Ziektewetuitkering gewijzigd naar 70%

Discussie in 'Stel je vraag aan het UWV webcareteam' gestart door R85, 31 okt 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. R85

    R85 Fanatiek lid

    11 feb 2011
    1.987
    0
    36
    Verpleegkundige
    Beste medewerker van het UWV.

    Sinds een jaar werk ik bij een werkgever, na ruim 2 jaar ziek te zijn geweest door bekkenklachten tgv zwangerschap. Ik val dan ook onder een speciale verzekering dat als ik ziek wordt mijn werkgever daar een ziektewetuitkering voor ontvangt.
    Nu is het zo dat ik thuis zit met een depressie en ondanks re-intergratie voel ik me nog niet echt super.
    Ik ontving een ziektewetuitkering van 100%, maar deze heeft mijn werkgever na 3 maanden gewijzigd naar 70%. Dit omdat in mijn contract staat dat na 3 maanden ziekte mijn loon wordt verlaagd naar 70%. Ik ontvang de ziektewetuitkering rechtsstreeks van het UWV, ik kost mijn werkgever dus geen geld. Maar ip heb ik een jaar lang recht op 100% ziektewetuitkering van het UWV. Mijn vraag is kan die ziektwetuitkering teruggedraaid worden naar 100%? Aangezien ik nog lang niet 1 jaar ziek ben? Of is je contract bij je werkgever echt bindend? Zij betalen mij geen loon nu, dus je zou denken dat het voor hun niet veel uitmaakt of ik van het UWV 100 of 70% ontvang. Nou zou 100% ons financieel wel wat minder stress geven.
     
  2. UWV

    UWV VIP lid
    Medewerker

    Beste R85,

    Wat vervelend dat je ziek bent.

    Ik begrijp uit je bericht dat je valt onder de no-riskpolis.
    Nu heb je vragen over de hoogte van je Ziektewet-uitkering. De Ziektewet-uitkering kan in het eerste jaar tussen 70% en 100% van het dagloon liggen. Dit is afhankelijk van je contract en onder welke cao je valt. Meer informatie vind je hier: Mijn werknemer is ziek: Ziektewet-uitkering - UWV - Voor Werkgevers.

    Het kan zo zijn dat er in je arbeidsovereenkomst staat dat je na drie maanden 70% van je dagloon ontvangt.

    Ontvang je behalve een Ziektewet-uitkering nog een andere uitkering van UWV?
    Dan kan je de wijziging van je inkomen doorgeven via een wijzigingsformulier.

    Ik wens je sterkte in de situatie.

    Met vriendelijke groet,

    Viktoria
    UWV Webcareteam.
     
  3. R85

    R85 Fanatiek lid

    11 feb 2011
    1.987
    0
    36
    Verpleegkundige
    Beste Viktoria,

    Dank voor je antwoord. In mijn contract staat na 3 maanden ziekte 70% van mijn loon. Ze volgen CAO ziekenhuizen en die houdt 1 jaar aan dus contract zegt iets anders. UWV meldde mij in het begin dat ik gewoon een jaar lang recht heb op 100% maar mijn werkgever heeft dus gewijzigd naar 70%. Mijn vraag dan ook, is je contract bindend? Is het erg als het UWV mij 100% uitbetaald als in mijn contract 70% staat?
     
  4. UWV

    UWV VIP lid
    Medewerker

    Beste R85,

    Wat er leidend is, je contact of de CAO, dat kan ik niet zeggen. Dit is een juridische vraag waar ik vanuit UWV geen antwoord op kan geven. Ik raad je aan deze vraag neer te leggen bij een jurist zoals de vakbond, rechtsbijstand of het juridisch loket.

    Met vriendelijke groet,
    Ellen
    UWV Webcareteam
     

Deel Deze Pagina