Ik ben zo'n nieuwe buurvrouw. Wij zitten in exact hetzelfde schuitje. Inmiddels 2 weken de sleutel en in volle verbouwing. Mensen lopen in en uit etc. En aan het einde van de dag drinken we een biertje. Nou heb ik me nog niet voorgesteld aan de buren. Overigens is dat uiteraard wel de planning. Over 1,5 week. Als ik tijd heb voor een praatje en er de tijd voor kan nemen. Als ik ze tegen kom op straat schud ik uiteraard een hand. En anders ga je jezelf toch voorstellen?
Wij hebben ons voorgesteld toen we gesettled waren. Voor die tijd hadden we het gewoon druk met verhuizen en geen zin/tijd om direct op de buren af te stappen.
Jeetje... Gewoon erheen. Fles bier mee, handje geven en "welkom in de buurt, wij zijn blabla en als je ooit hulp nodig hebg: roep maar" Wij hebben ons gaandeweg voorgesteld. Eigenlijk gewoon op straat Wat we kei lief vonden was dat de buurvrouw(bejaard) op onze verhuisdag savonds een bloemetje kan brengen. Gewoon lief!
Wij zijn ons vrijwel direct nadat we de sleutel van ons nieuwe huis kregen gaan voorstellen aan de buren. We moesten veel verbouwen en hebben al vast gewaarschuwd dat er misschien wat overlast zou zij. En zo wisten ze ook dat ze gewoon even aan zouden kunnen bellen als ze echt last hadden van ons lawaai. Maar ik kan me ook voorstellen dat sommige mensen het wat spannend vinden om zomaar op de buren af te stappen. Dus ik zou gewoon zelf even kennis gaan maken.
+1 Enige reden waarom ze kennis willen maken is omdat ze nieuwsgierig zijn en dan weer lekker kunnen roddelen
Ik weet niet wat gebruikelijk is. Dat de "nieuwe mensen" zich voorstellen aan degene die er al wonen denk ik. Maar het is geen verplichting natuurlijk dus misschien zijn ze t wel helemaal niet van plan. Als jij graag wil weten wie t zijn en hoe ze heten, zou ik zelf de stap zetten en ff langs gaan
Misschien hebben ze op dit moment nog helemaal geen zin om kennis te maken en willen ze gewoonweg wachten tot alles achter de rug is? Wij hebben nieuw gebouwd en elk weekend, elke dag na het werk hebben we geklust in ons huis. Op die momenten hadden we gewoon geen zin om ergens te gaan kennis maken... we waren gewoon doodop... Onze overburen hebben dit gezien dat we zwaar in de weer waren en hebben ons gewoon een thermos koffie neergezet met de boodschap "als jullie alles op orde hebben, bel maar aan" En zo gebeurde het ook! Een hele fijne buurt!
Ik vind het wel zo netjes om je in die eerste week dat je de sleutel van een huis hebt, even voor te stellen.. Maar mijn buurvrouw kwam de deur al uit toen wij nog stonden te wachten op de medewerker van de woningbouwvereniging die met de sleutels zou komen. Dus tsja.. misschien denken zij wel dat jullie vanzelf wel komen?
Toen wij hier 4 jaar geleden kwamen wonen, hebben we ons ook niet voorgesteld. Daarna zijn er 3 keer nieuwe mensen naast ons komen wonen, ook die hebben zich nooit voorgesteld. Contact was helemaal prima hoor, maar voorstellen? Ik heb er nooit aan gedacht en het ook nooit raar gevonden dat de buren dat niet gedaan hebben. Sinds gisteren wonen er weer nieuwe mensen naast ons en die vroegen, toen mijn man thuiskwam, wanneer de containers hier langs de weg moeten staan. Hen hebben we wel een hand gegeven en ons voorgesteld. Maar goed, als dat niet was gebeurd, was dat wat mij betreft ook prima geweest. Ik vind het juist wel fijn, lekker easy-going. Het mag, maar het moet niet. Als je er behoefte aan hebt, loop je zelf even langs..
In onze nieuwbouwwijk ging dat spelenderwijs. Wel weet ik dat verhuizen en verbouwen/klussen naast het gaande leven met kinderen best pittig is. Daarom: wil je graag ontmoeten: bel aan of schud de hand bij in/uit gaan. Ze zijn vast tot over hun oren in drukte, stof en geregel. Jij niet en daarom denk jij er misschien eerder aan en hebt er tijd voor. In ieder geval zie ik geen bewust negeren in jouw berichten
Wij zijn nu bijna een jaar geleden verhuisd. Mijn man had al vrij snel zich voorgesteld omdat hij veel buiten was maar ik was binnen van alles aant regelen. Ik heb mij geloof ik pas na 3 weken voorgesteld. Als ik eindelijk op mijn kont zat dacht ik er echt niet aan om mij voor te stellen. Ik heb het uieindelijk wel gedaan toen ik er echt tijd voor had en het niet df snel tussendoor moest doen En tja er zijn ook wel veel mensen erg op zichzelf. Ik zou iig niet mezelf gaan voorstellen, zijn zijn er komen wonen dus ik vind dat zij die moeite moeten nemen
Als je gaat verbouwen is het wel zo netjes je directe buren even te informeren daarover, hoelang het gaat duren etc en een tel. nr in geval van overlast vind ik zelf wel aardig naar de buren toe. Voorstellen en kennismaken kan daarna wel, als je er eenmaal woont. Wij worden vrij snel aangsproken altijd, maar dat ligt aan onze spontane buren (en onze hond is heel sociaal). TS, ik zou er zelf even langsgaan. Maar verwacht niet teveel