waarom zo gemeen?!

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door Oceanna, 30 dec 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Mooi verwoord.
     
  2. Sjaanbanaan

    Sjaanbanaan Actief lid

    2 jan 2017
    423
    26
    28
    Ik zeg niet dat je dat hebt, ik zeg dat je jezelf daar naar gedraagd.
    Goed dat je aangeeft dat dit niet zo is.
     
  3. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Gelukkig heb ik niet alle wijsheid in pacht.
     
  4. Sjaanbanaan

    Sjaanbanaan Actief lid

    2 jan 2017
    423
    26
    28
    Nou ja, het zou best prettig zijn toch als dit werkelijk zo het geval zou zijn.
     
  5. pandavliegen

    pandavliegen Fanatiek lid

    17 jan 2014
    3.675
    80
    48
    Mars
    Vooral omdat je beweert dat het niet kan.. terwijl het wel zo was.

    Dat het een uitzondering is prima, maar moet je voorstellen, ik ben nog maar een buitenstaander, hoe het voor haar is, mensen die roepen dat haar verhaal gelogen is, een misvatting is, absoluut niet waar kan zijn?

    Dat is toch vervelend als mensen dat roepen, puur en alleen omdat mensen het zelf niet kennen/van dichtbij hebben meegemaakt? Want aangezien het wel zo was, bestaat het dus wel. Ondanks dat borstvoeding.com het niet zo vind en Ondanks dat er moeders zijn in Afrika die daar geen last van hebben en hun kinderen voldoende kunnen voeden. Ben alleen maar blij dat ze een uitzondering was/is, want anders zou het betekenen dat in Afrika de kindersterfte nog veel hoger lag.
     
  6. pandavliegen

    pandavliegen Fanatiek lid

    17 jan 2014
    3.675
    80
    48
    Mars
    Nou dit dus. Mooi genuanceerd verwoord :)
     
  7. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Haha wat een topic.

    Hopelijk is dit het begin van een minder saai zp 2017 want heb de chipskommen in 2016 wel gemist :D
     
  8. pandavliegen

    pandavliegen Fanatiek lid

    17 jan 2014
    3.675
    80
    48
    Mars
    We zijn het wel met elkaar eens ;) gelukkig :D
     
  9. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ja natuurlijk is dat vreselijk als mensen je niet serieus nemen.
    Ik hoop voor je vriendin en haar kindje dat het uiteindelijk allemaal goed is gekomen.
     
  10. pandavliegen

    pandavliegen Fanatiek lid

    17 jan 2014
    3.675
    80
    48
    Mars
    Jazeker! Met juiste medische begeleiding en psychische hulp zijn ze er beidde helemaal bovenop gekomen. en ze heeft 2 zwangerschappen later zelfs opnieuw geprobeerd. (En die keer succesvol!).
     
  11. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad

    Fijn om te horen.
     
  12. skiwi

    skiwi Fanatiek lid

    15 jun 2012
    4.270
    402
    83
    Vrouw
    Kan inderdaad hoor. Mijn moeder heeft om deze reden destijds bij mij de borstvoeding moeten staken. Ik viel veel te veel af, er was melk genoeg maar de melk bevatte te weinig voedingsstoffen. Eenmaal op kv groeide ik prima
     
  13. Lumiere

    Lumiere Fanatiek lid

    11 dec 2012
    3.622
    593
    113
    doktersassistente
    Brabant

    Hahahahahahaha + 1
     
  14. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    13 sep 2014
    9.446
    4.241
    113
    Sorry?
     
  15. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.809
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Fout. Dingen die daadwerkelijk wetenschappelijk bewezen zijn schrijf jij af als meningen. Jij hebt iets in je eigenwijze hoofdje gehaald en je bent al een heel topic aan het van je af schreeuwen dat jij niet gek bent maar dat de hele wereld en iedereen en alles om jou heen gek is. ;)

    In dat geval in borstvoeding nog altijd beter. Gedoneerde melk van een andere moeder heeft in het uitzonderlijke geval dat een moeder geen voedzame melk zou hebben (sorry, geen voedzame melk staat echt hoog in het 'kul-verhalen-lijstje' maar laten we er voor de vriendelijkheid maar vanuit gaan dan jouw vriendin de enige pechvogel op deze aardbol is die daadwerkelijk voedingloze melk produceert) nog altijd beter voor het kindje zijn dan kunstvoeding.

