Hoi allemaal, Laatst een akkefietje gehad met een vriendin die ik help. Zij is 28 en haar kindje is 11 maar woont ergens maar woont bij de vader nu. Ik zelf ben 33 en ben zwanger van tweede en heb ook nog een peuter. Mijn man is telkens op zakenreis dus ik ben meestal alleen. Mijn vriendin heeft sinds april mij geholpen om m'n peuter naar kinderdagverblijf te brengen toen ik nog werkte. Ze logeerde af en toe in een leegstaande kamer die we niet gebruiken. Mijn vriendin toekomst plan is dat ze stage wilt lopen in Duitsland en dan trekt ze in bij een vriend en ik help haar omdat ze mij helpt zodat ze kan sparen voor haar verblijf in Duitsland. En ook dat ze kon sparen om naar haar dochter te reizen, die woont in een ander land. Echter heb ik veel geregeld om een andere oppas te vinden omdat ik niet afhankelijk wilt zijn van haar en ook omdat het onzeker is wanneer ze naar Duitsland verhuist. Maar telkens als ik iemand anders regel dan moet ze zonodig oppassen op m'n dochter, terwijl ik niet weet wat ze eigenlijk wilt? Ze woonde af en toe bij een andere vriend maar die heeft een nieuwe vriendin en die vind haar niet leuk. Dus nu woont m'n vriendin bij ons. Ik woon best ruim en groot en betaal 50% van vaste lasten en hypotheek en ook m'n man. Ik verwachtte eigenlijk dat ze per 1 september na Duitsland verhuisd, haar toekomst en stage lopen. Maar nu heeft ze een parttime baan gevonden (tijdelijk). Nu komt de volgende wat ik kei irritant vind: - ze sliep 1 nacht met een rare knul in de kamer waar ze logeert zonder m'n toestemming. Dus ik flipte toen ik in m'n pyama hem zag in de nacht. Dus heb er wat ervan van gezegd. M'n peuter dochter was helemaal verward toen ze grote mannen schoenen zag in de hal, dacht van pappa is thuis. En ook drank en zak chips in de huiskamer en in de ochtend een zeurende dochter die chips wilt ipv ontbijt. Maar de drank (whiskey) dat triggered me. Ook rook het na wiet en ja ze hebben een jointje geroken. Dit is al de 3e keer dat ik een vreemde zie rondlopen. En ik ben te aardig dat ik toen niks van zei. Maar nu ik zwanger ben flip ik helemaal. En toen ik flipte heeft ze zich verontschuldigd en zegt dat het niet meer gebeurd. Maar nu is ze 4 dagen weg en ze logeer nu bij die rare gast. Zo helemaal uit de hand, lijkt wel een soap. M'n man weet van niks. Wat moet ik doen? Ze hoeft niet vaste lasten betalen omdat ze me heeft geholpen. Maar nu hoeft ik haar hulp niet meer vanwege deze gebeurtenis. Ik had niet verwacht dat ze nu een tijdelijk baan heeft voor 3 maanden. Ze heeft momenteel geen andere plek. Sorry dat de chaotisch inelkaar steekt maar heeft iemand dit weleens meegemaakt?
Ik zou een goed gesprek met haar hebben en haar vertellen dat ze nog tot die en die datum bij jou mag logeren, maar dat je haar dan wel uit huis wilt hebben. Je bent zwanger en hebt haar zo te lezen genoeg geholpen, lijkt wel alsof ze alles wel prima vind zo.
Geen ervaring mee en dat zal ook nooit gebeuren. En al helemáál niet als mijn kinderen in hetzelfde huis wonen. Je laat je toch niet zo behandelen, is ze helemaal gek geworden. Zoiets zou voor mij echt einde vriendschap betekenen. Vreemde mannen, drank en drugs in huis halen terwijl je ergens logeert. Koekoek!!
Is dit serieus? Sorry dat ik het zeg hoor, maar neem je verantwoordelijk. Er slaapt een peutermeisje in je huis en er lopen vreemde mannen door je huis die onder invloed zijn van drugs en alcohol?! Mag hopen dat je dochter bij jou op de kamer slaapt dan. Ik heb hier gewoon geen woorden voor. Volwassen worden en die doos je huis uit gooien.
Duidelijk nog een keer je grenzen en de huisregels aangeven. Einddatum stellen wanneer ze weg moet gaan. Ze gaat maar op zoek naar een kamer of andere huisvesting. Afspreken dat als ze eerder huisregels overtreed, ze per direct op straat staat.
Dat je je serieus afvraagt wat je er mee aan moet Lijkt me duidelijk dat vreemde mannen in huis onder invloed van allerlei middelen al reden zat is om te zeggen dat ze voortaan maar mooi bij een van die rare snuiters mag verblijven.
Inderdaad erg chaotisch en onsamenhangend verhaal, weet ook niet zeker of ik je goed begrijp hoor... maar .. Ik zou haar aangeven waar je last van hebt en dat wanneer dit niet per direct stopt, ze toch echt een andere plek zal moeten zoeken. Daarnaast zou ik eerlijk zijn tegen je man, waarom zou je dat achterhouden?
Je vriendin helpen? Klinkt als een enorme (dakloze) flierefluiter die mooie toekomstplannen kan maken maar waar helemaal niets van terecht zal komen. Geef haar nog 1 maand en geen andere mannen enz meer anders is het meteen byebye.
WTF!?? Heel simpel; per direct het huis uit zetten. Logé zonder toestemming vind ik al niet kunnen, laat staan dat ze ook nog blowen/drinken en je dochter hier mee in aanraking komt. Je brengt jezelf en je kinderen in gevaar als je hiermee doorgaat. Ze maakt misbruik van je!
