Gisteren is mijn (dubbele) cerclage eruit gehaald! De onderste ging vlotjes, maar de bovenste stond onder spanning dus die was moeilijker te 'vinden'. Na even voelen en klungelen is het dan toch gelukt, wat was ik blij een ervaren gyn te hebben! Het was niet enorm pijnlijk, het gaf eerder zo'n steekjes zoals ik al eerder had (die gevoelige steken inwendig in je bmh wanneer de baby druk beweegt). En er was een klein beetje bloedverlies maar dat is intussen weer bijna gestopt. Sorry voor de details, ik geef het maar mee... voor de mede-cerclage-dames die het interessant vinden En nu... afwachten geblazen!! Spannend!!
Spannend! Vind het toch bijzonder dat de cerclage onder verdoving wordt geplaatst en er zonder wordt uit gehaald.. 😬 succes met de laatste loodjes!
Ja dat vind ik ook Steph, maar anderzijds vond ik de ruggeprik lastiger dan de steekjes bij het verwijderen zonder verdoving. Dus ik vond het echt goed meevallen hoor! Ik ben vooral zoooo dankbaar dat de cerclage zo goed zijn werk gedaan heeft!! Het is echt een mirakel-oplossing! Hier een groooote fan!
Oh spannend soeki!! Hebben ze ook meteen gekeken naar ontsluiting? Succes de laatse dagen of misschien weken . Fijn om te lezen dat iedereen nog zwanger is!! Wij gaan vandaag naar huis na 3 weken en 1 dag. Vind het best jammer en heb er ook best moeite mee dat ik toch nog te vroeg ben bevallen. Maar meisje doet het super goed, ze drinkt zelfs volledig aan de borst, en is kern gezond. Dus het is goed zo. Ik ben er aan toe om na bijna een half jaar bedrust en niet alleen met de oudste kunnen zijn, weer te gaan functioneren als compleet gezin.
Soeki, wat spannend dat je nu cerclageloos bent! Ben inderdaad ook benieuwd of je al ontsluiting hebt? Ik wist trouwens niet dat je een dubbele cerclage had. Azucena, wat fijn dat je nu lekker naar huis kan met de kleine en weer een 'normale' leven kan gaan leiden! Gelukkig gaat alles goed met de baby. Ik heb vandaag mijn mijlpaal van 32 weken gehaald! Ben ook weer terug in mijn eigen ziekenhuis, waar ik heel blij mee ben. Als ik met 36 weken nog zwanger ben dan word mijn cerclage verwijderd. Dus ben benieuwd of ik dat ga halen. Ik vroeg me af of de dames met cerclage die al eerder zijn bevallen ook hun slijmprop zijn verloren? Dus toen de cerclage er nog in zat. Bv bij jou Azucena? Ik merk ook dat ik nu heel erg last van nesteldrang heb, wil alles op orde hebben. Herkennen jullie dat nu ook al?
Wauw 32 weken al!! Ik spring een gat in de lucht en doe een dansje voor je. Fantastisch goed gedaan! Hopelijk kun je er nog wat bij sprokkelen, maar anders krijgen ze nu ook een hele goede start. Wat een droom hè. Ik heb regelmatig flink wat klodders slijm verloren met bloed erdoor. Maar mijn eigen gyn gelooft niet zo in de slijmprop. Het zegt in ieder geval vaker niks dan dat er wel iets achter zit.
