Multivitamine om zaadkwaliteit op te krikken? Ervaringen?

Discussion in 'Zwanger worden' started by MamaLara, Aug 18, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MamaLara

    MamaLara Bekend lid

    Dec 22, 2012
    575
    1
    18
    NULL
    NULL
    Hallo,

    Tijdens het intakegesprek bij de gynaecoloog kregen we te horen dat de zaadkwaliteit van mijn man niet geweldig is. Ook niet heel slecht, maar wel in de categorie 'verminderd vruchtbaar'. Nu weet ik dat 1 test niet zoveel zegt en wordt de test ook herhaald na 3 mnd.

    Maar ik ben toch aan het kijken of er simpele dingen zijn die we zelf zouden kunnen doen. Zo las ik over verschillende onderzoeken waaruit blijkt dat foliumzuur, zink, vit B12 etc de zaadkwaliteit kunnen verbeteren.

    Wie heeft hier ervaring mee? En welke multi vit heeft jullie man gebruikt? De doseringen in de die onderzoeken zijn namelijk giga hoog, dat krijg je niet in een gewoon potje bij de drogist.

    Bedankt alvast!

    Groetjes, Lara
     
  2. Melia

    Melia Actief lid

    Jul 20, 2012
    121
    1
    16
    NULL
    NULL
    Je kan pre pregnant supplementen gebruiken. Veel mensen zijn daardoor sneller zwanger geworden. Schijnt een flinke boost te geven aan zowel de ei als het zaad. Wel aan de prijzige kant maar had het er wel voorover. Ben na 4 jaar proberen, na 2 maanden deze supplementen te gebruiken zwanger geraakt. Kan toeval zijn natuurlijk maar vind het wel een beetje raar.
    Hoop dat je snel zwanger mag worden!
     
  3. Dora26

    Dora26 Fanatiek lid

    Dec 8, 2014
    4,816
    108
    63
    Maatschappelijk werker
    België
    Mijn fertiliteitsarts heeft mijn vriend 'Flixar' voorgeschreven; is denk ik een combi van Zink, Foliumzuur en nog iets... Eigenlijk de 3 belangrijkste dingen voor het zaad bij de man.
    Kan je bij de apotheek zo kopen, maar is idd ook wel redelijk prijzig. Ik dacht 20 euro voor 30 tabletten (waar je dan 1 maand mee toekomt).

    Ons eerste onderzoek was eigenlijk ook onder het gemiddelde; het 2de was dan weer net normaal. Helaas bleek tijdens de iui's dat de kwaliteit heel wisselend bleef; ene keer heel goed, andere keer eigenlijk echt slecht. Dus een 2de onderzoek kan ook een veel beter resultaat geven, wat ik van harte voor je hoop!
     
  4. LindsayS

    LindsayS Bekend lid

    Jan 26, 2014
    798
    0
    0
    NULL
    NULL
    Toen ik stopte met de pil ging ik Orthica Prena Fem gebruiken, multi speciaal voor de zwangerschap(wens) en mijn man wilde ook een multi dus ging aan Orthica Multi 4 Men. Niet vanwege zaadkwaliteit maar gewoon zomaar... Deze bevat ook de juiste bestanddelen voor een zwangerschapswens. Of deze goed genoeg is om echt de kwaliteit van te verbeteren weet ik niet. Ik was wel vlot zwanger, ronde 3.

    Orthica | Multi 4 Men
     

Share This Page