Dat laatste stukje van jou is gewoon ronduit een gemene en kwetsende opmerking. Een slok moedermelk is voor een peuter nog altijd veel gezonder dan diksap /koemelk.
Geen problemen mee, zolang het discreet gebeurd. Vind het niet nodig dat er van alles te zien is. Maar verder, ga vooral je gang.
Nee, ik ga niet IN een zwembad voeden, want mijn baby spuugt vaak. Mijn tieten er gewoon uit gooien doe ik ook niet. Om eerlijk te zijn, vled ik zo min mogelijk in het openbaar omdat ik me simpelweg niet op me gemak voel. Maar ja, het is echt je recht als vrouw om te baby overal te kunnen voeden. Met en beetje gezond verstand natuurlijk idd niet op een showbank
Eens! Als je kindje honger heeft dan is het heel normaal om meteen te voeden, ongeacht waar je bent... Maar wel op een nette manier zodat er geen borst of tepels vol in beeld zijn voor anderen.
Soms wordt een baby juist pas rustig als je wat rondloopt ... maar hele borst onbedekt laten en rondlopen zou ik ook niet zo snel doen.
Ja ik vind dat je overal moet kunnen voeden, zeker met een kleine baby. Zo'n kleintje kan niet altijd wachten tot je een goed plekje hebt gevonden waar je rustig kunt zitten. Liever een tevreden baby die in het openbaar ergens gevoed wordt, dan een huilend kind omdat het niet mag eten omdat anderen daar wel eens aanstoot aan zouden kunnen nemen. Pfff moet niet gekker worden. Ik voed dan ook waar het nodig is, dus in de dierentuin, speeltuin, het park, terrasje, etc. Naast dat ik het bizar vind dat sommigen vinden dat je in een hoekje moet kruipen en je vooral moet verstoppen, is dat ook niet altijd haalbaar met een peuter erbij. Dus als mijn peuter lekker aan het spelen is in het water, zal ik aan de rand van dat bad gaan voeden indien nodig, zodat ik ook de oudste in de gaten kan houden. Zelfde geldt voor speeltuin etc. Niet om te showen dat ik borstvoeding geef, maar gewoon omdat het normaal is voor mij om mijn kindje te voeden als het honger heeft.
Is niets kwetsend of gemeen aan, het is een mening en ik vind het een vies gezicht. en een raar gezicht en het is niet nodig. Ja, als je in een arm gedeelte van Eritrea woont en je geen goede voeding kan kopen of je kind slootwater moet laten drinken, dan is het absoluut nuttig. Voor jou is het een keuze, je eigen keuze en jij mag dat een goede keuze vinden en ik wil dat dan niet zien, want ik vind dat raar. En dat mag ik vinden. (En je moet je sowieso nooit aangevallen voelen op jouw keuzes, maar dat is een ander onderwerp)
Gemeen en kwetsend? Wat dan? Dat iemand een peuter aan de borst een smerig gezicht vindt? Nou, dat vind ik anders ook hoor. Ik vind het onsmakelijk en ongepast.
Waarom kinderen geen groente lusten (en dat prima is) - Kiind Magazine Peuters willen borstvoeding (en wees gerust: pubers niet) - Kiind Magazine Niks natuurlijker dan ook na een jaar nog te voeden. En onnodig? Is koemelk geven normaler en beter dan borstvoeding? Dat vind ik echt een rare gedachtengang. Ik heb niet lang gevoed maar durf wel eerlijk te kijken naar wat natuurlijk is. En dan is bv zo logisch. En de alternatieven fijn dat ze er zijn. Ik vind de term 'onsmakelijk' zo vreselijk misplaatst. Ik herinner me wat beschuldigingen naar mijn kant hilly, maar hoe interpreteer ik deze respectloze manier van je uitlaten over peuters aan de borst van jou?
Jammer dat dit topic dezelfde kant op is gegaan dan het borstvoedingsselfietopic. Daar kijk ik nu bewust niet meer op omdat ik onrustig en chagrijnig werd van het feit dat ik mijn mening steeds moest verdedigen (tenminste, dat gevoel kreeg ik) en dat ik me in allerlei bochten moest wringen om te zeggen wat ik wilde zeggen zonder allerlei tere zieltjes te kwetsen of mensen onzeker te maken. Dat wil ik namelijk helemaal niet maar als je (lang) borstvoeding hebt gegeven en je komt ervoor uit en je bent daar blij mee is alles wat je zegt teveel. Maar ondertussen vinden mensen hier wel dat ze gewoon mogen zeggen dat ze borstvoeding bij oudere kinderen vies en onnodig vinden. Dat hoef je niet te zeggen, als je mening kwetsend is mag je deze voor je houden. Als moeders die overtuigd borstvoeding geven hun mening verkondigen worden ze opdringerig gevonden, zijn ze van de bv-maffia en kwetsen en veroordelen ze mensen maar anderen mogen borstvoedingsmoeders wel veroordelen en terechtwijzen. Ik ben klaar met dit topic, ik wordt er niet vrolijker van.
Wat mij erg opvalt is dat er gezegd wordt dat er niet overal gevoed mag worden en dat moeders dan maar een cafe oid moeten opzoeken, terwijl andere weer zeggen dat ze daar niet op zitten te wachten als ze aan het eten zijn. Wat moeten de bv moeders dan doen? In de regen op een bankje? Ik heb ook altijd bv gegeven in het openbaar, maar wel discreet. Wat ik niet meer dan logisch vind, maar in principe moet dat ook overal kunnen (uitzonderingen daar gelaten).
