Babyzwemmen -> baby onderwater

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Nobely, Nov 9, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Nobely

    Nobely Actief lid

    Nov 13, 2015
    442
    1
    18
    NULL
    NULL
    Ik bleef zelf gelukkig ook rustig, wat dat betreft ben ik wel relaxed. Maar achteraf heb ik er gewoon een naar gevoel aan over gehouden. Vooral door dat hij echt zijn adem moest halen toen hij boven kwam, gierend zegmaar. Dat hoesten en proesten erbij komt kijken is inderdaad niet heel gek.

    Het is bij ons niet echt onder water trekken maar eerst rustig op en neer bewegen in het water om hem vervolgens verder onder water te laten zakken.

    Je zegt een paar keer doen, bedoel je dan meerdere keren achter elkaar met wat minuten er tussen of gewoon elke week herhalen?

    Ben blij met je advies hoor, dankje.
     
  2. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    Mar 20, 2013
    2,583
    16
    38
    NULL
    NULL
    Nou gewoon niet doen dan als je je er rot over voelt! Desnoods begin je met kleine stapjes door water met je handen over zijn hoofdje te laten stromen. Mijn dochter vond het in het begin ook niks onder water en springt nu zo zonder pardon het zwembad in! En die badjuf altijd maar roeptoeteren dat ze nu wel ECHT onder water moest.. blugh.. kreeg de neiging dat mens zelf eens ff onder water te duwen!
     
  3. Chelsey88

    Chelsey88 Bekend lid

    Oct 5, 2014
    505
    589
    93
    Jij zegt altijd precies dingen waar ik het niet mee eens ben. Dus baby's onder waten halen is noodzakelijk om ze watervrij te maken?
    Nou.. Ik ben zo vrij als wat en ben nooit als baby in t zwembad geweest. Kinderen hebben veel minder angst dan volwassenen en zoeken uiteindelijk zelf wel grenzen op. Die hoef jij echt niet voor hun te verleggen.
    Ik vind het in dit geval gewoon doen waarbij jij en je baby je goed bij voelen. Het moet vooral leuk zijn, voor moeder en baby.
     
  4. Athina

    Athina VIP lid

    Oct 31, 2007
    23,809
    3,339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Elke week herhalen.. zodat het erbij gaat horen. Nu help je ze nog zelf - maar op een gegeven moment gaan ze goed meetrappelen en gaan ze 'zwemmen' - maar tot een jaar of 3,5 doen ze dit nog met hun hoofdje onder water omdat ze nog niet sterk genoeg zijn om het boven te houden met zwemmen.
    Hier gaan ze op verschillende manier onder water. Voornamelijk overzwemmend en 'springend' vanaf de kant en dan rustig onder water. Hoe groter de kinderen, hoe enthousiaster dat springen wordt, maar dan ben je weer een half jaar verder.
    Maar bij die vormen wissel je bewust af met onder en boven water, zodat áls ze nog moeten wennen, het gewoon wel leuk en prettig blijft voor je kindje.
    Dus ook al zijn ze geschrokken na het "springen" omdat ze onderwater geweest zijn, toch nog een keer springen en dan gewoon met het hoofd boven water. Doordat je natuurlijk zo dicht bij je kindje bent, kun je met je gezicht en stem je geschrokken kindje snel weer vrolijk krijgen. Zonder dat je echt 'stopt'. (natuurlijk niet als ze nog echt overstuur zijn) . Maar dan 2 x per les datgeen wat ze (nog) niet zo leuk vinden is meer dan genoeg.
     
  5. Leeuwtje83

    Leeuwtje83 VIP lid

    May 8, 2008
    9,079
    313
    83
    Female
    Software Engineer
    Nieuw-Zeeland
    Ik heb mijn zoon tijdens babyzwemmen ook gewoon onder water gedaan. Wat sputteren daarna, maar hij leek niet getraumatiseerd. Na een paar keer kreeg hij het door en was hij praktisch niet boven water te houden :D
     
  6. Soulfood

    Soulfood Niet meer actief

    Dit. Hij vond het 2 X niet leuk en nu gaat het prima. Maar hij vond met bandjes drijven ook vreselijk maar blij dat we hebben doorgezet. Hij is nu 2 en echt al heel vrij in het water. Wij zwemmen al sinds hij 3 maanden is.
     
  7. Nobely

    Nobely Actief lid

    Nov 13, 2015
    442
    1
    18
    NULL
    NULL
    Dit doen we inderdaad ook, en vindt hij wel prima. Dus daar ga ik dan mee door! Fijn te horen dat het met jouw dochter goed is gekomen. Hier is de juf gelukkig wel heel vrijblijvend, wat je niet mee wilt doen doe je lekker niet.
     
  8. Nobely

    Nobely Actief lid

    Nov 13, 2015
    442
    1
    18
    NULL
    NULL
    Oké dankje! Ik ga ermee aan de slag, maar zoals je al zegt als het voor mij niet goed voelt voelt hij dat ook haarfijn aan. Ik ga het nu gewoon per keer bekijken. En thuis in badje en onder de douche oefenen, daar word ik dan misschien ook zelfverzekerder van. :)
     
  9. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    Jun 10, 2015
    13,628
    5,656
    113
    Als het niet goed voelt niet doen. Mijn vriend moest vroeger met baby zwemmen ook koppie onder. Heeft tot 10 jaar enorme waterangst gehad.
     
