Ik ben benieuwd hoe andere dames dit hebben gedaan.. Heeft er iemand voor jullie gekookt? Eten besteld? Kan me voorstellen dat je zelf geen behoefte hebt om te koken en/of partner de eerste dagen. Kraamhulp krijgen we zoals het er nu uitziet een klein aantal uurtjes per dag. Een hele grote vriezer hebben wij ook niet, en zou niet weten wat op voorhand te maken. Help!
Mijn man heeft vorige keer gewoon gekookt in de kraamweek. We hadden ook wel wat in de vriezer liggen, maar niet echt gebruikt eigenlijk. Deze keer ga ik familie vragen of ze wat mee willen nemen/bij ons koken. En anders doet mijn man het gewoon weer.
Wij kookten gewoon zelf: eerst mijn man, maar na een paar dagen deed ik dat zelf. Ik wilde daar zelf sowieso anderen niet voor vragen en het ging prima zo.
De eerste dag werd er voor ons gezorgd (eten gebracht of besteld) vanaf de tweede dag heeft m'n man gekookt (aardappels of pasta lukt hem prima) en ik vries zo nu en dan wat pastasaus of soep in. In de komende kraamweek komen mijn ouders over in een vakantie huisje, tweeling op komst en al een druk gezin, mijn vader komt dan ook koken. En hopelijk ook wat de vriezer aanvullen.
Gelukkig heb ik een man die kan koken.maar ik had zelf weinig trek.nu mag hij het ook doen en voor onze andere 4 kids.hij kookt regelmatig
Hier dingen voorgekookt de vorige keer.nu hebben we een grotere diepvries dus ga nog wat meer voorkoken (vooral pastasaus, stoof vlees, gehaktballen ect) dan moeten we nog koken maar moeten we wat minder lang in de keuken staan.dus wel koken maar makelijker en met een aantal dingen al voorbereid.
Ik heb ongeveer 10 maaltijden ingevroren. Het waren allemaal complete gerechten in een ovenschaal. Tijdens de kraamweek heeft de kraamverzorgster dagelijks een maaltijd uit de vriezer gehaald en mijn man heeft het opgewarmd. Ik was blij dat niemand aandacht aan het eten hoefde te besteden. We waren zo bezig met andere dingen dat het toch niet echt gewaardeerd werd als ik of mijn man iets lekkers vers had gemaakt. Ik vond deze schalen super handig: FÖRTROLIG serie - IKEA
Ik kook het liefste zelf. Ik doe wel wat maaltijden invriezen voor de eerste paar dagen en als dat niet genoeg is hoop ik dat ik al redelijk goed op de been ben om weer te kunnen koken. Ik zou het iig niet aan de kraamzorg overlaten
Ik zorg dat ik wat bakjes macaroni of dergelijke ingevroren heb en boodschappen in huis voor snelle makkelijke maaltijden. Potjes of diepvriesgroente, kant en klare aardappelschijfjes of puree uit pakje, vissticks en dergelijke, kant en klare lasagna... Spul dat ik normaal veel vermijd maar wel fijn in enkele minuten klaar is haha. Mijn man moest de vorige keer de tweede helft van de kraamweek werken en was het eerste deel ook erg moe. Vrienden hebben een keer eten gebracht en de kraamhulp heeft een keer soep gemaakt of eten voorbereid, maar is niet iets dat ze nog standaard doen volgens mij, zeker niet als je weinig uren afneemt. Ik kon zelf pas na een hele tijd weer koken, vanwege m'n bekken kon ik lange tijd nog nauwelijks staan/lopen dus ik was heel blij dat anderen dat voor mij deden.
Ik had heel veel ingevroren zoals verse pasta saus, nasie, haschee. Daarnaast heeft mijn vriend een keer biefstuk gebakken ( omdat het weer mocht jeeeeh) hebben we een keer sushi gegeten wat helaas niet goed viel. Van mij hoeft de kraamzorg niet te koken, wil ik lekker zelf doen. Nou en na een week stond ik zelf al weer lekker te koken
Man kookte steeds. Had van te voren wel wat dingen gemaakt voor in de vriezer maar dat hebben we niet gegeten. En ik ging ook al snel weer koken. Volgens mij nog in de kraamweek.
Kraamhulp vroeg vorige keer of ze iets moest voorbereiden voor het eten (werkte maar tot 15.00) maar mijn man heeft toen gewoon gekookt tijdens de kraamperiode. Scheelt dat hij meestal kookt. Dus ook deze keer zal dit gewoon doen.
De kraamhulp deed het bij ons de 1e dagen. Familie nam ook wel eens iets mee of ze kwamen rond etenstijd en kookten dan voor ons en aten mee. Hangt er ook vanaf hoe jij je voelt na de bevalling.
Ik kookte gewoon zelf. De kraamverzorgster sneed de groente en schilde de aardappels wel vast. Edit: de eerste dagen lagen we in het ziekenhuis, op dag 4 kookte ik vpor het eerst zelf.
Wij zijn een aantal nachtjes in het ziekenhuis geweest toen we thuis kwamen ben ik gewoon zelf gaan koken. Vond het prettig dat mijn man kon eten als hij thuis kwam uit zijn werk. Die weken erna had hij vakantie en kookte we een beetje om en om. Hangt er natuurlijk ook vanaf hoe je na je bevalling bent. Die paar dagen in het ziekenhuis hebben mij enorm goed gedaan.
mijn man had een week vrij genomen maar de kraamverzorgster kookte voor ons. ik mocht het ook allemaal niet van mijn man doen.. ik moest hem nog net niet smeken of ik zelf de sucadelapjes mocht klaarmaken het enige wat ik van hem mocht in de kraamperiode was uitrusten
Mijn man heeft gewoon gekookt. Dat was biefstuk met krieltjes, een keer sushi en ovenschotels. Maar mijn man en ik koken altijd om en om of wie het eerste thuis is dus bij ons is het niet anders dan anders..
Huilbaby hier. De eerste weken heb ik dus zo goed als alleen koeken en boterhammen gegeten. Volgende keer zorg ik voor een vollere diepvries en wat hulp van buitenaf