Discreet voeden in het openbaar

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door sweetbabygirl, 21 sep 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sweetbabygirl

    sweetbabygirl Actief lid

    12 dec 2013
    262
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi mama's,

    Een kleine 2 weken ben ik bevallen van ons 2e kindje. Bij de 1e heb ik 2 maanden borstvoeding gegeven maar zag dat 'openbaar' voeden destijds niet zitten. Nu het onze 2e is wil ik toch wat flexibeler zijn, vooral voor onze oudste zodat we gewoon ons ding kunnen blijven doen. Hoe doen jullie dat voeden in t openbaar? Volgens mij kun je met een grote hydrofiele doek en makkelijk zittende kleding een heel eind komen om het discreet te doen maar ik zie vooral op tegen het aanleggen (ik krijg dat niet voor elkaar met een doek of het hoofd van de baby netjes voor de borst zodat je niks ziet) en onze zoon is regelmatig wat ongeduldig aan de borst en gooit dan z'n hoofd vaak naar achteren. Wie kan me goede tips en advies geven. Thanks
     
  2. Rietje88

    Rietje88 Niet meer actief

    Ik krijg het ook niet echt discreet voor elkaar. Als je veel weg gaat en van plan bent langer dan 2 maanden te voeden kan je kolven overwegen. (check dan eerst wel of de baby een flesje niet weigert)
     
  3. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Uhm dan zou ik liever met een baby aan de borst zitten dan een kolf in het openbaar 😅

    @ts.
    Ik vind het ook niet fijn om openbaar te voeden. Maar wat ik doe is een rustig plekje opzoeken. Zorg dat je een voedings bh aanhebt, een hemdje en een shirt oid er over je shirt kan omhoog en je hemdje/topje omlaag en je bh los. Dan is alleen je tepel bloot, maar daar zit je baby voor. Oefen het eens voor de spiegel ;)
     
  4. Iris86

    Iris86 Fanatiek lid

    21 apr 2014
    2.083
    295
    83
    Emmeloord
    Ik voedde gewoon zonder doeken. Wat een gedoe! Bab aanleggen en Niemand ziet wat hoor. Soms even een rustig hoekje zoeken of met m'n rug naar gezelschap aanleggen. Weetje als je er zelf geen 'probleem' van maakt doet je omgeving dat ook niet. Want je houding komt 'zeker' over en als heel normaal. Ik vergelijk het met mensen die op het strand zich in een Handdoek proberen aan of om te kleden. Je ziet het niet maar weet het wel hihi. Misschien gekke vergelijking maar mij hielp het.
    Super dat je het toch gaat doen. Je zal zien als je het een paar keer gedaan hebt dat he best mee valt. En soms denk je dat je ergens moet voeden en dan is het niet nodig. Veel geluk met jullie mooie gezin.
     
  5. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.806
    5.941
    113
    Vrouw
    #5 Zoe123, 21 sep 2016
    Laatst bewerkt: 21 sep 2016
    Het is echt een kwestie van oefenen oefenen oefenen. Ga eens op een stoel voor de spiegel zitten en kijk dan wat er daadwerkelijk zichtbaar is. Dat valt waarschijnlijk heel erg mee.
    Wat je ook in gedachten moet houden: als je kindje nog zo klein is, is aanleggen best een ding soms. Dat schuddende hoofdje voor je borst..maar op een gegeven moment veranderd dit. Dan is het kind op schoot, bh open,kind aanleggen,klaar. En is discreet voeden helemaal niet moeilijk👍

    Enne...al zie je even een stukje borst..Het is functioneel, je kindje moet nu eenmaal eten.
     
  6. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    9 jan 2014
    4.538
    1.171
    113
    Vrouw
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Mij lukte het ook niet om mijn zoon aan te leggen met een doek of sjaal over ons heen. Dus ik ging even met mijn rug naar de ruimte toe zitten en als mijn zoon goed lag drapeerde ik de doek over mijn schouder. Maar ook niet heel panisch, hoor. Ik zocht wel altijd een rustig plekje op (ook voor mijn zoon) maar mensen mochten best zien wat ik aan het doen was. Ze konden verder niks van mijn borst zien maar al vingen ze daar een glimp van op, jammer dan. Ik zie op straat genoeg meiden en dames met zo weinig kleding aan dat er steeds halve borsten en billen te zien zijn.
     
  7. Tara84

    Tara84 Fanatiek lid

    10 apr 2011
    3.878
    0
    36
    Ik heb nooit een doek gebruikt. Gewoon op een rustig plekje gaan zitten. Shirt tot iets boven de tepel omhoog en eronder een hemd wat je omlaag kunt doen. En oefening baart kunst!
     
  8. Rietje88

    Rietje88 Niet meer actief

    Haha natuurlijk bedoelde ik thuis xd maar zo n ding is ook heel fijn om even je vriend succes te wensen met een nachtvoeding :)

    Of om een avond met z'n twee weg te kunnen.
     