Mama's die gewoon bv geven moeten natuurlijk kluizenaar worden. Je moet er niet aan denken dat je iemands dag verpest met een drinkende baby toch Echt schandalig. Waarom heeft de natuur nou niet bedacht dat er melk uit je vingers kwam ipv je borst Dan hadden al die arme mensen geen smerige borsten hoeven te zien.
ik sprak jou aan op een soort emotionele chantage die je toepaste. 'Wegebbende hoop op nabijheid' tegen een moeder die een kindje wat laat huilen. Dat vind ik totaal iets anders dan een persoonlijke mening. Jij mag van mij best zeggen dat je een kind laten huilen fout vindt. Sterker, dat doe je ook. Ik vind een peuter aan de borst onsmakelijk. Daarmee zeg ik niet dat je je kind iets aandoet, ik gebruik geen emotionele metaforen die op je schuldgevoel inwerken, ik zeg gewoon wat ik ervan vind.
Ik heb regelmatig buiten de deur gevoed. Ik zocht dan een rustig hoekje op, ging met mn gezicht naar een muur zitten en drapeerde een grote xxl hydrofiel zo dat je nauwelijks iets meer zag. Dát vind ik netjes. En als je daar aanstoot aan neemt, dan heb je wel heel veel te zeuren. Maar ik heb dus ook gehad dat ik ergens zat te eten en dat er aan de tafel tegenover mij echt een blote borst ongeveer op tafel geploft werd. Het spijt me hoor, maar trek je even terug en wees discreet.
Ik vind BV geven aan een peuter alles behalve onsmakelijk, ik heb het zelf gedaan. Maar ik vind het in het openbaar niet passend. Maar ik vind een peuter met een flesje in het openbaar ook niet passend. En een speen alleen als ze slapen. Binnenshuis is het prima, soms vonden mijn jongens een flesje ook gewoon lekkerder dan een beker, maar buitenshuis is het echt niet meer nodig. Ik heb mijn jongste na zijn verjaardag niet meer buitenshuis of bij anderen in de buurt gevoed (op 1 uitzondering met schoonfamilie na, waarbij ik vond dat hetwel echt nodig was).
Het zal me een worst wezen wat mensen in het openbaar doen qua voeden. Jammer dat er toch redelijk bekrompen mensen rondlopen. Ik heb mijn kinderen altijd in het openbaar gevoed. En juist door dit soort mensen die hier posten, de negatieve, was ik altijd op mijn hoede, straks maakte er ineens een gefrustreerde vrouw (wantja, meestal zijn het vrouwen die een aversie ertegen hebben) een k*u*t opmerking en was mijn dag verziekt. Jammer, dat koemelk toch als de norm wordt gezien, maar weetje, uiteindelijk heb ik me er weinig van aangetrokken, mijn kinderen zijn belangrijker dan mensen met hun negativiteit. Gelukkig. Dus nee, je voed maar waar je het nodig vindt, ik neem er echt geen aanstoot aan. En ik weet iig wat mijn jeuk woord geworden is, 'discreet'. Blegh. En ik gooide mijn tieten er heus niet uit, maar man, wat kunnen mensen en dan vnl vrouwen, weinig hebben zeg, het is een borst, geen vagina of piemel die ff op tafel gesmeten wordt. Chill. Of het nou om bv of fv gaat maakt mij werkelijk ook geen zier uit. Honger = eten!
Ik gooi enkel een hydrofiel over zijn hoofd als er geen plekje in de schaduw te vinden is en hij anders met zijn hoofd in de volle zon zit. Anders niet. Ik eet zelf ook niet graag met een doek over mijn hoofd. En dan nog zie je bijna niks. Dit is een foto van toen ik een keer op een bankje midden op het winkelcentrum zat te voeden. Vertel mij eens, waar heb ik nu precies een XXL hydrofiel voor nodig?
Ik sluit me bij de meesten aan. Discreet voeden mag wat mij betreft overal, tenzij het echt onhygenisch wordt (ín het zwembad) of gevaarlijk (achter het stuur) ofzo . Discreet hoeft overigens echt niet per sé met een doek over het hoofd van de baby te zijn, maar gewoon je borst een beetje bedekt houden. Er zijn tig topjes, waarmee je discreet kunt voeden en je niet een complete borst uit een topje hoeft te halen. Wat betreft leeftijd van het kind, dat moet iedereen tot op zekere hoogte maar lekker zelf weten (bij 4+ trek ik een wenkbrauw op, sorry), hoewel ik wel degelijk meer tolerantie voel ten opzichte van een mama die er per ongeluk een hele borst uitfloept, terwijl ze een baby voedt dan ten opzichte van een mama die hetzelfde doet, maar een peuter voedt. Peuters mogen best eventjes wachten en kunnen dus makkelijker discreet gevoed worden.
Ik ben zeker voorstander van borstvoeding. Maar in het openbaar alleen als dat gepast is en discreet! Dus met je rug naar andere mensen (dus niet in de etalage van een winkel). En er is meer dan genoeg leuke en bedekkende kleding te koop waarmee je prima kunt voeden. Ik hoef andermans borsten niet te zien. En heb dat zelf ook nooit gedaan. Zo vind ik borstvoeding geven terwijl er genoeg ruimte is om je af te zonderen ook niet kunnen. Zo zat ik tijdens een verjaardag eens naast iemand die dit zomaar ging doen. Zowel de gastvrouw als diverse aanwezige gasten (met name mannen) werden hierdoor in verlegenheid gebracht en zelf vond ik het ook zeer ongepast. Zeker omdat de gastvrouw nog aanbood om even naar de slaapkamer te gaan (ook stukken rustiger). Borstvoeding is iets persoonlijks en anderen hoeven geen aanstoot aan jou te nemen.