Wat een goed nieuws allemaal dames! Azucena: lekker thuis! Heerlijk . Vlindertje: fijn dat je weer in je eigen ziekenhuis bent! Ik heb vast wat gemist, maar waarom lig je in het ziekenhuis? Soekie: jeej! 36 weken en cerclageloos! Hoezo had je een dubbele? Goed om te lezen dat ze zo goed hun werk hebben gedaan . Ik heb zojuist gehoord dat ik 11 augustus de cerclage krijg, ik ben dan 15 weken zwanger. Ik merk dat ik het erg spannend vind... Alleen al het idee dat ze daar beneden zitten te morrelen. En dan daarna, hoe reageert mijn baarmoeder er op, krijg ik geen infectie, pff spannend hoor... Maar als ik dan al die succes verhalen lees, mag ik van mezelf niet te veel nadenken over wat er mis kan gaan . Tot nu toe is mijn baarmoeder mooi lang, tegen de 5 cm. En ik hou mezelf ook echt in acht. Niet tillen, tussendoor op de bank en gewoon gezond bewegen eigenlijk.
Ja ik had deze keer twee cerclages boven elkaar. Vorige keer had ik er maar 1, die heeft het ook prima gehouden hoor. Het was een test van het universitair ziekenhuis, ze doen bij de helft van de patiënten een dubbele en bij de andere helft een enkele, zo kunnen ze vergelijken of een dubbele effectiever is. Maar hij zegt dat uit de eerste resultaten blijkt dat het geen verschil maakt.
Wat heerlijk om jullie positieve verhalen te horen! Helaas hier geen goed bericht...Afgelopen donderdag heb ik heftige weeën gehad en uiteindelijk veel slijm met bloed erin verloren! Ben nu opgenomen en het blijkt dat een deel van de vruchtzak door de cerclage heen is gezakt in de baarmoedermond en waarschijnlijk nu misschien eruit puilt. Waarschijnlijk is het vruchtvlies daar ook gescheurd of gebroken maar ik durf nu even geen inwendige echo's en onderzoeken aan. Tijdens het lopen merk ik namelijk dat er vocht langs mn benen loopt en er druppels op de grond liggen. Uit de varentest kwam niet veel maar ze zeggen dat dit ook moeilijk te bepalen is met deze termijn. Met 22 weken willen ze nog geen actief beleid voeren behalve continue controle op temperatuur en infectiewaarden id gaten houden. Het is verschrikkelijk nu en geen idee wat ik moet denken maar hoop wil ik niet oogeven. Ik moet vechten en wil niet mn 3e kindje kwijtraken. De weeën zijn wel afgenomen tot alleen harde buiken en afgelopen nacht had ik hele lichte wee achtige krampen maar tot nu toe geen bloedverlies. Als dit weekend goed verloopt willen ze me al naar huis sturen...ziekenhuizen nu zucht willen je niet langer houden dan nodig. Er zijn zulke wisselende verhalen maar ik moet het zeker volhouden komende 2 weken en liefst 4 weken maar dat lijkt een eeuwigheid!
Oh Sam80, wat erg dat het slechter gaat! Ik ben helemaal emotioneel van je berichtje. Ik denk dat de meesten onder ons hier door onze voorgeschiedenis de angst kunnen voorstellen die je nu hebt... Probeer goed te rusten, zoveel.mogelijk liggen! En als de weeen nu wegblijven dan kan het nog allemaal goed komen! Als je 3 weekjes verder geraakt is het al een heel ander verhaal. Kom hier je hart luchten, zoveel je wil!! Veel knuffels en ik denk aan je!
Oh nee!! Wat een verschrikkelijk nieuws! Ik hoop met heel m'n hart dat je kleintje het nog een aantal weken volhoudt .. ❤️ Heel veel sterkte en ik hoop dat jouw volgende berichtje positief is! 💋
Dank je wel meiden! Fijn dat jullie idd echt begrijpen hoe het is... Blijft moeilijk hier maar ik geef de moed niet op. Ik heb vandaag iig 1 winst gewonnen...de infectiewaarden zijn gezakt. Van 14 nu naar 11. Gelezen dat veel water drinken helpt bij aanmaak van vruchtwater en voorkomen van infecties, helaas moet ik dan wel vaker uit bed waarbij ik de druppels weer langs mn benen voel. Toch weer confronterend. Ik probeer me dus maar zoveel mogelijk te richten op die mini succesjes. We gaan zo de nacht in en dat is toch weer een spannende gedeelte aangezien de weeën tot nu toe id nacht komen. Maar fingers crossed! Hopen dat komende nacht rustig verloopt..