  9. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.806
    5.941
    113
    Vrouw
    Punt is wel dat als je dan weg bent met baby, ja dan kan je een flesje eerder gekolfde melk geven. Maar wat doe je dan met je borsten als het voedingstijd is.....(auwwww)
     
  10. Tara84

    Tara84 Fanatiek lid

    10 apr 2011
    3.878
    0
    36
    Dan zul je toch nog moeten kolven rond het moment van voeden, anders knap je bijna uit elkaar, zeker als je baby nog zo klein is.
     
  11. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Ah zo. Maar om je productie op peil te houden zou je dan toch moeten kolven rond voedingstijd.
     
  12. vd21

    vd21 Niet meer actief

    Ik zag laatst iemand met een grote sjaal om. Ze had hem langs het achterhoofdje van t kind heen getrokken
    Je zag daardoor echt niets van het drinken, vond t wel een goede oplossing
     
  13. Spathiphyllum

    Spathiphyllum Bekend lid

    3 mei 2014
    536
    0
    16
    NULL
    NULL
    Een sjaal is inderdaad in het komende jaargetijde wel heel handig, daar verdoezel je wat blote huid mee en je blijft ook nog een beetje warm. Straks met een lekker groot warm vest gaat het ook prima.

    Aanleggen wordt steeds makkelijker en voedingen gaan ook steeds minder kang duren, dus dat scheelt al.

    En echt, het is iets waar je je vooraf ontzettend druk over kan maken maar als het moment daar is doe je het gewoon. Een krijsende hongerige baby is tenslotte ook voor niemand leuk. En ik merk nu met mijn tweede kind dat ik ook vooral op plekken kom die op kinderen zijn ingericht: speeltuin, kinderboerderij, een keertje pannenkoekenhuis, etc. Daar hoort het er naar mijn idee toch al helemaal bij dat er baby's gevoed worden.

    Ik heb trouwens nog nooit een negatieve opmerking gekregen en ik heb de oudste bijna anderhalf jaar borstvoeding gegeven en dus ook redelijk wat in het openbaar gevoed.
     
  14. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Was hier niet zo hoor.. Als ik wegging liet ik haar drinken en kolfde ze daarna leeg als ze niet voldoende had gedronken. Dan kon ik rustig 6 uur weg zonder te kolven.
     
  15. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Dan heb je geluk. Nu kan ik dat ook hoor, nu mijn zoontje bijna 10maanden is. Maar op het begin kreeg ik na 3 uur echt wel stuwing en lekkende borsten. En stuwing is een teken dat er minder melk wordt aangemaakt omdat je lichaam denkt; er wordt niet gedronken, dus het zal niet nodig zijn.
     
  16. Lieke84

    Lieke84 Fanatiek lid

    1 jun 2011
    3.016
    2
    38
    Zoals al wordt gezegd, shirtje omhoog, hemdje eronder omlaag. Goede voedings bh. Je hebt ze ook dat echt alleen het gebied rondom de tepel bloot komt. Ik leg mijn baby dan in de juiste positie en klik de voedings bh los, niemand die dan wat ziet. Wat je zelf van bovenaf ziet is ook niet wat een omstander zal zien.
    Met voeden een rustig plekje opzoeken. Beetje mee oefenen, vond het ook erg wennen in het begin, maar inmiddels kan het me niks meer schelen. Ik voed waar ik voeden moet. Wel discreet en wel op een zo rustig mogelijke plaats. In veel gevallen hebben de personen om me heen niet eens door dat ik aan het voeden ben.
     
  17. Lieke84

    Lieke84 Fanatiek lid

    1 jun 2011
    3.016
    2
    38
    Qua voedings bh is een mammae voedings bh heel discreet....
     
  18. sophia2016

    sophia2016 Bekend lid

    10 apr 2016
    866
    3
    0
    Ik ben moslima draag een lange hoofddoek waar ik hem altijd onder voede

    Het aanleggen deed ik zsm

    Maar met een hydrofiel doek die je onder je arm legt zodat zijn hoofdje erop rust en wanneer die goed drinkt sla je hem over je schouder dat ging altijd prima
     
  19. riean

    riean VIP lid

    21 apr 2014
    5.779
    7.366
    113
    Ik was echt fan van een borstvoedingsschort. Een doek met een lus eraan die je om je nek doet.
    Ik wilde best voeden in het openbaar, maar niet dat iemand iets zou zien, dat vind ik gewoon niet prettig. Die doek werkte echt perfect, ik kon hem heel makkelijk aanleggen zonder dat zo'n hydrofiel weer van je schouder glijdt ofzo.
    Zo heb ik hem tot 8 maanden gevoed, overal. SOms keken mensen helemaal verbaasd op als ik hem onder die doek vandaan haalde 'ooh, zat er een baby onder, dat hadden we helemaal niet door' :D
     
  20. Rietje88

    Rietje88 Niet meer actief

    Je moet zorgen dat er overdag niet langer dan 3 uur tussen het kolven/voeden zit. Maar als je een kindje hebt dat niet op gezette tijden wil eten dan heb je dus 3 uur bewegingsvrijheid.

    Mijn ervaring is dat weg gaan met zo n jonge baby ook beter niet langer kan duren. Maar elk kindje is anders en de mijne zijn wellicht gevoeliger voor prikkels dan andere kleintjes.
     

Deel Deze Pagina