Hoi allemaal, Ik ben momenteel 35 weken zwanger en heb de laatste 2 dagen super veel last van maagzuur. Het vervelende is dat dit vooral midden in de nacht op komt. Ik ben er gisteren 3x uit geweest om een Rennie te pakken en even wat te drinken. Het is niet dat ik slecht eet of drink maar het ligt aan de positie van de kleine, die ligt namelijk dwars. Is er iemand die een gouden tip heeft??
Ligt dan inderdaad vaak aan de ligging van de kleine, dan maakt het niet zoveel meer uit wat je eet. Als rennies niet afdoende helpen kun je de huisarts vragen of je de laatste weken omeprazol kan gebruiken, dat remt de aanmaak van maagzuur en werkt erg goed. Is ook veij verkrijgbaar bij de apotheek.
Hier helaas ook al een poosje afhankelijk van matig eten en rennies. Eind vorige zwangerschap sliep ik half zittend wegens maagzuur.
De lange termijn werking van omeprazol op baby's is nog niet bekend en wordt daarom afgeraden. Ik had ook in de laatste weken erg veel last van maagzuur. Ben bij de huisarts geweest omdat rennies niet werken. Het is een ouderwets middel maar bewezen dat het niet schadelijk is voor de baby en het werkt ontzettend goed. Antegel suspensie. Is zonder recept verkrijgbaar bij de apotheek.
Vanaf een week of 20 had ik ook ontzettend veel last van maagzuur. Ik kon na 19:00/20:00 uur 's avonds niets meer eten of drinken (zelfs geen water, zonder dat ik er 's nachts last van kreeg. Het enige wat hielp waren rennies..
Ik heb van de gyn. Omeprazol voorgeschreven gekregen. Werkt in ieder geval beter dan rennies. Zou gewoon veilig moeten zijn volgens de gyn en de apotheek
Ik heb het ook, zorg dat ik niet te laag slaap met mijn hoofd (2 kussens) en gebruik ook om de zoveel uur rennies. Kopje thee wil ook wel helpen. Verder helaas geen tips, sterkte..het doet zo ontzettend zeer 😖
Ik nam na de avondmaaltijd als ik verder niets meer at voordat ik naar bed ging soms een bruine boterham zonder iets er op dat neutraliseert. Buiten de zwangerschappen om heb ik namelijk ook veel maagzuur dit werkt goed.
Bedankt voor alle tips!! Ik ga er zeker een paar proberen. Omeprazol vind ik een beetje eng met de zwangerschap maar dat zal ik morgen even aan de vk vragen. Ik ga vanavond iig een bruine boterham en een kopje thee proberen. Verder hou ik de rennies voorlopig maar even bij de hand
Je kan gewoon veilig omeprazol gebruiken hoor. Ik heb het helaas al vanaf week 25 moeten gebruiken en daarna was dat niet meer afdoende en moest ik er gaviscon bij nemen. Snachts kan het ook nog helpen om 2 kussen te gebruiken zodat je wat omhoog komt te liggen. Heel veel succes met de laatste loodjes!
Gaviscon is het enige wat bij mij enigszins verlicht. Maar ik probeer het niet te vaak in te nemen. 31 wk zwanger. Succes de laatste loodjes!
Het zijn hormoonwerkingen waardoor je maagklep niet meer goed werkt. En dan kun je het niet meer beinvloeden met voedsel. Oh zelfde hormoon zorgd ook voor de haargroei bij je baby, dus vrouwen die veel last hebben van maagzuur tijdens hen zwangerschap krijgen ook babys met lang haar.
Ik had er vannacht trouwens minder last van! Alleen of het door de boterham kwam, het kopje thee, of de extra kussens weet ik niet. Dus als er iemand anders is met dezelfde klachten, zeker het proberen waard
Ik heb van de gynaecoloog het advies gekregen om antagel te gebruiken. Kun je zonder recept bij de apotheek halen en kan de gehele zwangerschap ingenomen worden. Werkt beter en langer dan rennies. Mocht je niks wil nemen, dan werkt melk of vanillevla ook wel eens.