Vakantie met kinderopvang/oppas: wie weet plekken?

Discussion in 'Vakantie en vrije tijd' started by dani22, Aug 5, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ladybug85

    Ladybug85 Niet meer actief

    #181 Ladybug85, Aug 9, 2016
    Last edited by a moderator: Aug 9, 2016
    Helemaal eens. Overigens nu pas het hele topic doorgelezen. Wat een zeur topic zeg vreselijk al die mensen die zogenaamd de wijsheid in pacht hebben. As if.

    TS misschien heb je ook nog leuke vrienden? Wij gaan namelijk met vrienden met kids op vakantie. Het leuke daaraan is dat wij en zij ook eens lekker als stel uiteten kunnen terwijl de kids lekker in hun bedje liggen te slapen :) En overdag spelen de kindjes lekker samen en kunnen we het opletten ook een beetje verdelen.

    Als het verder echt moeilijk is om iets betaalbaars te vinden zou ik denk ik toch kiezen voor de vakanties zo makkelijk mogelijk maken (kindvriendelijk) en samen nog eens een stedentripje doen.
     
  2. Aim

    Aim Lid

    Oct 25, 2013
    97
    0
    0
    NULL
    NULL
    jeetje wat is het toch op forums dat iedereen altijd met een oordeel moet komen. Haar topic is toch niet: wat vinden jullie van een vakantie met kinderopvang? Ik weet niet of ik dat moet doen. Heeft er iemand advies?

    Laat ieder zijn of haar eigen keuzes maken en oordeel niet.

    Wij zijn net terug van een vakantie met peuter. We hebben genoten maar echt geen seconde gehad om op te laden. Vanaf 's morgens met de jongste bezig tot hij eindelijk in slaap viel 's avonds.Als er bij ons een mogelijkheid was geweest om opvang te hebben voor onze zoon....Daarmee bedoel ik niet om dagen weg te gaan maar om bijv. samen een restaurantje te pakken etc. had ik dat zeker gedaan. Ik zou het dan belangrijk vinden om een NLtalige oppas/opvang te hebben van een gerenommeerde keten.

    Je zou kunnen kijken bij kids & Co of bijv robinson resorts
     
  3. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,227
    7,275
    113
    Female
    Brabant
    Meestal slapen de kinderen dan. En in ons geval passen mijn ouders op of zijn de kinderen bij hun, dat vinden de kinderen alleen maar leuk :)
    Maar klopt, wij regelen ook haast geen oppas, omdat we dat niet nodig vinden en uit eten met de kinderen is juist hartstikke gezellig.
     
  4. Debaky

    Debaky VIP lid

    Apr 22, 2013
    10,348
    5,392
    113
    Ik ben het wel met Snoopy1979 eens eerlijk gezegd. Ik vind een oppas op de vakantie ook totaal niet te vergelijken met een oppas die je een keertje hebt als jij en je partner uit eten gaan. Het is precies zoals Snoopy ook al zegt, vaak slapen die kinderen al en die ene keer dat het eens zou gebeuren is op één hand te tellen.

    Ik snap eerlijk gezegd ook niet men een vakantie zou zoeken waarbij er oppas is voor de kinderen. Vakantie beleef je toch juist als gezin samen? Als je zo graag '' rustig '' op vakantie wilt dan vind ik dat je dan niet aan kinderen had moeten beginnen.

    Ik kan mij er ook gewoon niets bij voorstellen, als ik zie hoe intens die kinderen van ons genieten als we samen als gezin op vakantie gaan. En dat hoeven geen hoogstandjes te zijn hoor maar het gewoon gezamelijk iedere dag ontbijten en iedere samen lunchen en leuke dingen doen dat is toch priceless? Vind ik in ieder geval.

    Iedereen moet het zelf weten alleen kan ik het persoonlijk niet begrijpen.
     
