Vast geen onbekend onderwerp... Wat een drama, tandjes poetsen! Mijn zoontje houdt zijn mond stijf dicht en wat ik ook probeer, hij laat me gewoon zijn tandjes niet poetsen! Soms kom ik er eventjes door met de borstel en ondertussen probeer ik van alles (houdgreep/liedjes zingen/grapjes maken) maar ik kom nauwelijks bij de kiesjes. Hij duwt de borstel weg met zn tong en houdt zijn mond daarna weer stijf dicht! Iemand nog goede tips?? Hij is overigens 20 maanden.
Ik heb hier eens gelezen dat veel kinderen een elektrische tandenborstel interessant vinden en dat wel toelaten. Dus misschien een elektrische tandenborstel proberen
Kleine heeft nog geen tandjes, maar laat ik al wel met tandenborstel spelen. Zit ze heerlijk op te kauwen en sabbelen. Maar heb jij natuurlijk niet zoveel aan, anders dan dat je hem ook gewoon af-en-toe er mee laat spelen? Dan komt het poetsen ook wel denk ik.
Oh vreselijk idd! Hier 2,5 jaar en het blijft draaaama!!!! Ik doe vaak tijdens het tandenpoetsen 'raden' wat ze heeft gegeten. Dat werkt meestal wel even. Wil ze ect niet dan heb ik helaas alleen een barbaarse manier die werkt: achter haar staan, arm om handen heen in de houdgreep, met zelfde hand met 2 vingers in de wang drukken waardoor mond wel open moet en dan met andere hand poetsen. Dit doe ik vaak wanneer het een aantal dagen niet is gelukt om goed te poetsen en het echt wel weer hoognodig is... Oh en heb ook tijdje 2 borstels gehad zodat we gelijktijdig konden poetsen.
Hier is de oplossing 2 tandenborstels gebruiken! Eentje geef ik aan mijn dochter terwijl ze in de kinderstoel tegenover me zit. Met die tandenborstel "poetst" ze mijn tanden, dat vindt ze razend interessant, haha! Ze is daar zo druk mee bezig, dat ik ondertussen met tandenborstel nummer 2 haar tandjes kan poetsen. Werkt als een trein hier!
Ja hoor hier ook net z'n drama tandjes poetsen!! met een elektrische tandenborstel gaat het iets beter maar ook dan zet hij zijn tandjes op elkaar! Wat ik nu doe is hem zelf een normale tandenborstel in zijn handjes geven, hij kauwt er dan een beetje op, als hij zijn tandenborstel uit zijn mond heeft ga ik snel even met de elektrische tandenborstel in zijn mondje! Gaat dus niet helemaal zoals het moet, maar beter zo dan er een grote strijd van maken! Hopelijk word het snel wat gemakkelijker
Ik laat hem zelf doen, en op eind poets ik beetje na. Melktandjes hebben eigen glazuur bescherming, dus je hoeft ook niet zo grondig te poetsen als bij je zelf. Nuby heeft rubbere tandeborstels die tandvlees masseren bij doorkomende tandjes, daar zijn wij mee begonnen en toen tandpasta erbij kwam was het helemaal elke avond feest. Als je hem met tegenzin in houdgreep houdt gaat hij je alleen tegenwerken, maal het leuk en een spelletje ervan. Koop een electrische tandeborstel, laat hem jouw tanden poetsen en jij die van hem..
Ik zing liedjes. Dan weet ze Hoe lang het duurt. Dit liedje: '1234 poetsen met poetsen met, 1234 poetsen met plezier... poetsen hier en poetsen daar, straks dan is het poetsen klaar, 1234 poetsen met plezier!'. Of ik maak er een spelletje van met 'dingdong, mag ik binnen komen? Even voetjes vegen en nu gaan we naar boven om te stofzuigen bla bla bla'. Met veel fantasie is ze precies genoeg afgeleid om eventjes te poetsen
Ik doe idd ook met twee borsteltjes en laat hem mijn tanden poetsen maar dat vindt hij niet interessant meer. Ik laat hem ook zelf eerst altijd even. Maar veel helpt het niet! Elektrische tandenborstel mag dat al?
Wij hebben voor beide kinderen een elektrische tandenborstel. Werkt veel beter want ook als ze niet mee werken draait die kop waardoor je toch iets poetst. Maar eigenlijk vinden ze het juist leuk dus heb er nooit problemen mee. Of het mag weet ik niet. Had er laatst een topic over geopend en daar kwam eigenlijk uit dat het per tandarts verschilt wat die adviseerd. Wij doen het wel gewoon. Mijn zoon had gele aanslag op zijn tanden en sinds wij een elektrische tandenborstel gebruiken heeft hij dat niet meer.
Hier heel lang in de houdgreep gedaan. Nu gaat het al heel lang prima! Wat hier hielp was een elektrische tandenborstel (action, 1,30e!) en een filmpje op mijn telefoon laten kijken
Hier helaas dezelfde barbaarse methode, maar anders lukt het echt niet. Mijn zoontje klemt zijn kaken op elkaar zodra de tandenborstel zijn tanden raakt dus dan krijg ik dat ding niet eens meer in beweging... Meestal doen we het met zn tweeen, vriend past houdgreep toe en zingt liedjes, ik doe de wangduwmethode en zo vlug mogelijk poetsen. Meestal schreeuwt hij ondertussen "klaahhh klaahhh" Tja ik vind het niet leuk maar het is zoiets wat gewoon moet, dan het liefst zo snel mogelijk. Ik laat hem wel vaak spelen met de tandenborstel tijdens het verschonen enzo, dat vindt hij wel leuk en hij vindt het ook heel interessant om te zien hoe wij tandenpoetsen. Hij moet nog 4 kiezen krijgen dus daar zal het wel van komen.
wij zingen een liedje bij het tandenpoetsen. 1234 poetsen hier, poetsen daar 1234 en mama die is nog niet klaar (langzame versie) 1234 poetsen hier, poetsen daar 1234 en mama die is klaar (snelle versie) hierna mag dochter zelf gaan poetsen en zingen wij het nog een keer.
Heel herkenbaar (heb hier destijds ook een topic over geopend ) wij moesten onze dochter eerst in de houdgreep houden. Was eht wel makkelijke als ze huilde want dan was haar mond op en dus sneller klaar. Momenteel gaat het goed. Een elektrische tandenborstel maar veel belangrijker: een tandenpoets app op de tablet! 2 minuten zijn voorbij voor je het weet. We poetsen wel altijd na natuurlijk want het gaat niet altijd even secuur. ps en t komt niet door doorkomende kiezen oid?
Ja hij heeft wel nu sinds kort de kiezen door en hoektandjes boven. Hoektanden onder komen er ook aan, dus misschien dat het daar ook door komt, al moet ik zeggen dat hij al een tijd lastig doet hoor
Een kennis zet de kinderen in de kinderstoel en gaat er achter staan. Doordat ze naar boven kijken gaat de mond automatisch open! Zelf ga ik nu ook achter mn dochter staan en het werkt!
Arghhhh niks werkt.. Dan misschien toch maar een elektrische tandenborstel gaan kopen en kijken of dat helpt..? :-/
Hier werkt het om te vertellen hoe lang het nog duurt. Op de leeftijd van je kindje kun je een liedje zingen. Altijd hetzelfde liedje dus. Dat scheelt hier heel erg!