Dat van je eigen geld winnen valt ook wel mee hoor Ik betaal inmiddels 13 euro per maand aan de postcodeloterij (maar dat was 15 jaar geleden 10 geloof ik). Per jaar is dat 156 euro als ik nu even die 13 euro neem. over 10 jaar dus 1560 euro, dus als ik dan 50.000 euro win heb ik het er nog uit . En uiteraard kun je het weggegooid geld noemen. Maar je betaald ook gewoon voor een 'kans' om te winnen. Uiteraard zal er geld aan de strijkstok gehangen worden maar goede doelen krijgen in ieder geval ook steun. Natuurlijk moet je het geld kunnen missen, anders is 13 euro een boel geld. Wij merken 13 euro niet echt een willen daar de mogelijke straatprijs niet voor missen Maar we hebben altijd gezegd, één lot. Dus brieven voor extra gaan de papierbak in (en die krijgen we eigenlijk nauwelijks).
Hier wil ik wel even op reageren. De goede doelen moeten voordat er geld aan hun uitgekeerd wordt aangeven waar het geld voor bestemd is. Bijv. een bepaald project of onderzoek. Dit moet aan allerlei eisen voldoen. Dus de goede doelen krijgen niet 'zomaar' geld, wat dient als bonus voor de directeur. Ze moeten later ook kunnen aantonen hoe het geld is gespendeerd. De directeur krijgt meestal een vastgesteld salaris dat natuurlijk niet afhankelijk is van de bijdrage van de Postcodeloterij.
Zoveel kost t niet (vinden wij) dus arm worden we er niet van. En eerlijk is eerlijk wij doen mee omdat er EEN kans is (een kleine, dat wel) dat je wat wint. Daarnaast steun je een aantal goede doelen. Prima toch.
Ik heb ooit ook zo'n "speel drie maanden gratis" gekregen. Vervolgens had ik te laat opgezegd, dus moest ik betalen. Daarna veel post gehad via hen. En ook nog telefoon dat ik "gratis mee kon spelen" ik heb bedankt en gevraagd of ze me uit hun bestand wilden halen. De goede doelen steun ik liever zo. Daar hebben de goede doelen en ik beide meer aan. Want wat zou er nou echt van die 13 euro naar het goede doel gaan? Vast niet meer dan een euro, geef ik liever 3 euro zelf aan een goed doel en koop ik voor die 10 euro iets leuks voor mezelf.
ok, dat van die ene euro riep ik iets te snel. Ik heb eens even gezocht en blijkbaar gaat 50% van de opbrenst naar goede doelen. 30% naar de prijzenpot en 20% naar de organisatie. Een lot kost 13 euro, er zijn 14 trekkingen per jaar, dus per maand ben je er 15 euro aan kwijt. - 7 euro 50 voor een goed doel - 4 euro 50 voor de prijzen pot - 3 euro voor de organisatie
Ja wij spelen mee met 1 lot. Waarom? Omdat ik mijzelf wel voor mijn kop zou kunnen slaan als de straatprijs hier zou vallen en ik er niet van kan mee genieten. En die 13 euro per maand vind ik dan niks. En ja de kans is enorm klein dat hij valt maar als hij valt dan ben ik blij En ja hebt mensen die hun geld graag weg roken of drinken en wij geven het graag uit aan een lot iedere maand
Ja dit dus Met staatloterij spelen we ook mee met 1 lot, en daarin spelen we eigenlijk altijd gelijk. Dus kost niks, levert niks op, maar wel kans op winst en daarnaast steunen we ook nog enkele goede doelen rechtstreeks zelf met een kleine bijdrage
Ik ben 2 jaar geleden bij de postcodeloterij aan het werk gegaan. Daarvoor deed ik nooit mee met loterijen, maar na behoorlijk inlezen om iedere vraag goed te kunnen beantwoorden bleek er veel meer dan verwacht naar goede doelen te gaan. 50% gaat rechtstreeks naar goede doelen die van tevoren moeten aangeven waar ze het geld voor gaan gebruiken. Alle collega's bleken mee te spelen en op de 7e van de maand samen de bekendmaking van de uitslag af te wachten en het verbaasde me hoeveel er gewonnen hadden. Ik ben toen ook gaan meespelen, heb in die 2 jaar tijd sowieso dit gewonnen, plus de dingen die ik even vergeet - 250 - filmkaartjes voor soof - kaartjes voor een dagje uit - musicalkaartjes voor the bodyguard - trolley - een dvdbox van penoza - iets van 3 keer tony's chocola - ik geloof 2 keer ben&jerry's - deze maand nog een rituals pakket Door het meespelen met de postcodeloterij steun ik en de goede doelen voor 6,50 en voor de andere 6,50 waag ik de gok en is het elke maand weer spannend om de uitslag te openen! Ik heb ongeveer 120-150 euro 'vergokt' maar zoals jullie zien voor veel meer geld terug gewonnen
Wij spelen mee met de postcodeloterij en winnen toch een paar keer per jaar een klein geldbedrag en bijna maandelijks o.a. producten zoals de trolleykoffers, etenswaren, toegangskaarten/entreebewijzen, vouchers etc. De staatsloterij is juist de grote oplichter: er zijn tientallen artikelen terug te vinden op internet, bij tros radar en de dagbladen over de misleidende werkwijze van de staatsloterij. Wij kopen dus geen staatsloten en oudejaarsloten meer.... Dit is er 1 van; https://www.nrc.nl/nieuws/2016/08/22/staatsloterij-schikt-met-misleide-deelnemer-3939376-a1517428
geen lid meer, vind het te duur... heb paar x stroopwafels gewonnen en keer iets twv 250 euro. dus had al mijn inleg wel weer teruggewonnen, maar dan nog... uiteindelijk stop ik het liever in een spaarpot... heb je uiteindelijk veel meer aan, dan iemand zijn dikke auto's te spekken waar ze mee naar hun kantoortje tuffen...
