Vanaf begin van de zwangerschap heb ik een hoge bloeddruk, daar heb ik medicatie voor (deze is inmiddels al eens verdubbeld) Daarnaast bleek 2 weken geleden dat ik zwangerschapsdiabetes heb. Daar ben ik qua eten nog ontzettend zoekende in. Ik vraag me af of een combinatie van hoge bloeddruk en zwangerschapsdiabetes een reden is om eerder in te leiden? Toen besloten werd dat ik een gtt moest doen (3 weken geleden) bleek dat de baby een week voorligt op groei (en ik veel vruchtwater heb). Uiteraard stel ik deze vraag ook bij mijn eerstvolgende afspraak bij de gynaecoloog maar ben erg benieuwd naar de ervaringen van anderen!
Het ligt er allemaal aan of het onder controle is. Looptijd baby bijv erg voor op gewicht en qua grootte. Hoeveel vruchtwater heb je. Je bloeddruk is ook erg belangrijk. Dat zullen ze erg goed in de gaten houden. Ik weet nog wel toen ik hoge bloeddruk had kreeg ik ook medicijnen en lag er een aantal keer voor in het ziekenhuis . Maar ze hebben het nooit over inleiden gehad. Met m'n zwangerschapsdiabetes ben ik wel ingeleid maar nadat ik er heel lang over heb lopen zeuren anders hadden ze het niet gedaan.
Spuit je ook insuline voor de diabetes? en hoe gaat de groei van je kindje? Ik word met 38 weken ingeleid door de diabetes ivm groter kindje en insuline
Is ook niet altijd een indicatie purple. Vorige zwangerschap spoot ik ook insuline en had een groter kindje. Toch wilden ze niet inleiden. Ik heb ervoor moeten vechten. Sta nu alweer klaar om de strijd met de gyn aan te moeten gaan.
In het ziekenhuis waar ik zit is het beleid inleiden bij 38 weken als je zwangerschapsdiabetes hebt en insuline gebruikt. Ik word ook ingeleid rond 38 weken ivm die reden en dat de kleine behoorlijk hard groeit. Gister was gewicht op 3650 geschat. Was in 4 weken 1200 aangekomen.
Hier van begin ook hoge bloeddruk en dan vanaf 30 weken insuline. Ben dinsdag binnengegaan voor geplande keizersnede. Baby was 4455g dus alles was dringend nodig om vroeger te bevallen. Onze zoon ligt nu op dag drie pas op de kamer. Dit omdat zijn suiker te laag was. Dus hangt af van veel verschillende situaties.
Gefeliciteerd eke! Mijn gynaecoloog gaf alleen aan dat ik veel vruchtwater had en dat uit de meting van het buikje bleek dat het een week voor lag op groei lag. Hoeveel het is en moet zijn is me bij beide niet verteld. Ik vind mijn ziekenhuis daar altijd wat onduidelijk in. Ik heb (nog?) geen insuline, dit is de 2e week dat ik van 2 dagen 4 metingen door moet geven. De waardes schommelen erg. Mijn moeder en oma hebben ook beide grote baby's gekregen dus had al wat zorg, hopelijk valt het uiteindelijk allemaal mee
Ik heb zwangerschapsdiabetes en spuit zeer kleine dosis insuline (1X per dag en laagste dosis), mijn baby is qua groei op schema en dus niet te groot. Toch word ik sowieso ingeleid met 38 weken. Dit is standaard in mijn ziekenhuis. Blijkbaar is de kans groot dat het kindje zich langer niet meer goed gaat voelen in de buik. Omwille daarvan moet ik nu reeds één keer per week halfuur aan de monitor hangen voor hartslag in de gaten te houden. Ik ben wel zeer tevreden over mijn ziekenhuis, ze communiceren open en nemen geen onnodige risico's...
Ik had hoge bloeddruk vanaf week 34, ik kreeg medicatie maar bij elke controle bleef bloeddruk constant of was iets gestegen. Medicatie werd opgehoogd en met hoogste dosis nog steeds onderdruk 110. Ik werd toen opgenomen, kreeg andere medicatie en 2 dagen later met 37,4 ingeleid. Dat je kindje voor loopt qua groei wil niet zeggen dat het klaar is om geboren te worden. Ons zoontje woog 3845 en werd de eerste 24 uur niet wakker voor voeding, moest toen sondevoeding. Werd toen wel wakker maar wilde nog steeds niet zelf drinken. Is pas zelf gaan drinken toen hij 4 dagen oud was. Hoeft natuurlijk lang niet in alle gevallen zo te zijn en ik snap je heel goed hoor! Moest om de dag naar ziekenhuis voor controle en was er helemaal klaar mee dus ik vond nog veel te lang duren dat ze me gingen inleiden.
Ik heb precies dezelfde combi; hoge bloeddruk + medicatie en zwangerschapsdiabetes. Kindje zat op de P90 lijn, door mjj goed aan het dieet te houden volgt hjj nu de P80 lijn, wat netjes is volgens de gynaecoloog. Ik mag zelfs met deze combi 4 weken wegblijven voor een controle en groeiecho (wat ik zelf wel een erg groot gat vind op deze termijn). Twee weken geleden heb ik gevraagd naar het inleiden. Mijn bloeddruk was tot die controle steeds nog aan de hoge kant. Als dat zo had gebleven en de groei zo extreem was gebleven, hadden ze inleiding vanaf 37 weken willen plannen. Nu mag de kleine man tot 40 weken zelf beslissen wanneer hij komt. Wel heb ik begrepen dat ze mij niet onnodig overtijd willen laten lopen. Ben benieuwd! (Heel erg misschien, maar stiekem had ik me verheugd op een paar weekjes minder lang wachten. Ondanks dat ik uiteraard super blij ben dat het nu allemaal zo stabiel is!)
Ik heb altijd al een hoge bloeddruk. Niet torenhoog.. maar net op/over de grens. Tijdens de zwangerschap schoot de bloeddruk omhoog en dus moest ik aan de medicatie. Werd steeds opgehoogd. Ook had ik zwangerschapsdiabetes... geen reden om ne eerder in te leiden. Uiteindelijk ben ik met 38+2 ingeleid met tekenen van zwangerschapsvergiftiging...
Hier bij de eerste ingeleid met 38w ivm aanhoudende hoge bloeddruk. Had ook zwangerschapsdiabetes maar dit was wel onder controle door goed op m'n voeding te letten. Anders hadden ze wel willen inleiden voor 40w ivm de diabetes ook al was deze onder controle. Denk dat het heel erg verschilt per ziekenhuis en per arts en ook hoe je er zelf in staat.. Als je zelf bijv niet wilt inleiden (heb ik in mn omgeving gezien..) dan doen ze 't niet, al raden ze het wel aan.. Alles voor de gezondheid van je baby (en jezelf natuurlijk!)
Ik wordt door mijn zwangerschap diabetes met 38 weken ingeleid. Ik spuit dan ook al aardig wat insuline. De kleine ligt tot nu toe niet voor op de groei maar wordt toch ingeleid.
Ik vraag me af wanneer de waardes bij db te hoog zijn en er insuline gespoten moet worden. Mijn waardes zijn s ochtends nuchter goed (rond de 4,5) maar zodra ik eet schiet het naar bijv 8,2 8,8 soms ook wat lager zo'n tussen de 6,5 en 7,5 Het zal in ieder ziekenhuis ook wel verschillen maar krijg er niet echt hoogte van en ben gewoon bang dat de baby er onder lijdt.