De jeugd van tegenwoordig

Discussie in 'De lounge' gestart door mellanie76, 15 aug 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Regina88

    Regina88 Niet meer actief

    Na de laatste reactie van TS denk ik ook het bovenstaande. Jullie laten je wel erg op de kast jagen door een klein kind. Als je eigenwaarde daar al een deuk van krijgt, ligt dat niet aan de opmerking van het kind, maar aan iets wat daar aan vooraf is gegaan. Of je zelfbeeld.

    Echt, het kind zei het niet om jullie een rotdag te bezorgen;)
    Maar heb je zelf ook kinderen TS?
     
  2. mellanie76

    mellanie76 VIP lid

    5 aug 2016
    17.645
    801
    113
    moeder
    Rotterdam
    Sorry hoor !!
     
  3. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Ik Op een schoolplein! Lagere school aan de ene kant beroepsopleiding aan de andere kant van het hek.
    Vieze ty.phus.Ho.er zei het Jong terwijl ik gewoon langs liep. Ik zou hem zo Door het hek heen trekken, ware het niet dat ik er net niet bij kon.

    Maar mogelijk kom jij ergens vandaan waar de jeugd van tegenwoordig nog respect toont? Waar kom je vandaan eigenlijk?
     
  4. Snoeki

    Snoeki Fanatiek lid

    30 jan 2014
    2.334
    258
    83
    Wat ben ik blij dat mijn man ( ook dik en een buik daar zeg je u tegen) niet zo onzeker is. Hij begrijpt gelukkig dat kinderen van 6 gewoon een constatering doen ipv iemand bewust kwetsen.

    Ik vind je vergelijking met discriminatie te ver gaan. Zoals al eerder gezegd als er een ouder bij was geweest had die hoogstwaarschijnlijk wel uitlegt dat zo'n constatering uitspreken niet echt gepast is.

    Van een mug een olifant maken noemen ze zoiets toch zegt mijn man.
     
  5. mellanie76

    mellanie76 VIP lid

    5 aug 2016
    17.645
    801
    113
    moeder
    Rotterdam
    Ja die heb ik
    En die van mij zijn ook niet heilig maar ze waren heel goed dat sommige uisoraken heel veel pijn kunnen doen
     
  6. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Nou het is ook wel vreemd wanneer iemand een kind likt. Mijn zoontje zei laatst heel blij tegen mij: je buik lijkt op bmax! Hahaha ja voelde me niet heel sexy toen maar het was gewoon een constatering. Heb je zelf al kinderen?
     
  7. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.541
    625
    113
     
  8. Regina88

    Regina88 Niet meer actief

    Maar als ze niet weten dat wat ze denken anderen pijn kunnen doen, zit er ook geen rem op. Soms beseffen ze niet welke dingen wel pijn doen en welke niet. Dat kun je niet altijd voor zijn.

    Ik heb als kind eens geroepen dat een man een hele grote, rode neus had. Met vingertje wijzen en al. Bleek hij kanker te hebben en hij kreeg daar iets mee bij zijn neus. Heel triest, maar hij kon er om lachen want het was nou eenmaal zo.

    Ik had er geen kwade bedoelingen bij. Was alleen in een fase dat ik bewuster werd van anderen en dat duidelijk werd dat we niet allemaal hetzelfde waren. Dus vergelijken, niks meer en niks meer. Maar al helemáál geen discriminatie ;)
     
  9. tresje

    tresje Fanatiek lid

    13 jun 2011
    2.414
    0
    36
    Nou sommigen hier lijken het zo onschuldige uitspraak te vinden.
    ik niet. Ik vind het hondsbrutaal om zoiets zomaar te zeggen. Van een kind van 3 kan ik het nog begrijpen maar een kind van 6 hoort zoiets echt niet te zeggen. Wat een opvoeding!! Mijn kinderen halen zoiets niet eens in hun hoofd. Ik zou ook not amused zijn...ook al is t een kind die t zegt. Dat isniet leuk.
    Je zou ook niet lachen als een kind tegen je zegt...heeft u een baby in uw buik terwijl het niet zo is...dus of het nu een kind is die zoiets zegt of een volwassene..het is niet leuk!
     
  10. mellanie76

    mellanie76 VIP lid

    5 aug 2016
    17.645
    801
    113
    moeder
    Rotterdam
    Fijn dat jij zo perfect bent
     
  11. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.478
    5.838
    113
    Ik ben met je eens dat de opmerking als kwetsend ervaren kan worden als je al onzeker bent over je uiterlijk. Maar kinderen van die leeftijd zeggen echt niet iets met de gedachte "zo dan heb ik zijn/haar dag even flink verpest". Ik begrijp dan ook niet zo goed dat je er zo zwaar aan tilt en zelfs een topic over aan maakt met de titel "de jeugd van tegenwoordig":(.

    Bij het lezen van de titel dacht ik eerder aan de vechtfilmpjes die je de laatste tijd voorbij ziet komen of de hangjongeren die nogal wat overlast veroorzaken. Maar niet aan zesjarigen(!) die in hun ogen onschuldige opmerkingen maken.
     
