Hoe spelen jullie kinderen met Lego? Wat doen ze ermee? Vooral bouwen of ook spelen? Mijn dochter vindt bouwen geweldig, maar daarna moet het blijven staan. Ze speelt er niet mee (geen fantasiespel ) en bouwt het ook niet nog een keer op. Is dat herkenbaar of juist niet? En hoe bewaar je bijvoorbeeld zo'n Lego Friends huis? Wij hebben Emma's huis. De boekjes heb ik in insteekhoezen in een map gestopt. Maar hoe bewaar je de onderdelen zodat ze het nog een keer op kunnen bouwen? Stop je meerdere Legodozen in een opbergbox of bewaar je het per doos? Of sorteer je op soort onderdelen? We hebben nu een paar dozen Lego Friends (1 grote en 4 kleine) en 1 doos Lego Classic. (Bij Classic is het duidelijker dat je het ook weer af kunt breken en er weer wat anders mee kunt doen). Voor Playmobil geldt hier hetzelfde. Ze was dolblij met haar prinsessenkasteel, maar ze vindt er niets aan om ermee te spelen. Hoe kan ik dat stimuleren? Tips zijn welkom!
Als iets uit elkaar is gaat het in druk en sluitzakken. Daarop met een stickertje het nummer. De boekjes gaan in een map. De druk en sluitzakjes gaan in een curverbox.
Als het uit elkaar is dan gaat het hier in een grote bak. Kinderen vinden het vaak juist leuk om onderdelen te zoeken. En als alles in aparte bakjes zit dan stimuleerd dat ook niet echt om met de fantasie iets te bouwen.
Heeel veel LEGO hier ☺️ Ik heb een paar Ikea Trofast meubels van marktplaats, zelf leuk kleurtje geverfd. Per soort LEGO zit het in een bak. Een bak met star wars, een bak met city arctic, een bak met city ruimte vaart, city politie. Op de bakken heb ik plaatjes geplakt met wat erin zit. Het zit globaal in elkaar, of in dusdanige grote brokken dat de deksel erop past ☺️. Bovenop de kast staan recente bouwsels die mogen blijven staan om mee te spelen en naar te kijken. Bouwen kan mijn zoontje wel alleen, maar om in z'n spel te komen heeft hij een vriendje of z'n mama of broertje nodig. Dus misschien een vriendinnetje voor je dochter uitnodigen? ☺️
Dat heb ik ook. Ik heb ook geen zin om steeds in de gaten te houden of het niet door elkaar gaat. Ik vind het combineren juist leuk. Zo bouwen ze hier steeds nieuwe dingen.
Hier gaat ook alles in 1 grote bak. Of nou ja, 2 van die trofast bakken. Er zal ongetwijfeld de komende tijd alleen maar meer bijkomen. Wat ik wel doe is de grote stukken apart bewaren van de kleinere onderdelen. De kleine onderdelen zitten weer in kleinere Ikea dozen (doorzichtig en blauwe bakken, geen idee hoe ze heten, kosten rond de 3,-). Alle boekjes bewaren we in een map.
Per doos bij elkaar ja, niet alle kinderen vinden het leuk om uit te moeten zoeken, mijn oudste bv die kan dat gewoonweg niet.
Mijn man had vroeger ook alles per set in een zakje, hij vond het juist leuk om zo 1 setje te kunnen pakken en niet te hoeven zoeken. Mijn zus en ik hadden alles door elkaar liggen in bakken en konden echt hele middagen druk zijn met uitsorteren en alles weer opbouwen, dat uitzoeken was onderdeel van het plezier Nu met Duplo ligt hier ook alles door elkaar. De oudste heeft wat Playmobil en speelt met alles tegelijk, dus prinsessen gaan gerust kamperen en konijnen klimmen op haar feeentoren. Geen doen om dat gesorteerd te laten. Eens in de zoveel tijd bouwen we alles weer netjes op, alle spulletjes bij de juiste set, en vervolgens kan ze weer lekker spelen met alles door elkaar.
Hier ook zo. Naarmate er meer Lego Friends kwam (en ze heeft echt al heeeel veel verzameld in de afgelopen 5 jaar), vond dochter het steeds moeilijker de juiste stukjes te vinden bij het bouwen. En Lego Friends leent zich er vooral voor om naar het voorbeeld te bouwen. De jongste van bijna vijf kan ook al heel goed vanuit een boekje bouwen maar heeft het dan ook nog wel nodig om overzicht te hebben (kan overigens wel beter zoeken dan zijn grote zus). De basis lego ligt wel bij elkaar in een grote bak voor de fantasie bouwsels. Bij ons spelen ze overigens ook echt met de Lego en de Playmobil.
Dl had zeker een jaar een huis van duplo staan. Ze speelde daar vaak mee (omdat er een speeltuin bij zat en veel dieren, denk ik). Nu heeft ze een poppenhuis gekregen en speelt ze daar mee, en de duplo staat (alles door elkaar) in een grote doos, die ze nog regelmatig pakt om mee te bouwen. Nu ruimt ze het na het spelen weer op.
Leuk om jullie reacties te lezen. Mijn dochter houdt, denk ik, ook niet van zoeken. Wij gaan de Lego Friends per set bewaren (je kunt het immers maar op 1 manier opbouwen) en de Lego Classic bij elkaar in een doos (kun je tenslotte van alles mee). Boekjes in insteekhoezen in een map. Voor Duplo had ik net al een nieuw systeem bedacht: Een doos met: - vierkante, rechthoekige blokken en grondplaten - Voertuigen en treinviaduct. - Treinrails. - Voorwerpen (bloemetjes, ramen, deuren, harkjes, scheppen, etc.) - Vreemd gevormde blokken. - Poppetjes en dieren - Knikkerbaan. Het mag gecombineerd worden, maar we hebben zoveel, dat ze niks terug konden vinden. Na afloop moet het weer in de juiste doos. Op de dozen staan pictogrammen, zodat ze weten wat erin moet.
Hier alles bij elkaar in een bak, wat een gedoe om alles apart te houden en stimuleert ook niet tot bouwen, want ze kunnen niks anders bouwen dan in het boekje staat, toch jammer. Playmobil is hier ook geen succes, staat op, maar ze kijkt er niet naar.
Toevallig de afgelopen paar weken bezig geweest met het uitzoeken en opbergen van Lego en Playmobil. Ik heb de boekjes in insteekhoezen in een klapper en bijna alle boekjes ook digitaal, gedownload via de site van Lego en Playmobil. Bij ons werd er ook niet mee gespeeld omdat alles door elkaar lag en het niet meer te overzien was. We hebben veel, twee treinen, de mijn, Lego Technic, Lego Friends, Lego Princess, etc., etc. Alles zit hier per setje opgeborgen in de goedkoopste doorzichtige opbergbakken met zwarte klemmetjes van de Action en in bakjes van Ikea Glis.
Leuk topic. Hier ook een LEGO jongetje. We hebben alles in LEGO bewaar pakken. We komen nog zo'! 3 bakken te kort die gaan we in NY nog bijkopen. In NY ga ik ook alles op kleur selecteren en weer alles in elkaar zetten. Voor hem en ook voor mijzelf is het enorm lastig om van alle losse stukjes (zijn er zoveeel) wat te bouwen.