verwijsbrief voor logopedie + 'gedoe met assistente'

Discussion in 'De lounge' started by farfalli, Oct 4, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Fortunae

    Fortunae Fanatiek lid

    Jul 6, 2014
    1,263
    119
    63
    Logopedie is toch gewoon vrij toegankelijk? Ik snap het probleem niet? Mijn dochter gaat sinds 2 weken naar de logopedist, geen verwijsbrief nodig gehad hoor.
     
  2. Ti87

    Ti87 Bekend lid

    Apr 12, 2012
    613
    0
    0
    Ik vind dat de assistente heel onprofessioneel handelt. Wat de reden dan ook is, zij hoort dit niet te "botvieren" op de patiënten en al zeker niet te klagen over de artsen of een ander probleem.

    Wat betreft de verwijzing (ben zelf ook doktersassistente). Bij ons in de praktijk willen de huisartsen wel altijd graag dat de mensen langs komen. Soms denken de patiënten dat ze bijvoorbeeld baat hebben bij de fysio maar dan blijkt dit niet zo te zijn. Sommige praktijken schrijven makkelijker een verwijsbrief maar als er dan in staat vanwege stotteren wil de huisartsen met eigen ogen/oren beoordelen of dit zo is.
     
  3. farfalli

    farfalli Bekend lid

    Dec 4, 2014
    606
    0
    16
    NULL
    NULL
    Dank je Moontje, fijn om te horen!
     
  4. Sugarblossom

    Sugarblossom VIP lid

    Jul 23, 2010
    5,439
    11
    38
    Female
    Nederland
    Apart zeg en wat een gedoe. Hier een brief gehad van het consultatiebureau inleveren en was zo klaar zonder bij de huisarts zelf te zijn geweest. Dus het kan wel!
     
  5. Poohbear82

    Poohbear82 Fanatiek lid

    Feb 12, 2013
    2,415
    0
    36
    Female
    Secret agent
    Ergens in het midden
    Wij zijn ook gewoon zonder verwijsbrief met ons zoontje naar de logopedist gestapt. Ze vroeg er wel naar maar toen ik zei dat ik geen verwijsbrief had was het ook goed.
     
  6. Givenchy

    Givenchy Bekend lid

    Jan 28, 2016
    873
    0
    16
    *zucht* altijd weer die assistentes.. "gelukkig" ben ik dus niet de enige..
    wel naar dat je dit zo mee moet maken.. zou er toch eens iets van zeggen (tegen je huisarts of zo?)
    Dit laat je wel 3 x nadenken voordat je een belletje doet.. met zo'n kenau aan de lijn
     
  7. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    Zo gaat het hier ook.

    Maar in het geval van TS zou ik er geen vertrouwen hebben dat de assistente mijn verhaal ook daadwerkelijk objectief voorlegt aan de huisarts.
     
  8. Casara

    Casara Fanatiek lid

    Aug 20, 2014
    2,264
    416
    83
    Ik ben assistente en ik schrijf ze gewoon uit. Zonde van de spreekuurtijd. Bij eigen huisarts kan ik ook gewoon bellen en dan maken ze hem klaar!
     
  9. farfalli

    farfalli Bekend lid

    Dec 4, 2014
    606
    0
    16
    NULL
    NULL
    Dank voor al jullie reacties. Ik had jullie al geschreven dat ik met haar in gesprek ben gegaan en dat verliep goed. Maar ze is wel wat 'sociaal onhandig' blijkbaar en dat lijkt me niet fijn voor je praktijk. Mocht dit weer gebeuren, dan ga ik toch een lijntje leggen naar de arts zelf.
     
  10. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    Jun 25, 2007
    15,255
    6,152
    113
    En anders naar een logopediste gaan die vrij toegankelijk is? Wat er dan gebeurt is dat de logo in een kort intakegesprek bepaalt of er een indicatie is, zo ja dan kan de behandeling starten en maakt ze een schriftelijke terugkoppeling naar de huisarts. En zo niet verwijst ze je zelf naar de huisarts en koppelt ook terug. Zo ook met fysiotherapie en ergotherapie.
     

Share This Page