  10. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,289
    10,260
    113
    Zelf pas later begonnen met ouder kind zwemmen, uk vind het onder water ook vreselijk. Elke keer proberen we het wel en gaat steeds beter. Ik doe het op gevoel en bljf hem niet elke keer onder water duwen. Begon met 1 keertje en dan enthousiast zijn. Nu is hij 2.5 en hij doet niet overal aan mee, mag spannend zijn maar moet de volgende keer wel weer leuk vinden om te gaan.
     
  11. Centurychild6F3

    Centurychild6F3 Bekend lid

    Aug 23, 2014
    864
    3
    18
    Haarlem
    KIjk het aan, als je kindje het echt niet leuk vind en blijft proesten, dan lekker niet doen jo!
    Ik blaas mijn dochtertje altijd net voordat we onder water gaan in haar gezicht, dan doen ze automatisch hun mond en ogen dicht.
    Zij weet nu dat dit het teken is dat we onder water gaan en houdt nu ook haar adem in. Hiervoor was het ook hoesten en proesten, nog steeds wel eens maar ze leert hier ook van om haar adem even in te houden.
     
  12. Athina

    Athina VIP lid

    Oct 31, 2007
    23,809
    3,339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Terwijl die ogen juist weer open 'moeten' blijven onder water :p (maar mogelijk doet ze ze onder water weer open)
     
  13. BZD

    BZD Fanatiek lid

    Jan 17, 2014
    1,059
    166
    63
    Female
    Paraveterinair
    Thuis elke keer bij het badderen een beker water over z'n hoofd gedaan of onder de douche, de douchestralen over z'n hoofd laten gaan. Bewust met iets anders dan "één twee", want dat zeg ik vaak met andere dingen al. Dus ik zeg z'n naam en "let op" en dan onder water. Zo heeft hij geleerd z'n adem in te houden als het water van boven kwam.
     
  14. SJ86

    SJ86 Fanatiek lid

    Feb 19, 2015
    2,068
    39
    48
    als het voor jou niet goed voelt... niet doen! het is jouw kind
     
  15. MaMa

    MaMa Fanatiek lid

    Dec 21, 2012
    2,663
    376
    83
    Female
    Utreg
    Ik heb de kleine met babyzwemmen nooit onder water geduwt
    Pas toen hij ogen dicht mond dicht 1,2,3 snapte
    Hij is super watervrij en kan heel goed z'n mond dicht houden
    Zie geen nut om baby's die het niet snappen een trauma aan te doen
     
  16. Nobely

    Nobely Actief lid

    Nov 13, 2015
    442
    1
    18
    NULL
    NULL
    Thanks meiden, bedankt voor het meedenken allemaal! Ik neem het mee de volgende keer :)
     
  17. JuullesD

    JuullesD Niet meer actief

    Wij gaan zelf naar het vrij zwemmen met ons zoontje. Als sinds hij 3 maanden is (dus geen les). Wij vonden lessen zonde geld want hij was al gek op water. We gaan namelijk al een hele tijd met hem onder de douche in een groot bad. Dus een soort van zwemmen als je zo klein bent! Douche stralen op zijn hoofd was meer dan prima, vond hij zelfs lekker.
    Ik heb vanaf begin af aan gezegd ik wil niet dat hij onderwater gaat met zijn hoofd. Mijn man en ik hebben ook geen baby zwemmen gehad en wij hebben ook geen watervrees. Ik vind het zelf echt zielig om mijn zoontje onder water te houden
    Dat komt vanzelf wel! Belangrijkste is dat het zwemmen gewoon leuk is :)
     
  18. Athina

    Athina VIP lid

    Oct 31, 2007
    23,809
    3,339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Maar dat onderwater gaan is niet alleen om ze watervrij te krijgen.. het is ook gewoon heerlijk om onder water te zijn, ontspannen.. en om 'los' te zwemmen zonder drijfmiddelen. Maar dat houd bij ukkies in, dat ze dus onder water gaan omdat ze nog niet sterk genoeg zijn om boven te blijven. Dus onder water zwemmen is vooral ook héél erg léúk! Spulletjes opduiken, door poortjes heen etc.
    En bij alle dingen waarvan je als ouder weet dat het leuk kan zijn voor je kind, begeleid je je kindje toch van te voren? En meestal gaan ze het dan wel leuk vinden. En soms niet. Nouja, dat is na een paar keer proberen dan duidelijk. En dan gaat het niet alleen om zwemmen, maar op elk gebied.
     
  19. JuullesD

    JuullesD Niet meer actief

    Je hebt het toch over bewust zwemmen? Zie ene baby van 4 maanden namelijk niet door poortjes heen zwemmen. Wilt hij straks als hij groter is zelf meer spannende dingen doen prima. Zal ik hem uiteraard in ondersteunen. Maar hij heeft net ontdekt dat hij voeten heeft en is zodanig onder de indruk dat ik bewust onder water houden gewoon niet fijn vind. Is echt mijn mening en ik vind dat ieder voor zich dat moet weten. Maar ik doe het absoluut niet. Er komt straks een tijd dat hij dit zelf gaat ontdekken als dreumes. En dan ook beter zal begrijpen hoe of wat!
     
  20. Uuz

    Uuz VIP lid

    Dec 8, 2014
    6,241
    818
    113
    Inderdaad; dl wil pas sinds ze ruim 2,5 is graag onder poortjes etc door duiken. Het eerste half jaar wilde ze ook niet met hoofd onder water. Hebben we gerespecteerd; er zit maar 1 kindje in de groep van +/- 10 kinderen dat uit zichzelf de hele tijd onder water gaat :)
     

Share This Page