  12. Snoeki

    Snoeki Fanatiek lid

    30 jan 2014
    2.334
    258
    83
     
  13. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there

    Wanneer ze een jaar of 6 zijn, hebben ze dat besef nog niet helemaal.
    Tegen mijn moeder werd er weleens gezegd 'dag meneer'. Nou mijn moeder heeft dan wel kort haar, maar lijkt totaal niet op een man. Moeder gelijk een complex, maar dat terzijde. ;)
    Mijn dochter roept 'kijk dat meisje is zwart', 'hé, die loopt gek, haha', 'hé, die hond heeft een piemel', 'jij bent oud', 'jij bent klein', etc. enz. (wil er gelijk even bij vermelden dat wij, als ouders dus geen onderscheid maken in mensen en wij laten anderen in hun waarde). Nu is dochter net 4 jaar geworden en heeft ze natuurlijk die sociale voelsprieten nog niet ontwikkeld van wat je wel en wat je niet kunt zeggen. Ik maak zo een inschatting dat dat rond 6 jaar ook nog niet helemaal volledig in haar systeem zit. Ik zou er niet te zwaar aan tillen. ;)

    Overigens zag ik twee meiden van een jaar of 9 vanmiddag vuurwerk naar eendjes gooien. Kijk, dat zijn nu dingen, dat bij mij onder categorie vallen van de 'jeugd van tegenwoordig'.

    Wens jullie verder een hele fijne vakantie!:)
     
  14. mellanie76

    mellanie76 VIP lid

    5 aug 2016
    17.645
    801
    113
    moeder
    Rotterdam
    Precies een 6jarige krijgt als het goed is op school
    Al uitleg op school dat je bepaalde dingen niet kunt zeggen tegen andere omdat iemand zich gekwetst kan voelen
    Bedankt tresje voor je begrip
     
  15. Emo

    Emo Fanatiek lid

    6 nov 2013
    1.855
    1
    36
    Vrouw
    Moeder
    Zwangerschapspagina

    :d :d
     
  16. Snoeki

    Snoeki Fanatiek lid

    30 jan 2014
    2.334
    258
    83
    Jammer ts dat jullie zo onzeker zijn.

    Ik snap dat zo'n opmerking niet leuk binnenkomt maar probeer zoiets te relativeren en het niet zo negatief te zien.


    En voor iedereen die zegt het is hondsbrutaal en mijn kinderen zeggen zoiets niet. Fijn voor jullie dat jullie kinderen in deze ontwikkeling wat vroeger gegroeid zijn dan het gemiddelde kind van 6 ;)
     
  17. Daphne91

    Daphne91 Fanatiek lid

    5 dec 2013
    2.073
    465
    83
    Vrouw
    Drenthe
    Eens, en aan de andere kant, de meisjes waren zonder hun ouders aan het skeeleren. Als je inderdaad zegt: mijn kind doet zoiets niet.. wat weet je daar nou daadwerkelijk van, dat zeggen de ouders van deze meisjes misschien ook wel ;)

    Hoe het ook zij, ik vind het erg voor TS dat ze deze opmerking als zo negatief inziet. Natuurlijk was ik er niet bij en weet ik de intonatie niet, maar een zes jarige gaat je niet bewust beledigen
     
  18. Tara84

    Tara84 Fanatiek lid

    10 apr 2011
    3.878
    0
    36
    Mellanie, ik denk dat je even moet quoten als je op iemand reageert. Geen idee tegen wie je het hebt in je berichten.
     
  19. Tulp21

    Tulp21 Niet meer actief

    Ik had het er even met mijn vriend over wat hij ervan zou vinden (vanwege zijn opleiding heeft hij er een brede kijk op). Hij geeft aan dat de mensen die zo reageren dat het brutaal is ed van kinderen van 6 jaar dat het met de mensen zelf te maken heeft hoe ze in hun vel zitten en eerlijk ts? Als ik jouw reacties lees hebben jij en je partner heel weinig zelfvertrouwen. Ik kan het begrijpen dat je het daardoor brutaal vindt. Je kunt het ook omdenken en kijken waar het probleem bij jou ligt waarom het jou raakt en wat je eraan kunt doen :)
    Een kind van 6 beseft dat nog niet volledig en zijn daarin nog niet verder ontwikkeld om de gevolgen te zien. Enige wat wij als volwassenen kunnen doen is uitleggen waarom iemand klein, dik, zwart etc.. is. Maar ook uitleggen wat het met die persoon kan doen als je het hardop uitspreekt. Zo leert een kind langzaam wat wel en niet kan. Mijn oudste van 8 die weet dat ondertussen en heeeeel soms floept het hem er nog per ongeluk uit maar kinderen zijn nieuwsgierig en willen vooral weten WAAROM dat zo is. Waarom iemand klein is en waarom iemand zwart is enz..
     
  20. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Mijn zoon van 5 zegt tegen mij ook wel eens dat ik dik ben. Of beter geen chocolade kan nemen omdat ik dan 'nog dikker' wordt.
    Ik heb maat 38 dus echt dik wil ik mezelf niet noemen :)
    Hij zegt op straat ook wel eens 'die meneer ziet er gek uit' of 'zo die mevrouw is dik'
    Ik leg hem altijd uit dat hij dat soort dingen niet hardop mag zeggen maar het is een kind en hij gaat nog wel eens de fout in.
    Maar geen moment zegt hij zoiets om iemand te kwetsen. Een kind zegt gewoon wat hij constateert.
    Als je jezelf zo onzeker gaat voelen door een opmerking van een klein kind is het volgens mij hoog tijd om aan je zelfbeeld te gaan werken.
     

Deel Deze Pagina