  5. Ik snap niet dat je dit topic weer plaatst??
    Vorig jaar ook al.. Je weet de reacties.. waar ben je op uit?
     
  6. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Wat een bekrompenheid hier joh... Echt, alsof TS vraagt waar ze haar kinderen de volledige maand augustus kan droppen?!
    Ik ben bewust fulltime thuis bij de kinderen, heb nog nooit oppas geregeld anders dan een keertje of 4 mijn zus en moeder. Maar ik kan me gewoon inleven in TS. Ze hebben twee jonge kindjes en willen op vakantie gewoon EVEN tijd voor hunzelf, that's it! Dat betekent niet dat ze niks leuks met de kinderen willen doen op vakantie, dat betekent niet dat ze niet genieten mét hun kinderen... TS zoekt tips voor vakanties waarbij zo'n soort opvang goed geregeld is, zodat het dus een bekwame oppas is waar ze op kunnen vertrouwen. Prima toch?!
     
  7. Hippo89

    Hippo89 VIP lid

    Dec 11, 2012
    7,373
    343
    83
    Female
    #187 Hippo89, Aug 10, 2016
    Last edited: Aug 10, 2016

    Hier ook bijna nooit oppas, vind het niet nodig,


    En ook wel degelijk een verschil tussen thuis af en toe weg gaan en gezellig wat doen met elkaar terwijl de kinderen bij de oppas zijn, of in het buitenland.

    maar goed ik ben een zeikw*f 😇
     
  8. Ladybug85

    Ladybug85 Niet meer actief

    Nee hoor dat vind ik niet. Als ik je stukjes lees vind ik het mooi dat jullie het op die manier gezellig hebben.

    Maar voor mij is met mijn man savonds een dvd kijken, spelletje doen of lekker pizza eten niet genoeg. Dat doen we OOK maar niet ALLEEN maar. Wij vinden het leuk om mer vrienden naar de kroeg of festival te gaan, bioscoop, uiteten, theater. Dat hebben wij nodig. Ik vind dit over het algemeen geen plekken voor onze dreumes dus dan heb ik liever een leuke oppas thuis of dat hij lekker gaat logeren. Wat hij overigens prima vindt. En wij vinden samen uiteten gaan dus leuker dan met kind. Mijn zoontje maak ik echt niet gelukkig met een zoveel gangen diner in een zoveel sterren restaurant. Maar dat hoeft ook niet. Wij gaan de ene keer met zijn drieën pannenkoeken eten en vervolgens samen op stap. Prima toch. Het beste van twee werelden voor ons.

    Wat mij meer stoot in dit topic is dat iedereen uitgaat van het feit dat wat zij doen het beste is. Maar dat hoeft toch niet zo te zijn? Ik denk dat TS het prima doet. Dat ze andere keuzes maakt dan ik zou doen moet zij weten maar ik snap wel de strekking waarom ze het vraagt
     
  9. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,181
    16,518
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik vind het toch ook wel opvallend dat TS iedere keer weer dit soort topics opent mbt kinderopvang tijdens de vakantie.
    In haar historie vraagt ze zelfs ook een keer waar ze haar 8 maanden oude baby kan laten tijdens een vakantie in Turkije en iets over een skivakantie en dan al eerder al zo'n zelfde topic als deze.
    Ik vraag me dan werkelijk af waarom je dan met vakantie gaat?
    Puur en alleen voor jezelf want dat is nu wel duidelijk.
    Moet je natuurlijk zelf weten maar ik vind het toch wel schrijnend dat je je kinderen als zo'n blok aan je been beschouwd.
    Dat je je kinderen als flinke peuter of kleuter een keer naar de kinderanimatie laat gaan een aantal uurtjes omdat ze dat zelf ook leuk vinden en je daarbij even wat uurtjes voor jezelf heb vind ik in geen vergelijk als dat je serieus opvang gaat zoeken voor een baby en een 1 jarige.
    Ik denk dat je de volgende opties heb:Of je gaat met vakantie met je kinderen en je accepteert gewoon zoals het is en je gaat niet zitten zeuren als een verwende puber. Je gaat zonder kinderen op vakantie en je regelt opvang thuis zodat jullie volop de bloemetjes buiten kunnen zetten.Je gaat helemaal niet met vakantie. Je gaat wel met vakantie en neemt een betaalde oppas mee (wow wat een luxe:( of je betaald een vet dik bedrag voor betaalde kinderopvang voor kinderen onder de 4 jaar.
    Ik denk dat er geen andere mogelijkheden zijn.
    Wij gaan al 12 jaar met onze kinderen op vakantie en de meeste keren kwam ik moeier terug dan dat ik heenging en vooral in de peuterleeftijd was het weleens pittig met niet luisteren, weglopen en niet willen slapen maar juist dat waren ook vaak de hilarische momenten waar we nu nog weleens grapjes over maken en ik zou het voor geen goud hebben willen missen.
    Wordt volwassen en accepteer gewoon eens hoe het is en maak er het beste van en geniet er ook een beetje van want ik heb nu echt een niet heel fraai beeld voor ogen.
     
