Ongelukje bij gastouder

Discussie in 'Oppas en kinderopvang' gestart door Apple2015, 5 sep 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Apple2015

    Apple2015 Actief lid

    23 okt 2015
    252
    0
    16
    Mijn kleine meid heeft een klein ongelukje gehad bij de gastouder. Ze heeft per ongeluk op de bank geplast. Wij zijn bezig om haar zindelijk te krijgen, en dat gaat goed maar soms niet. Ze had net geslapen op de bank en was wakker aan het worden en toen gebeurde het. Zelf was ze erg verdrietig en de gastouder uiteraard " nog amused".
    nu wil zij dus een schadevergoeding zien omdat haar bank niet schoon te krijgen is. Ik begrijp het wel, maar zij gaf dus aan dat het kussen van de bank niet opnieuw gestoffeerd kan worden want anders is er kleurverschil en dus wil zij de hele bank van mij vergoed krijgen. Bank kostte haar 2500 euro. Bank is overigens 7 jaar oud. Ik zei: ik kijk wat ik kan doen.
    Maar ik vraag me af, wat moet ik nu? Wij hebben een aansprakelijkheidsverzekering. Zou ik deze hiervoor kunnen benaderen? Of is mijn dochter verzekerd via het gastouderbureau? Ik hoorde een hele tijd namelijk wel zoiets, maar ik weet niet of het hiervoor geldt.
     
  2. tuc

    tuc Niet meer actief

    huh dit vind ik wel heel apart?? Hoe brutaal sommige mensen ook durven zijn verbaas ik mij nog dagelijks over.

    Maar goed, ik heb een bank waar van de hoes er gewoon afkan, overigens geen zin om die elke dag te wassen, dus sprak ik met mn zoontje af toen hij zindelijk werd en dus ook met de gastkindjes dan we dan even een poosje niet op de bank zitten, maar aan het tafeltje met de stoeltjes bv.

    Daarbij ben je ook wel een erg(sorry!) lompe go als je een bank hebt die niet tegen vlekken kan of niet schoongemaakt kan worden.
     
  3. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Ik vind het ook maar gek van de go... Ze heeft toch wel vaker kindjes gehad die zindelijk aan het worden zijn, neem ik aan? Dan neem je toch je voorzorgen op zaken als een zetel etc....
     
  4. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Serieus? Nou, ik zou hier helemaal niks mee doen. Een ongelukje kan gebeuren toch? Dan had ze zelf zo slim moeten zijn ik bv een onderlegger te gebruiken, ik neem aan dat de go ook weet dat je dochter nog niet helemaal zindelijk is? En dan nog... Een beetje gebruiksvriendelijke meubels zullen niet mistaan bij een go.
     
  5. Regina88

    Regina88 Niet meer actief

    Hm, geen ervaring met gastouders hier. Maar als leek komen er toch een paar vragen op:
    - is het handig om als gastouder een bank te hebben waar de hoes niet van in de was kan, of een bank die niet makkelijk schoon gemaakt kan worden?
    -je loopt het risico dat kinderen plas/poepongelukjes hebben. Dat je dan "not amused" bent is een beetje gek. Je had het kunnen weten.
    -waarom slaapt ze op de bank en weet de gastouder niet dat kinderen ook plasjes laten lopen zo vlak na het wakker worden?
    Ik zou het bij mijn eigen schattebout nog niet riskeren met iets wat niet makkelijk/goedkoop schoon te krijgen is.
    - waarom lag er dan geen matje onder oid?

    En de allerlaatste vraag: waarom wil ze voor zo'n bank nog poen hebben en wat vind ze zelf een redelijk bedrag? Toch zeker geen 2500?!
    -
     
  6. Zinaa

    Zinaa Fanatiek lid

    28 mei 2010
    3.719
    22
    38
    Mijn vriendin haar dochtertje had ook een ongeluk op de bank gehad. Zij heeft een bedrijf laten komen met zo'n speciale reiniger. Ik dacht dat de rekening 70 euro was. Aardig kostenefficiënter.

    Afgezien daarvan zou ik niet meegaan in het verzoek of de eis van de gastouder. Eigenlijk heel veel redenen: de bank heeft 1 vieze plek, is 7 jaar oud (hoe bepaal je de restwaarde), zij heeft ook haar verantwoordelijkheid etc etc
     
  7. Aanoniemous

    Aanoniemous Fanatiek lid

    15 feb 2016
    1.556
    962
    113
    Vrouw
    lijkt mij eerder nalatigheid van de gastouder.
    kind op de bank laten slapen zonder bescherming..
    hadden ze kunnen weten toch ?
     
