Dat bedoelde ik ook! Was even in de war met de benaming ervan. Heb hier iedere keer een liggingsecho gehad, ondanks dat ze bij iedere zwangerschap met zekerheid konden vertellen hoe de kinderen lagen.
Ik dacht eigenlijk dat een sterrenkijker pas ontstond tijdens de bevalling, dus dat je dat niet van te voren kan merken of zien met liggingsecho. Door de vorm van het bekken maakt de baby volgens mij een draai tijdens te bevalling en draait dan dus mogelijk met hoofdje verkeerde kant op.
Een sterrenkijker ligt meestal al langer zo, het is in ieder geval juist niet zo dat ze tijdens het persen verkeerd draaien. Vaak draaien ze dan juist goed . Mijn oudste was een sterrenkijker en dat lag ze de hele tijd al, want kreeg met 5 cm al persdrang, door haar achterhoofd. Maar een liggingsecho heeft niet altijd zin, want een kind kan altijd nog om de as draaien.
Dat kan inderdaad wel, maar het hoeft niet. Hier is ze ook pas op het laatst verkeerd gedraaid, net voor ik mocht persen. De vk voelde haar opeens verkeerd liggen bij het toucheren. Toen hebben ze nog een hele poos geprobeerd om haar te laten draaien door mij in allerlei houdingen te laten zitten/liggen, maar dat hielp niet echt. Uiteindelijk een knip gehad.
Leuk topic! Wat raden jullie aan als 'sport' tijdens de zwangerschap? Ik ben nu 7 weken en zo ontzettend moe, maar ik merk dat ik opknap als ik eens een wandeling maak (moet me daar wel echt toe zetten). Ik heb een heel lage bloeddruk, niet sportief (al beweeg ik dagelijks wel een uur of meer). Yoga? Of toch even wachten, als ik op mijn kop hang krijg ik namelijk braakneigingen?
Ik ben met 12-13weken begonnen met Aqua-fit voor zwangeren. Wilde heel graag weer iets doen na weken niks kunnen, en in water lekker bewegen vond/vind ik echt heerlijk. (En was goed te doen combinatie met misselijk/overgeven en lage bloeddruk).
Bloeddruk was altijd wel hoog, maat heb pas bik de 110 onderdruk medicatie gekregen. Sterrekijker is toch rug tegen rug? Sporten? Wandelen is altijd wel fijn om te doen, fietsen ook, maar zwemmen vond ik het fijnst. Als je voor je zwangerschap ook sportte kan dat gewoon doorgaan. Je lijf geeft het wel aan als het genoeg is. Sportte je niet voor de zwangerschap dan moet je niet vanuit het niets gaan beginnen te sporten. Hou het dan bij wandelen.
Dabkjullie wel dames!! Ik sportte niet voor de zwangerschap.. voordat de eerste kwam wel hahah... dan maar actief wandelen op de loopband Hier de vorige zwangerschap pre eclampsie en hellp gehad en sinds dien merk k wel als mijn bloeddruk te hoog is Misschien nog een domme vraag, kan ik al zo vroeg tijdens mijn zwangerschap last van mijn bekken hebben? Geen idee hoever ik nog ben heb een onregelmatige cyclus, voor het laatst ongesteld op 2 november en de ovulatie was op 27 november... als k van de ovulatie uitga 5.4 week pas, maar zo een pijn aan de bekken niet normaal
Dat kan idd al heel vroeg, ik raad je aan om dan zo snel mogelijk een bekkenfysio op te zoeken. Ik had ook vroeg last, incl verzakkingsgevoel. Met fysio is het niet stabiel gebleven zoals ik hoopte maar zelfs verbeterd.
Hier eerste zwangerschap vanaf 24 weken. Deze keer vanaf 12 dpo ofzo al. Werd steeds erger, waarschijnlijk door grote hoeveelheid hormonen in een keer. Ben namelijk zwanger van een tweeling en was ook enorm missleijk en moe! Eigenlijk is het weer minder geworden met 9/10 weken, toen ook mn andere klachten minder werden. Nog steeds vaak en veel last maar ik weet mn grenzen en wat ik kan doen om het te minderen. Soms zelfs een dag vrijwel pijnvrij. Vanaf januari ga ik weer naar de bekkenspecialist, voor dit jaar waren mijn behandelingen al op
KAK ik heb dus geen fysio in mijn pakket genomen voor aankomend jaar, ik denk dat ik het maar ga aanpassen alvast dat zal toch wel kunnen nog? Als ik de verzekeraar bel/independer bel om die aan toe te voegen?
Ik was/ben nu ook heel blij met mn uitgebreide pakket, kon nig 27x dit jaar. Als je elke week naar de fysio moet gaat het hard. Gelukkig kon ik op gegeven moment over op 2 weken. Komend jaar wil ik weer genoeg x kunnen zodat ik als het nodig is na de bevalling ook nog gewoon kan gaan