  10. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,181
    16,518
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Dat valt mij dus ook op want ze heeft er al meerdere topics over geopend.
    Lijkt mij dat ze nu toch wel voldoende info moet hebben vergaard of zelf op onderzoek is geweest voor een passende oplossing en niet iedere keer weer hier haar melodramatische vakanties komt voorspiegelen.
    Als het je zo dwars zit en zo ontzettend stoort dan zoek je toch een oplossing.
    Althans zo werkt het in mijn leven wel en anders accepteren en niet zeuren.
    Dit laatste zeg ik ook tegen mijn 12 jarige puber hier thuis ;)
     
  11. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    Jan 9, 2014
    4,538
    1,171
    113
    Female
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Ts, ik heb je al wat tips gegeven maar ik heb nog geen antwoord op mijn vraag wat je nou zo erg vond aan de vakanties zonder oppas. Je zegt in je openingspost "in één woord aargh" dus dat doet mij voorkomen dat er wel meer aan de hand was dan dat je te weinig tijd voor jezelf en je partner had. Want dat had je inderdaad kunnen weten. Misschien zijn er wel andere oplossingen om het wat minder "aargh" te maken zonder dat je duizenden euro's kwijt bent?
     
  12. Hippo89

    Hippo89 VIP lid

    Dec 11, 2012
    7,373
    343
    83
    Female


    Wij gaan niet veel naar een kroeg of een festival, praktisch nooit, en als iemand daar wel behoefte aan heeft is dat natuurlijk prima en ik begrijp de "me or we time" ook echt wel,

    Wij wonen zelf rond de zwarte cross, daar gaan wij dus wel heen .... Maar ook dat gebeurd mét de kinderen, er is een heel leuk kinder gedeelte waar we gewoon lekker gezellig kunnen doen, de kinderen kunnen met andere kinderen spelen ( en dat zijn er veeel ;)) de papas en mama's kunnen elkaar afwisselen ook met vrienden, dan blijven wij even met hun kinderen terwijl ze een uurtje of 2 wat voor Zichzelf doen op de zwarte cross en daarna letten hun op die van ons zodat wij een uurtje of 2 hebben, of we blijven gewoon de gehele dag samen, in de avond gaan we of samen naar huis of 1 gaat naar huis en de ander blijft nog met de vriendengroep ( meestal alleen all mannen of alle vrouwen) en slapen doen de oudsten niet de derde sinds dit jaar ook niet meer en de vierde slaapt gewoon in de drager.


    Nogmaals is snap echt de eigen tijd willen wel, ik heb het zelf ook nodig ( maar dan meer in de vorm in en rond eigen huis) Maargoed dat is voor iedereen anders natuurlijk en ook prima, maar ik vind vakantie daar niet de plek voor, dan doe je samen dingen en vanaf vier jaar als ze naar de kids club gaan dat je op 100 meter afstand zelf op het terras zit ofzo toe te kijken, en tuurlijk mag je alleen tijd hebben of samen tijd, en dat je thuis dan je eigen vertrouwde oppas regelt zodat je uit kunt gaan of nachtjes weg kunt gaan dan ben ik echt de laatste die zal oordelen want ik geloof zeker dat als je als persoon aan je eigen behoefte voldoet je zeker een leukere ouder kunt wezen voor je kinderen, maar ik geloof ook dat je sommige dingen moet incasseren en opzij zetten en moet bewaren voor als ze wat ouder zijn.
     
  13. Ladybug85

    Ladybug85 Niet meer actief

    Oh ja daar ben ik het zeker mee eens hoor. Wij gaan uiteraard ook gewoon met kind op stap maar soms is het lekker om niet altijd overal de ogen te hoeven hebben en zelf lekker ontspannen rond te lopen. Want ja met kind ben ik natuurlijk altijd een havik en moet ik soms midden in een gesprek wegrennen. Heerlijk om dan sons echt even hij te kletsen met vrienden en vriendinnen zonder de kids.

