Hier een dochter van 1+ en een dochter van 3+ die het geweldig vinden om met mama of papa onder de douche of in bad te gaan. Vinden wij ook niet raar. Wij verwachten dat ze zelf wel aan gaan geven wanneer ze dat niet meer willen.
gelukkig geeft onze dochter het wel aan. ze was laatst bij haar beste vriend die net verhuisd zijn, ze hebben in het nieuwe huis een bad en hij wilde, totaal onschuldig, met onze dochter in bad. zijn moeder stuurde mij een appje of ik dat goed vond. ik vroeg haar wat mijn dochter wilde. ze gaf aan dat ze wel wilde maar met een zwembroekje aan. dus ik heb haar haar zwembroek gebracht. ze hadden grootste lol in het grote bad. ik heb haar gezegd dat ik het goed vond dat ze haar grens zo aan gegeven heeft, ze moet niet doen waar ze zich niet prettig bij voelt.
Met de eigen ouders heb ik er geen problemen mee. Maar ze hoeft niet met opa of tante te douchen. Ik hoor overigens al weken dat papa een piemel heeft..
Ook al is je zoon een puber, het is mannen onderling.. Bij de voetbalclub douchen ze ook met zn alle samen.. Mijn man doucht nu ook soms samen met onze dochter van 3. Ze vind het geweldig!! Ik denk wel dat wanneer ze wat ouder is, ze enkel nog bij mij in de douche mag komen.. Dus nee, ik zou er totaal geen moeite mee hebben..
Totaal geen moeite mee. Onze meiden gaan bijna altijd met een van ons onder de douche. Is makkelijk de een wassen en de ander kan ze dan afdrogen en aankleden. Als ze straks ouder zijn en zelf aangeven het niet meer te willen, prima. Kan me ook voorstellen dat papa op een gegeven moment denkt laat maar met twee meiden. Is misschien ook wat je gewend bent denk ik. Heb zelf altijd gesport waar je daarna met iedereen douchte. En bij ons thuis was de deur nooit op slot. Mijn vader en broertje kwamen op een gegeven moment niet meer binnen, omdat ze het zelf niet meer prettig vonden. Mijn moeder ziet me nu nog wel eens naakt. Maar kom op zeg het is m'n moeder.
Mijn dochter van 7 wil zelf graag nog met me mee douchen. Zolang ze dat zelf wil vind ik het prima. Als ze met haar vader wil douchen, vind ik dat ook prima. Ze wil dat zelf nu niet meer met papa samen douchen, want ze vind "dat ding" grappig en moet erom lachen Ik vind dat die keuze bij haar moet liggen. Wil ze op een dag niet meer met mama douchen, dan heb ik daar alle begrip voor.
Zo doen wij het dus ook met onze jongens. De een wast, de ander droogt en kleedt aan, terwijl de ouder die onder de douche staat zichzelf daarna nog even wast.
Ik douche en badder ook gewoon met mijn zoons. Heb ze geleerd dat ze dat alleen met ons mogen en dat niemand iets bij hun blote lijf te zoeken heeft. En dat de dokter het voorlopig alleen mag als ik erbij ben. Dat werkt prima. Dat vreemde gevoel van to snap ik niet zo goed, er is niets meer eigen dan je (kleine) kind. Maar ik ben sowieso heel vrij met bloot, misschien anderen wat minder. Dat betekent niet dat ik me opzichtig kleed ofzo maar sauna heb ik bijv ook weinig moeite mee.
Hier net zo. De 1 onder de douche met de kinderen de ander gaat ze afdrogen. Denk als ze zelfstandig kunnen douchen dat het anders word. Hier nog wel handig dat papa het mag doen. Want heb regelmatig een late dient heb.
ik vind samen in bad/douchen heel goed, ook als kinderen het blote lichaam van hun ouders zien, des te minder taboe hoe beter. Vanaf ongeveer 7/8 jaar niet meer samen, denk ik
Haha inderdaad.. zo vertelt ze het wel. Met ondeugende blik. Ze kan er ook erg enthousiast om worden als ze samen in bad gaan. Ik vind het prachtig.
De meiden van 5 en 7 douchen al een tijd niet meer met hun vader omdat mijn man dat zelf niet meer wil. En ze voor een groot gedeelte ook zelf kunnen douchen. De jongste van vier is een jongen en die neemt hij weleens mee. Ook gaat hij weleens met mij mee, vind ie gezellig. Zie er geen kwaad in.
Ik douche regelmatig met mijn zoontje van 7. We vinden dat gezellig en praktisch. Soms geeft hij aan alleen te willen douchen, want dan heeft hij meer ruimte voor zijn speelgoed. Ook prima. Groetjes Suzanne
Echt? Die totale onschuld? Ongemakkelijk? 😱 Dan wens ik je veel succes de komende jaren.. Hier hebben ze alledrie een periode gehad waarbij ze ontdekten dat een beetje friemelen en frummelen een fijn gevoel geeft. Daar ongemakkelijk over doen is echt niet goed. En dan krijg je de fase waarbij ze van alles horen op school,van vriendjes. Vaak geen idee hebben waar het over gaat. Maar wel vragen hebben. En dan komt de pubertijd..
Ik kan me er echt niks bij voorstellen dat het ongemakkelijk is.. Zodra ze 12 zijn word het wel ongemakkelijk, voor hun
Ik douche ook nog met onze zoons. Oudste is bijna zes. Mijn man vond het zelf onhandig, dus die zet ze liever in had en doucht dan zelf een andere keer. Maar ik zou het ook prima vinden als mijn man met ze doucht hoor.
Ja ik douche ook met mijn zoontjes, bijna 8. Vind het ook normaal eigenlijk. Ze vragen er zelf om, meestal begint 1 met tanden poetsen en douche ik vast met de ander. En dan wisselen ze om, zo hebben we alle drie gezellig gedoucht.
Ja hoor we douchen samen en lopen ook gewoon bloot. De dames vinden papa zijn 'slangetje' wel mega interessant maar ze mogen er niet aan komen. Over mij zegt mijn jongste steeds dat ik haartjes op mijn billen heb 😂 Ze bedoeld hiermee mijn netjes verzorgde voorkant 😂 En ze vraagt wel eens waarom zij dat niet heeft. Dan leg ik uit dat ze dat ook krijgt als ze groter is.