Oh wat een naar nieuws Sam!! Dat is helemaal niet wat we allemaal gehoopt hadden. Wat een angst en spanning moet dat geven. Wat ben je sterk dat je er zo positief instaat en ervoor blijft vechten! Ik hoop zo dat het allemaal goed komt en je er nog een paar weken bij kan sprokkelen. Waarom willen ze geen weeën remming geven? In de 22ste week ben ik een paar dagen opgenomen geweest met weeën die door funnelde. Ik heb toen indocid gekregen om de boel weer tot rust te krijgen. Inderdaad veel water drinken, vruchtwater maakt steeds weer opnieuw aan. Zit er nog wel genoeg vruchtwater in je buik? Dat het kindje niet droog ligt zeg maar? Slik je al magnesium? Dat zorgt er voor dat je spieren beter ontspannen, en zo dus ook je baarmoeder. Spoel na elke wc beurt na met water om daar zo min mogelijk te laten broeden. En als je maandverband of iets nodig hebt ga dan voor kotex, dat broeit niet zo omdat er geen plastic in zit. Meer tips kan ik even niet bedenken, maar ik wil je wel heel veel sterkte wensen. Ik denk aan je!
Jeetje Sam80, dat is geen leuk nieuws. Alle zorgen en angsten die je nu moet doorstaan. Ik vind het echt vreselijk voor je en hoop echt dat je nog veel verder raakt in deze zwangerschap, nu iig tot de levensvatbare periode. Mag je echt niet langer blijven in het ziekenhuis? Ik wens je heel veel sterkte en kracht toe! Azucena, 32 weken is zeker een dansje waard!! Had echt noooooit gedacht op dit termijn te raken. Aan het begin van mijn zwangerschap had ik echt voor dit termijn getekend, en nu wil ik steeds maar verder komen. Word steeds gieriger zeg maar, je wil toch dat ze een zo goed mogelijke start krijgen. Maar ik mag zeker niet klagen, na alle angsten en zorgen ben ik nu al erg tevreden. Hoe bevalt het nu thuis met de kleine? Patatje, spannend hoor dat je binnenkort de cerclage krijgt. Ik moet zeggen dat ik in het begin totaal geen vertrouwen had in de cerclage. Maar tussen week 20 en 24 bleek dat ik het toch echt nodig heb gehad, anders was ik al bevallen. Ben er nu echt heel dankbaar voor, heb ook al gevraagd of ik straks de cerclage mee naar huis mag nemen. Met mijn eigen ziekenhuis bedoelde ik dat ik weer terug mocht voor verdere afspraken en bevalling naar mijn eigen streekziekenhuis omdat ik de 32 weken gepasseeerd ben. Helaas lig ik sinds vandaag toch wel weer opgenomen. Ik heb sinds gisteren namelijk veel last van buikpijn en dacht dat de bevalling was begonnen of dat de cerclage het aan t begeven was. Vanochtend naar het ziekenhuis en daar hartfilmpje gemaakt, was goed. De dokter heeft toch vandaag inwendig gekeken, dit is nu bijna na 7 weken gedaan en toen bleek mijn bbm nog gewoon dicht te zitten, ongeveer 12 mm nog. Funneling beduidend minder aanwezig, wist gewoon niet wat ik zag. Echter bleek ik wel een blaasontsteking te hebben en tijdens de uitwendige echo voelde de dokter een harde buik. Ik ben er kennelijk nog steeds slecht in om ze te herkennen. Hij vond dat een reden om mij op te nemen en te starten met behandeling. Ik heb ook weer de eerste dosis longrijpprik gekregen en weeenremmers. Hopelijk mag ik na het weekend naar huis. Mamavansam, hoe gaat het met jou en hoe is de opname in t ziekenhuis gegaan?