    Overigens zou ik dus zelf ook niet mijn kind in het buitenland wegbrengen. De vakantie is voor ons allemaal. Ik ga dan liever zelf met een vriendin weg zodat dreumes bij papa kam blijven of met mijn man en dat hij lekker gaat logeren bij opa/oma/tantes/oppas.

    En ja als je kinderen krijgt weet je dat en zoeken we dus allemaal de balans in me time en we time. Ik bedoel meer te zeggen dat ts dat misschien buiten haar vakantie niet eens doet en daarom op vakantie dat wel wil. Van mij mag ze. Ik zou alleen wel een betrouwbare partij zoeken.
     
  14. Champetter

    Champetter VIP lid

    Mar 5, 2013
    6,825
    3,809
    113
    Het is simpel én én bestaat niet...

    Dus je kiest voor het alternatief familie/ vrienden, dat lukt niet bij TS. Nou, dan betalen. Uiteindelijk moet het namelijk wel goed zijn, geen knoeipraktijken als dat kdv laatst in Amsterdam waar meer kindjes dan bedjes en stoeltjes waren of dat er personen werkzaam zijn die niet over de juiste achtergrond en papieren beschikken. Om dat netjes gemonitord te hebben is wat meer geld helemaal niet raar.
     
  15. Hippo89

    Hippo89 VIP lid

    Dec 11, 2012
    7,373
    343
    83
    Female

    Mee eens,- als je het toch wil doen moet je ook zorgen dat Het goed is en dat betekend nu eenmaal dat het wat gaat kosten
     

  16. Nou inderdaad.
    Ik vraag me eigenlijk af of ze echt een oppas zoekt of uit is op een reltopic
     
  17. Poppe

    Poppe Bekend lid

    Dec 3, 2009
    504
    0
    0
    Rotterdam
    Ik weet niet of het al genoemd is, maar je zou bij deze ketens kunnen kijken (omgeving Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Noord-Italie):

    Kinderhotels
    Familotel

    Wij hebben dit met wintersport gedaan (paar uurtjes per dag naar de opvang). Opvang vanaf welke leeftijd verschilt per hotel maar voor baby's bestaat wel.
     
  18. tuc

    tuc Niet meer actief


    Precies...veel van ons zijn met baby's en peuters en combi's daarvan op vakantie geweest en geen enkele keer kwamen wij: arggg terug. Vind dat dieptriest eigenlijk.
    Los die activiteiten samen thuis op waar je wel makkelijker de beschikking tot oppas hebt en probeer op vakantie van je kindjes te genieten.

    Want ja babyhope kan heel grof zijn maar in dit geval ben ik het compleet met haar eens: de kinderen lijken alleen maar een last te zijn op moeders vakantie.

    En lees het stukje van hippo nog eens, DAT is een gezellige gezinsvakantie zoals wij hem ook kennen. Op het hele dagen zwembad na:p;)
     
  19. mamavan3meisjes

    mamavan3meisjes Actief lid

    Feb 8, 2015
    478
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ik zou zeggen, plan pas weer een vakantie als je kinderen oud genoeg zijn om geen last meer te zijn. En dit is goed bedoeld. Vakantie hoort leuk te zijn, en dat geldt voor jou nu niet. Dus OF de portomonnee trekken of gewoon niet gaan.
     
  20. Momisake

    Momisake Fanatiek lid

    Jul 27, 2010
    1,641
    173
    63
    Female
    Wij kamperen al jaren met onze kinderen, vanaf dat de jongste 1 is. Nooit heb ik een aaargh gevoel gehad op vakantie. Ik geniet zo van hun op de camping. (Thuis zijn ze veel stouter).
    Ik zou zeggen, laat je kleine een keer thuis bij opa of oma en ga gezellig alleen met je man weg. En evt nog een paar dagen met je gezin. En probeer het allemaal los te laten.
    Een appartement lijkt mij bijv helemaal niks. Op de camping krijgen ze snel vriendjes en vriendinnetjes. Wij zoeken altijd een plaats dichtbij een speeltuin zodat ze zich daar kunnen vermaken. Heerlijk dagjes weg met zn allen. Genieten!
     

Share This Page