Ja precies, o.a. hier doelde ik op in mijn post voor Shadixx hierboven. 😊 De Staatsloterij zijn gewoon oplichters maar de staat he, ze komen er mee weg. Mijn vorige buurman die hier een hele studie voor had gedaan zei altijd: 'met de Staatsloterij meespelen is alleen voor de domme die graag extra belasting betaalt.' 😅 Je hebt bij de Postcode Loterij meer winkans, ook daar is onderzoek naar gedaan. Maar dan nog is die kan ontiegelijk klein.
Precies! En ik win nog liever af en toe een product of toegangsbewijs tot een pretpark/dierentuin/voorstelling dan helemaal niets... Dit vond ik op internet (ik weet uiteraard niet of deze gegevens kloppen): Winkansen Nederlandse loterijen Postcode Loterij: 1 op 245.000 Vriendenloterij: 1 op 510.000 Miljoenenspel: 1 op 1,12 miljoen Staatsloterij: 1 op 2,7 miljoen De Lotto: 1 op 49 miljoen
Nee, wij doen niet mee. Mijn schoonfamilie wel met de postcodeloterij en de vriendenloterij en die winnen steeds prijzen als kaartjes voor pretparken waar ze nooit naartoe gaan (die krijgen wij dus steeds) of onzin als een taart terwijl ze in hun eentje wonen, kinder dvds (die wij ook krijgen) en heel soms eens een tientje ofzo. Mijn schoonvader heeft bij de Lotto een reis naar de Antillen gewonnen en mijn zus 1000 Euro. Ook die voordeelagenda krijgen we elk jaar van oma, omdat ze dubbel meedoet, op haar vorige en huidige adres.
Nee, geen lid. Te kleine winkans en ik sta niet achter alle doelen, waar 50% van het geld heen gaat. 30% is voor het prijzengeld en ca. 20% is voor de organisatie zelf ('bedrijfsvoering', maar een deel verdwijnt in de zakken van de directie) . Dit is ruim 170 miljoen euro! Van de prijzen boven een bepaald bedrag (zeg maar 500,-) betaal je ook nog eens bijna 30% kansspelbelasting. Bij de staatsloterij gaat zo'n 66% van de inleg naar het prijzengeld. Minstens 15% gaat naar de Staat (en komt dus ten behoeve van ons allemaal). Houd je iets minder dan 20% over, wat voor bedrijfsvoering gebruikt wordt. Over gewonnen prijzen uit de staatsloterij betaal je géén kansspelbelasting. Wel betaal je aan het einde van het jaar vermogensbelasting, zoals iedereen. Gewonnen miljoenen tellen daarbij mee. Maar dat is ook zo bij de postcode loterij. De cijfers m.b.t. winkansen hierboven zijn overigens achterhaald. De staatsloterij trekt tegenwoordig alleen nog maar uit ge verkochte loten en niet meer, zoals vroeger, uit ALLE loten. Dus een getrokken lotnummer is ALTIJD een verkocht lot. Dit onderbouw ik, hoewel je vaak met een prijs niet eens je lot er uit hebt. Maar ja, dat heb je bij de postcode loterij ook niet. Daarnaast zit ik ook niet te wachten op fysieke prijzen of kortingsbonnen. Mijn bron: Een artikel uit het AD van maart dit jaar.
Dit zijn de cijfers, die de postcodeloterij zelf verspreidt. Ik zou een onafhankelijke bron raadplegen.
Helemaal mee eens. En mochten mijn buren ooit in een dikke Mercedes rijden door deze prijs, dan vind ik dat helemaal prima.