Hoi Steph en alle anderen wat een lieve berichtjes allemaal. Steph hoe gaat het nu met jou? Eindelijk minder of zelfs gestopt met werken? Vlindertje ben je al uit het zieknhuis? Azucena bedankt voor je tips nog! Hier nog wel positief nieuws! De baby is er nog. Geen infecties en geen heftige weeën. Aangezien mijn vliezen gebroken zijn wel zo nu en dan scheutje vruchtwater die eruit komt. Dus veel drinken! En een frisse plens met water om de boel infectievrij te houden. Ik hou nog hoop! Ik lag naast een dame waarvan de vliezen ook gebroken waren bij 23 weken na plaatsing noodcerclage. Vreselijk verhaal ook Maar ze houdt het nu al 5 weken vol....dus ik ga daar ook voor. Alleen is mijn termijn wat lastiger...als ik nou iig die 24 weken haal. Verder voorzichtig aangegeven dat ik het echt nog niet aandurf om naar huis te gaan. Ik heb nog geen dokter gezien vandaag. Maar er wordt vandaag wel weer vruchtwater gemeten en verder beleid bepaald denk ik. Ik mocht meer rondlopen aangezien dat goed is voor mn lichaam etc. Maar ik vind in trendelenburg veel blijven ligggen nog prima! Ik krijg al tromboseprikjes en magnesiumhydroxide maar dat is nu meer voor de stoelgang. Gelukkig nu op een eigen kamer waar ik mezelf beter kan terugtrekken rustig te blijven. Maar behalve dat ook veel hygiënischer met mijn eigen wc en douche. De bezuinigingen in de zorg zijn wel echt zichtbaar hoor. Al met al ben ik 4 dagen verder en nu bidden voor nog 9 dagen en hopelijk langer. Maar tot nu toe leef ik van dagdeel tot dagdeel..
Met mij gaat het prima, van de week een harde buik gehad maar was snel weer weg. M'n bekken gaat slechter kan soms m'n benen niet meer optillen. Ik werk helemaal niet meer. De zorg is echt te zwaar. Ben blij dat je kleintje nog nog in je buik zit. Ik duim voor je! 💋
Hoi sam80, ben blij te horen dat je de kleine nog in je buik heb zitten. Ik hoop dat de kleine ook nog veel weken bij in je buik mag blijven. Ook fijn dat je een eenpersoonskamer heb, nu heb je ook echt je rust nodig en wat je zegt, de hygiene is ook heel belangrijk nu. Heel veel sterkte!! Ik lig nog steeds in het ziekenhuis en mijn situatie is helemaal veranderd. Gisteren bleek ik ineens 1 cm ontsluiting te hebben. Ik snap er helemaal niks van. Ook voelde ze het hoofdje al met toucheren. Ze wilden de cerclage er al af halen, maar gelukkig had ik al met mn eigen gyno afgesproken daar zo lang mogelijk mee te wachten en zeker nu de longrijpjes pas vandaag in werking treden. Dus gelukkig zit hij er nog in. Ben net van de weeenremmers afgehaald en is het nu afwachten. Vind het wel spannend. Azucena, jij hebt ook een tijdje nog met je cerclage gezeten terwijl je weeen of ontsluiting had toch? Ik vraag me nu af waar ik op moet letten. Want ik kan nu al verder aan t ontsluiten zijn en voel wel steken en geromnel van beneden.