Ik had haar onmiddellijk mijn huis uitgestuurd. Helpen met een kind naar de opvang brengen vind ik in schril contrast staan tot iemand (gratis) bij je in laten wonen. Als zij dan ook nog vreemde mannen, drank en drugs het huis inbrengt is het snel klaar hoor. Geef heel snel je grenzen aan en laat anderen jou niet zo behandelen! Hoe komt het trouwens dat jouw man van niets weet? Jij overlegt zelfs niet met hem voor je je vriendin bij jullie in laat wonen?
Niets aan toe te voegen. Ik heb medelijden met haar kind, ze is nu volwassen en het wordt tijd dat ze zich ook zo gedraagt en haar verantwoordelijkheid neemt. Kansloos dit. 🙄😕
Dit is geen vriendin! Een vriendin zou zich nl niet zo gedragen. Ik ben bang dat we flink misbruik van je gemaakt wordt. Eruit en nooit meer erin zou ik zeggen.... Zulke mensen ben je liever kwijt dan rijk in je leven!
Eeeh dit vind ik geen vriendin. Ik zou er zelfs aan twijfelen of ze wel echt naar Duitsland wil gaan. Ik zou haar echt zeggen dat ze niet meer bij jullie kan blijven. Hoe haalt ze het in haar hoofd om vreemde mannen binnen te laten . Jullie kind is er ook wie weett wat voor mafketel er komt. Nee hier zou ik klaar mee zijn.
Ik denk als je je eigen post terugleest je zelf het antwoord hebt wat je met zo'n 'vriendin' moet. Ze is te gast in je huis en zo hoor je je niet te gedragen bij iemand die je zo helpt.
Vaag hoor.....bij jou zo ongeveer inwonen.....drank....drugs....... En gaan wonen bij een (!??) vriend in Duitsland. Waarom zorgt ze niet dat ze haar leven weer op de rails krijgt?! Het is een volwassen vrouw met een kind, gedraag je daar ook naar. En ik vind dat jij dit gedrag mede in stand houdt. Moet je zelf weten als je geen kindje zou hebben. Neem je verantwoording! No way dat hier drugs gebruikt worden in huis, of vreemde gasten in huis slapen! Denk ook niet dat jij je vriendin hier op lange termijn mee helpt. Succes met je keuze!
Klinkt alsof ze je goed misbruikt. Hoe haalt ze het in haar hoofd om een vreemde vent in jouw huis te halen waar je kind ligt te slapen en ook nog drugs te gebruiken?? Ik had ze bij betrappen allebei direct m'n huis uit gezet. Wat anderen al zeggen, die paar keer dat ze je kind naar de psz brengt vind ik niet opwegen tegen kost en inwoning. Nee tijd voor een heel goed gesprek met haar en ik zou inderdaad een deadline stellen. Tot dan en dan kan ze logeren ZONDER drank/drugs/vreemde kerels en dan klaar. Je bent zwanger en ik neem aan dat je niet zit te wachten op een extra logee in je kraamweken.
Jij wordt gebruikt en vet ook. Vriendin weigert om ook maar enige verantwoordelijkheid te nemen maar steekt in plaats daarvan haar pootjes onder de tafel van haar zwangere vriendin. Als dank voor je hulp en gastvrijheid haalt ze vreemde snuiters in huis die onder invloed zijn van drank en drugs terwijl jij een peutermeisje hebt rondlopen. Zo iemand vloog bij mij het huis uit en wel vandaag nog, is die helemaal van de ratten besnuffeld.
Meid dit kan echt niet. Je laat toch niet toe dat iemand vreemde mannen in huis haalt??? Straks gebeurd jou nog wat of je dochter. Heb je daar wel aan gedacht? Zo een type kan ook zomaar je slaapkamer inlopen of die van je dochter, en dan? Nee, dit moet je echt zo snel mogelijk oplossen. Wees heel duidelijk naar je vriendin. Drank, drugs en mannen komen er niet meer in. Doet ze dat wel dan zet je haar er uit. En daarnaast even duidelijk afspraken maken wanneer ze weg gaat. Hou er in je hoofd maar rekening mee dat je vriendin in jou een lopende zak geld en een logeeradres ziet. Veel dakloze mensen proberen van bank naar bank te leven.
Ze heeft misbruik van de situatie gemaakt.... Goed, ze zit nu bij die gast. Dus wat dat betreft is het lastig nu nog jouw regels op te leggen. Weet je of ze van plan is terug te komen? Heeft ze spullen bij jou liggen? Heeft ze jullie sleutel? Ik zou sowieso met haar een serieus gesprek aan gaan. Geef aan, dat het de bedoeling was, dat ze TIJDELIJK bij jullie zou blijven. Tot 1 september. Daar zitten jullie nu al overheen. Zij slaapt nu bij die gast. Prima. Geef aan, dat je er van uit gaat, dat ze niet meer bij jullie komt logeren. Heeft ze nog een sleutel? Vraag die dan terug. (PS: Als je niet meteen die sleutel terug krijgt, laat dan je sloten veranderen, want je weet maar nooit met zo'n type!) Als ze aangeeft, dat ze nog wel wil blijven logeren bij jullie, bedenk dan eerst goed of je haar nog wel vertrouwt. Zo ja, maak dan heel goede afspraken. Wat mag wel en wat mag niet. En spreek ook een einddatum af, die niet onderhandelbaar is. Het is immers nooit de bedoeling geweest, dat het meer zou worden dan een tijdelijke oplossing...