Kauwketting: iemand ervaring?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door HappyRabbits, 16 okt 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Onze kleine man zit de laatste weken continu met zijn handen in zijn mond en als hij zijn speentje heeft (bijvoorbeeld vlak voor het naar bed gaan), dan gebruikt hij deze niet zozeer om op te zuigen maar om op te kauwen.
    Zover ik kan zien heeft hij alle tanden en kiezen en hij kwijlt ook niet. Het is puur het kauwen/sabbelen. Ik vermoed zelf dat het een manier is om te ontspannen/spanningen te verwerken.
    Nu dacht ik er aan om zo'n kauwketting voor hem te kopen, maar ik vraag me af of hij daar wat mee gaat doen, dus of hij dan op die ketting gaan kauwen in plaats van op zijn hand. Het valt natuurlijk wel te proberen, maar ze zijn ook niet super goedkoop en het is dan jammer als hij ongebruikt blijft.
    Heeft iemand ervaringen met zo'n kauwketting? Helpt het? Hoe lang gaan ze ongeveer mee?
     
  2. Roose79

    Roose79 Bekend lid

    9 sep 2016
    511
    1
    16
    Mijn zoon deed dit ook plotseling weer toen hij n jaar of drie was. Ik heb m gewoon een bijtring gegeven. Zijn eigen nieuwe exemplaar want anders pakte hij die van z'n babyzus ;)
     
  3. Mamzie

    Mamzie VIP lid

    29 jun 2006
    7.318
    0
    0
    prov. Groningen
    wij hebben heel veel kauwproducten voor onze jongste ( 6,5 jaar )
    idd niet goedkoop maar hier worden ze intensief gebruikt. Ze gaan heel lang mee want ze zijn gemaakt zodat ook volwassenen ( met een beperking ) erop kunnen kauwen. Je kunt ze dan ook in verschillende sterktes kopen.
    Je hebt ze als ketting, staafjes, armbandje, bedels die je aan een ketting om je nek kunt doen. Ook verschillende motieven zoals in de vorm van een legoblokje, schedel, poes noem maar op

    https://www.uitgeverijpica.nl/titels/hulpmiddelen/chewigem

    https://www.muisjesensitief.nl/kauwsieraden-c-108.html
     
  4. Ligero

    Ligero VIP lid

    1 aug 2011
    6.823
    1.533
    113
    Hugs and things (webshop) heeft ook speciale biktkettingen voor de wat oudere en stevige bijters.
     
  5. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.394
    5.298
    113
    Sensocare en sisigma hebben ook veel.
    Sommige kettingen hebben geen veiligheidssluiting (zo een die losschiet als ze ergens achter blijven haken), dus dat is hier nog een aandachtspunt als ik weer nieuwe dingen koop.
     
  6. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Bedankt voor de tips en linkjes. Ik heb er eentje besteld met een veilig koordje. Ben benieuwd :).
     
  7. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Nou, vooralsnog vindt ie het helemaal niks. Ik heb het leuk en luchtig geintroduceerd ;) maar hij vindt het maar raar volgens mij. Hopelijk komt het nog....
     

Deel Deze Pagina