Jeetje, wat is hier veel gebeurd! @Sam80, wat enorm schrikken zeg. Zoals iemand al eerder zei, dit is datgene waar wij nou allemaal zo bang voor zijn geweest. Ik hoop echt met heel mijn hart dat jij die 9 dagen, maar liever nog veeeeeeeel meer dagen erbij gaat krijgen. Ik zou net als jij echt niet naar huis gaan! En zoveel mogelijk bedrust houden en goed drinken inderdaad. Mijn beste vriendin is vorige week bevallen na 10 weken lang met gebroken vliezen (geen cerclage, dus dat is wel anders) Heb je vandaag alsnog een arts gezien? @Vlindertje, bij jou ook spannend zeg! Wat raar dat je gister nog 12 bmh had en nu ineens ontsluiting. Nou ja, raar...dat is ons probleem natuurlijk. Ik vond het al zo voorbarig van de arts om longrijping te starten, maar achteraf echt een supergoede beslissing! Groot gelijk dat je nog zolang mogelijk die cerclage erom wilt houden, zeker totdat de 2e spuit ingewerkt is. Pfff, wat spannend zeg! Hoe ver ben je nu precies? Ik zie nu dat je 32 weken en 4 dagen bent, echt super goed, maar ik snap dat je er nog meer bij wilt hebben! Oww, en die nesteldrang herken ik heel erg! Nu ik in het ziekenhuis lig is die helemaal verdwenen, maar dat komt ook omdat thuis alles op orde is. En mag je vaginaal bevallen als het nu zou gaan starten? @Steph, goed dat je gestopt bent met werken. @Azucena, goede tips heb je gegeven! Hoe is het nu om met je hele gezin thuis te zijn? Ik las dat je erg toe was aan na al die tijd rust en niet zelf voor je zoon kunnen zorgen, om weer als gezin te kunnen functioneren....zo voel ik het echt precies. Ik kan niet wachten om weer gewoon mijn normale dingen te kunnen doen en niet meer afhankelijk te zijn van alles en iedereen! En ik snap dat je ervan baalt dat je alsnog te vroeg bevallen bent. Natuurlijk super goed dat je het nu 4 weken langer volgehouden hebt, maar het is en blijft een feit dat we allemaal voor die 37 gaan. Ik hoop dat je het een plaatsje kunt geven. @Soeki, hoe is het nu met je, nu je cerclageloos bent? Je hebt de 37 weken gehaald, echt dikke proficiat! Wat een geweldig termijn, het termijn waar het allemaal voor doen! Mag je nu gewoon afwachten of wordt je eventueel ingeleid tzt? @Patatje, spannend inderdaad de 11e. Dat is toch stap 1 van dit spannende avontuur. Er zijn hier gelukkig veel succesverhalen en dat is soms heel moeilijk om daar aan vast te houden, want je wil zelf ook een succesverhaal zijn! Bij ons in het ziekenhuis is het trouwens het beleid dat je tot 2 weken na de plaatsing van de cerclage rust moet houden. Zoals je misschien wel hebt gelezen heb ik bij bijna 15 weken mijn cerclage gekregen en tot week 32 rust gehouden in een ziekenhuisbed in de woonkamer en sindsdien doe ik wel iets meer, maar nog steeds met heel veel rust. Ik wil het zekere voor het onzekere nemen. Verder mag je niet in bad en geen seks hebben.4 Tijdens deze zwangerschap heb ik ook aspirine (Ascal) gebruikt vanaf week 4 tm week 36, ik moet nog 5 tabletjes. In mijn geval om hopelijk een HELLP te voorkomen dit keer. Baadt het niet, dan schaadt het niet. Ga je ook Proluton injecties krijgen? En antibiotica? @Yvon, welkom hier. Inmiddels 18 weken als ik het zo even snel bereken. Hoe gaat het nu? Wat doe je voor werk? Fysiek werk?
Oww en Vlindertje, je vraagt het wel niet aan mij en ik heb niet in de situatie als jij en Azucena gezeten, maar ik heb de laatste week ook heel veel harde buiken. Zo 2-3 in de 10 minuten. Er wordt hier constant gezegd, zolang je geen bloedverlies hebt houdt je cerclage het nog. Dus voor mij is bloedverlies ook echt een graadmeter, maar ik heb echt totaal geen idee hoe lang mijn baarmoederhals is.