    1. Live aan de borst
    2. Gekolfde melk van eigen moeder
    3. Melk van een andere moeder
    4. Kunstmelk

    Dit is wetenschappelijk bewezen de volgorde van wat de beste keuze is voor een kindje. Dat het emotioneel gezien niet de beste keuze voor Tuc is weten we inmiddels. Maar daar hebben we het nu niet over ;)
     
  16. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.809
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Verder wil ik nog kwijt:
    Ik heb jarenlang met ongediagnosticeerde coeliakie rondgelopen. Ik liep dus jarenlang met ernstige vitamine/mineralen/vetten tekorten rond. Ik nam dus vrijwel niets op.

    Dit was ook nog ten tijde van de borstvoeding aan m'n oudste. Zij kreeg wel alles binnen wat ze nodig had. Zij heeft 6 maanden exclusief gehad en daarna tot helaas maar 18 maanden als aanvulling. Maar dat had niets met mijn voedseltekorten te maken maar met mijn keuze om voor een tweede te gaan en ik medicatie moest gebruiken die echt niet met borstvoeding samen ging.
     
  17. Rabarber

    Rabarber Niet meer actief

    Bij mij in het ziekenhuis werd ook geroepen dat mijn melk te weinig voedingsstoffen zou bevatten. Mijn eerste belandde ook een week lang in het ziekenhuis omdat ze teveel afviel. Nu had ik mij behoorlijk goed ingelezen in en wist dat dit echt nauwelijks voorkomt. In plaats van over te stappen op kunstvoeding heb ik een goede lacatatiekundige ingeschakeld. Volgens de verpleging was ik dom en eigenwijs. Dat laatste klopt wel, maar dom niet ;). Ze lag wel aan de borst, maar de zuigkracht was te weinig. Ze viel af omdat ze te weinig melk binnen kreeg en niet omdat mijn melk te weinig voedingsstoffen zou bevatten. Uiteindelijk toch 2,5 jaar borstvoeding gegeven en het is een flinke dame. Dat zou niet gelukt zijn als mijn melk daadwerkelijk te weinig voedingstoffen zou bevatten. De lacatatiekundige gaf ook aan dat dit vaak veels te snel werd geroepen, maar dat de oorzaak vaak lag in niet effectief drinken of te weinig productie in het begin. Bij mij was beiden de oorzaak en dankzij de hulp van de lacatatiekundige heb ik toch lang kunnen voeden.
     
  18. Inieminie83

    Inieminie83 Actief lid

    11 jul 2013
    351
    74
    28
    NULL
    NULL
    nou dit is dus niet waar. Mijn tante haar eerste dochter (mijn nicht dus) is bijna overleden aan ondervoeding vanwege slechte borstvoeding. En mijn tante was behoorlijk goed doorvoed zullen we maar zeggen. Daar lag het niet aan. In die tijd 40 jaar geleden konden ze de voeding nog niet checken maar mijn nichtje heeft aan de sondevoeding gelegen en heeft het gelukkig overleefd. Datzelfde nichtje heeft nu ook 2 kinderen en ook haar oudste is in het ziekenhuis beland met ondervoeding. Terwijl hij echt heel regelmatig aan de borst dronk. Tot zelfs elk half uur want hij bleef huilen en afvallen. Na onderzoek in het ziekenhuis bleek dat haar borstvoeding geen voedingsstoffen had. Mijn achterneefje was toen ruim onder zijn geboortegewicht. Meteen aan de kv gegaan en gelukkig snel beter gegaan. Mijn andere nichtje heeft na haar eerste haar borstvoeding moeten laten nakijken in het ziekenhuis omdat er een erfelijke component in kan zitten blijkbaar maar daar was niets mis mee.
     
  19. Rabarber

    Rabarber Niet meer actief

    Het ziekenhuis waarin ik en mijn dochter lag had overigens een borstvoedingscertificaat. Desondanks riep de verpleging flauwekul. Ik kan heel goed begrijpen dat je als kersverse moeder er vanuit gaat dat de verpleging op de kraamafdeling wel weet waar ze het over hebben en dat je hun adviezen opvolgt.
     
  20. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Te weinig voedingstoffen in BV komt echt heel, heel weinig voor. Helaas wordt dit wel snel geroepen als een kindje snel afvalt. Terwijl het vaak te maken heeft met niet goed aanleggen, weinig zuigkracht, of de vette achtermelk die niet gehaald wordt door te weinig aanleggen, etc.

    Ben zelf gelukkig twee keer goed op gang geholpen door vroedvrouwen in het ziekenhuis. Wat ik daarvan heb onthouden is aanleggen, aanleggen, aanleggen.
     

Deel Deze Pagina