, moet er verder gekeken worden denk ik?!
Gelukkkig werd hier niet gekeken naar groeiachterstand en kma. Mijn zoontje heeft kma en deed juist niks! Bewoog amper lag maar beetje stil voor zich uit te kijken. Hij is dus vrij flink en nu hij Pepti heeft beweegt hij enorm en buigt de groeicurve af. Vertrouw je gevoel. Als ik je verhaal lees denk ik echt kma!
Neocate werkt inderdaad, even wennen aan de smaak maar de flesjes gaan nu voor het eerst leeg sinds 2 dgn. De omeprazol is opgehoogd naar 2x 5ml en ook dit lijkt te werken gelukkig!