Nee niet waar. Cijfers zijn op verschillende sites te verkrijgen: LMGTFY Het is overduidelijk onderzocht, gedocumenteerd en vastgelegd wat de kans is op complicaties voor mazelen. Alleen voor jou niet, omdat dit niet in je straatje past.
Als mazelen zo kenmerkend zijn, dan alle mazelen gevallen zonder labtest diagnostiseren maar dat mag volgens de huidige richtlijnen niet meer. Na invoering vaccin zijn de richtlijnen veranderd en mag je een mazelen diagnose enkel op basis van lab test geven tenzij er sprake is van een epidemiologische link.
De cijfers die hier net voorbij kwamen waren gebaseerd op de gemelde gevallen. Als er 1000 mensen mazelen krijgen en slechts 10 daarvan de huisarts bezoeken en 1 van de 10 krijgt oorontsteking, dan is dat volgens de rivm site dat 1 op de 10 mazelen patiënten oorontsteking krijgen aangezien doe overige 990 personen de huisarts niet bezoeken en we ook niet weten of het er 1000 zijn of 100 of 10.000.
Raglotti, dan valt je man waarschijnlijk onder de non-responders. Dat komt idd bij sommige mensen voor. Of gevaccineerd tijdens een epidemie, waardoor nog niet genoeg antistoffen. (Maar eh... waren het wel echt mazelen? Bevestigd door een laboratoriumtest? 😉 )
Onder gevaccineerden verlopen mazelen vaak asymptomatisch en milder. Dus moet een labtest het definitieve uitsluitsel geven. Het vermoeden is er dan al.
Nee, maar dat betekent niet dat de genoemde percentages van complicaties op de sites die ik je gegeven heb dan maar de prullenbak in kunnen.
Dat snap ik. Was ook wat ik dacht toen ik het las: 'dat gaat niet voor elke vlieger op!' Gelukkig zijn het uitzonderingen, die matig/minder reageren. Daardoor juist nog belangrijker om te blijven vaccineren.
Dus als jij een keelontsteking hebt vraag je op je arts om een labtest om zeker te weten dat je een streptokokkenbacterie hebt? Pas dan weet je het zeker natuurlijk..
Als dat zo is dan zou je juist elke gevaccineerde met vlekjes en koorts moeten testen op mazelen maar dat gebeurt niet. En de mazelen gevallen en mazelen doden uit het verleden, (ruim) voor invoering vaccin, hoe weten we of deze gevallen door het mazelen virus veroorzaakt zijn? Dat mazelen echt zo gevaarlijk zijn en vijfde en zesde ziekte zo onschuldig? Waren alle mazelendoden daadwerkelijk besmet met en ziek geworden door en dood gegaan door het mazelen virus of zijn er andere oorzaken? Waren de mazelen doden wellicht ook met vijfde en zesde ziekte besmet?
Hoeveel kinderen gaan hier nu dan dood vanwege de 5e of 6e ziekte? Effe een vraag met een nieuwe vraag beantwoorden. Benieuwd naar je antwoordt of volgende vraag.
Hoeveel kinderen gaan er dood ná doormaken van vijfde en zesde ziekte? En als er kinderen dood gaan na vijfde of zesde ziekte (wat zeer waarschijnlijk zo nu en dan voorkomt) kun je dan zeggend at ze dóór vijfde of zesde ziekte dood zijn gegaan? Het 17 jarige meisje wat al een slechte gezondheid had, kampte met longproblemen vóór ze besmet raakte met mazelen en in een rolstoel zat krijg als doodsoorzaak de mazelen. Stel, het meisje had geen mazelen besmetting maar een besmetting met vijfde of zesde ziekte, was de doodsoorzaak dan ook de vijfde of zesde ziekte geweest of was het dan haar slechte gezondheids toestand? Ik wee het antwoord op je vraag niet aangezien er geen grafieken van vijfde en zesde ziekte te vinden zijn met daarin: 1: hoeveel kinderen er per jaar vijfde en zesde ziekte krijgen 2: hoeveel kinderen er complicaties krijgen (lees: oor, long of hersenvlies ontsteking krijgen ná doormaken van deze ziektes). 3: hoeveel kinderen er steven ná doormaken ziektes.
Maar je ziet toch zelf wel dat je alleen maar aan het gissen en speculeren bent? Daarbij doe je alsof er links en rechts kinderen onverwachts doodvallen zonder aanwijsbare oorzaak.
Nee omdat gevaccineerden geen mazelen kunnen krijgen (specifieke uitzonderingen daar gelaten) Kijk en op het moment dat je dit soort vragen gaat stellen, waarvoor geen kwantitatieve data beschikbaar is en dus geen antwoord heb, weet ik dat ik gewonnen heb. Aan het eind van de discussie is dit het enige wat je nog over hebt: vragen om data die nooit geleverd kan worden. De percentage van het aantal complicaties tijdens de mazelen epidemie kun je alleen afzetten tegen het aantal gemelde gevallen. Dan nog geeft het een goede richtlijn over het heftige verloop van mazelen als ziekte. De andere cijfers die je kunt vinden op: LCI-richtlijn Mazelen (morbilli) - RIVM Deze cijfers zijn verzameld aan de hand van historische statistieken en wetenschappelijk onderzoeken. Natuurlijk zul jij dit ongetwijfeld in twijfel trekken. Het enige tegenargument zal ook hier weer zijn dat je om niet kwantificeerbare data zult vragen. Laat staan om zelf met data op de proppen te komen. Als je zo redeneert ieder kind. Misschien als ze 24 zijn, misschien als ze 76 zijn of misschien wel als ze 100 zijn. Ieder mens gaat dood. Maar er is dan geen DIRECTE relatie tussen het doormaken van de vijfde/zesde ziekte. Aangezien bij een gezond persoon de vijfde/zesde ziekte geen complicaties geeft, kun je niet zeggen dat dit door de vijfde/zesde ziekte komt. Tegenvraag: als dit meisje geen mazelen had gekregen, had ze dan nog geleefd? Als het meisje TIJDENS het ziektebeeld van vijfde/zesde ziekte was overleden, was de doodsoorzaak de vijfde/zesde ziekte geweest. Hadden deze 322 ongevaccineerde personen ook long- of oorontsteking, uitdroging, hersenvliesontsteking gekregen als ze niet met mazelen besmet waren geweest? Hadden deze 322 ongevaccineerde personen ook long- of oorontsteking, uitdroging, hersenvliesontsteking gekregen als ze met vijfde/zesde ziekte besmet waren geweest?
Ik ben blij met deze voorlichtingsmaatregel, zo kunnen mensen hun beslissing voor wel of niet vaccineren baseren op gedegen informatie ipv google wijsheid of invloeden van mensen die denken alle wijsheid in pacht te hebben en daarin doorslaan... Ik ben heel erg benieuwd hoe ze van plan zijn de extra info aan de man te brengen!
Cindya, je bent wel erg naief met je stellingen. Het RIVM is er heel terughoudend in dat gevaccineerde kinderen geen mazelen kunnen krijgen. Gevaccineerden kunnen net zo goed besmet worden en ziek worden, net als bij rode hond en de bof. En ook die kunnen complicaties krijgen.