  8. Lavita

    Lavita Bekend lid

    23 aug 2016
    909
    953
    93
    Ik hoop dat die go niet aan je dochtertje heeft laten merken dat ze 'not amused' was?

    Wat die bank betreft: als go heb je ervoor gekozen om met kindjes te werken. Je weet ook dat bij kindjes ongelukjes horen, dus had ze maatregelen moeten nemen. Dat heeft ze niet gedaan en dus zou ik zeker niet betalen voor die bank. Brutaliteit ook.
     
  9. Lena1982

    Lena1982 Niet meer actief

    Dit!! Ik zou geen cent betalen!
     
  10. Eline88

    Eline88 Niet meer actief

    Inderdaad... Had ze maar betere voorzorgmaatregelen moeten nemen.
     
  11. ohmydarling

    ohmydarling Actief lid

    15 jan 2015
    175
    6
    18
    NULL
    NULL
    Sorry mijn mond viel open toen ik dit las! Ik zou geen cent betalen!
    Jullie kind is in haar zorg en op dat moment is zij verantwoordelijk voor jullie kind.
     
  12. lydia1986

    lydia1986 VIP lid

    16 aug 2009
    22.737
    2
    38
    Vrouw
    pm'er kinderdagverblijf
    uden -> NB
    Wat een grappenmaker.
    Een bed is om te slapen een bank niet.
    Als zij ervoor kiest ( terwijl ze weet dat je kindje pas net wel/ net niet zindelijk is ) is dit haar fout
    En dan n hele nieuwe bank willen ! Pff
     
  13. Madeliefje06

    Madeliefje06 VIP lid

    26 mrt 2015
    11.867
    5.105
    113
    Dit inderdaad. Ik vind het echt brutaal van de go
     
  14. Logan

    Logan Niet meer actief

    Ehh.. Ik zou daar niet voor betalen. Ze werkt met kinderen in huis, hoe handig is dan een bank die je niet kan wassen? Risico van het vak zou ik denken. En sowieso zou ik 'not amused' zijn als mijn kind op de bank geslapen had, daar zijn bedden voor.
     
  15. fee90

    fee90 Fanatiek lid

    21 mei 2015
    1.679
    39
    48
    Is toch "bedrijfsaansprakelijkheid"?
    Gebeurt toch tijdens haar werk, moet ze daar niet gewoon voor verzekerd zijn? Weet iemand dat hoe dat juridisch zit?
     
  16. duikster

    duikster VIP lid

    13 nov 2005
    5.714
    73
    48
    Ik zou even contact opnemen met het gastouderbureau en dit aan hen voorleggen en aangeven dat je het vreemd vind dat jij hier verantwoordelijk voor gesteld word aangezien go weet dat je kind nog niet geheel zindelijk is en zij de verantwoording had.
     
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.818
    113
    Had ze maar geen gastouder moeten worden of beter moeten nadenken. Ik zou dus geen cent betalen, is ze helemaal gek geworden.
     
  18. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.767
    18.912
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik neem aan dat ze hier als gastouder zelf voor verzekerd is. Hierover zou wel iets in jullie contract moeten staan, lijkt mij.

    Ik vind het wel dom van haar. Onze jongste is net zindelijk. Er heeft bij ons weken een dik badlaken op de bank gelegen voor het geval dat. En tijdens z'n middagdutjes en 's nachts heeft hij (in zijn bed!!!) gewoon een luier aan. We hebben zelfs in de autostoel een onderlegger liggen, omdat hij daar wel eens in slaap valt.
     
  19. Appeltje22

    Appeltje22 Niet meer actief

    Wtf.. Ik ben zelf gastouder en zou echt noooooit zoiets durven vragen. K weet verder niet hoe het zit qua verzekeringen enzo. Maar NO WAY dat jij dit moet betalen. Ik zou idd gastouderbureau bellen en kijken wat er in je contract staat? Misschien dat daar iets over staat? Ik ben benieuwd hoe het verder gaat!
     
  20. Miki013

    Miki013 Bekend lid

    9 feb 2016
    598
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ze heeft toch zelf een verzekering? Zij past op jouw kind en is op dat moment ook verantwoordelijk ervoor. Je moet er wel lef voor hebben om geld voor te vragen.
     

Deel Deze Pagina