3e kindje?

Discussie in 'Mama en gezin' gestart door Rinskejoviella, 4 jan 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Rinskejoviella

    Rinskejoviella Niet meer actief

    Hoi hoi,

    Wij overwegen om in de toekomst om nog voor een 3e kindje te gaan.
    Pakweg een jaar of 3/4?

    Echter is mijn man wel nu 43 jaar en tegen die tijd dus 46/47.
    Is dat oud?
    Ik ben tegen die tijd de 30 gepasseerd. 32/33 jaar.

    Verder vroeg ik me af of de mama's met 3 kids mij kunnen vertellen of het een heel groot verschil is van 2 kinderen naar 3 kinderen.

    Ik weet nog wel dat ik het verschil van 1 naar 2 kinderen best groot vond namelijk :D
     
  2. veense

    veense Niet meer actief

    Tja, wat is oud? Wij waren 39 en 49 toen onze tweede kwam ( oudste was toen bijna 9) . Het is niet in alles ideaal (fysiek bv, maar gelukkig heeft hij een grote zus😜), in andere opzichten is er door de leeftijd meer rust en stabiliteit, ook financieel gezien. Daardoor kunnen wij er voor kiezen hem 2x4 uur naar het kdv te brengen zonder dat ik betaald werk doe, puur voor zijn plezier en om mij fysiek wat te ontlasten.
    Een derde komt er hier echt niet meer, wel bewust over na gedacht, maar dat zien we fysiek echt niet meer zitten. Bovendien gaat de oudste dit jaar naar de middelbare school, tijd voor wat rust na de onverwachte komst van haar broertje.
     
  3. Victoria30

    Victoria30 Fanatiek lid

    1 nov 2016
    2.082
    320
    83
    Vrouw
    Mijn vriend is bijna 40. Ik een stukkie jonger. Wij gaan nu voor de derde. Mede om zijn leeftijd. Te oud bestaat technisch bijna niet voor mannen. Maar ik denk dat jullie daarin een eigen beslissing moeten makken. Voor ons is het belangrijk om de kans te vergroten dat zij hem langer in hun leven hebben.
     
  4. Rinskejoviella

    Rinskejoviella Niet meer actief

    Daar denk ik net zo over. Alleen wij willen nu nog absoluut geen derde.
    De jongste is nu 7 maanden, en we willen toch wat meer rust voordat er een 3e komt.
    Ik heb nu een dochter van bijna 3, en mijn zoontje dus van 7 maanden, dus het is nu best druk. Mijn dochter en zoontje gaan dan wel 2 x per week naar de gastouder en mijn dochter 2 x per week naar de peuterspeelzaal, maar ondanks dat vindt ik het nog aardig druk. Daarnaast slaapt mijn dochter nog niet door en zit zij in de peuterpuberteit, dus ik moet er nu nog even niet aan denken om aan een derde te beginnen ;)
    Maar het klokje van ons beide tikt wel door...
     
  5. Victoria30

    Victoria30 Fanatiek lid

    1 nov 2016
    2.082
    320
    83
    Vrouw
    #5 Victoria30, 4 jan 2017
    Laatst bewerkt: 4 jan 2017
    Wij hebben een zoon van 2 jaar en een zoon van 9 maanden. Geen gastouder of iets dergelijks. Druk is het wel. Maar ik ben tbm en de kinderen slapen goed door, dus dat scheelt. En ik word steeds vindingrijker. Ik zou een groter leeftijdsverschil zwaarder vinden.
     
  6. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.032
    6.135
    113
    Happyland
    Ach, ik had het me ook anders voorgesteld allemaal.
    Maar ben inmiddels 41 en wij gaan komende zomer toch weer terug naar Spanje. Als alles goed verloopt zijn we 42 en 43 als de baby wordt geboren. We zien er allebei jonger 😅 uit en tegenwoordig zijn er steeds meer oudere ouders.
     
  7. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.032
    6.135
    113
    Happyland
    Waarom vind je dat?
    Mij lijkt het ideaal, mijn dochter zit dan op de basisschool, continurooster dus geen heen en weer gesleep tijdens de lunch.
    En rustiger in huis. 😁
     
  8. Carino

    Carino Fanatiek lid

    2 feb 2011
    4.277
    0
    36
    Hoe ouder je wordt, hoe meer kans op afwijkingen en complicaties. Dat geldt net zo goed voor mannen. Ik zou persoonlijk de leeftijd van je man daardoor wel hoog vinden.
     
  9. IkbenTess

    IkbenTess Fanatiek lid

    14 dec 2016
    2.115
    1.090
    113
    Vrouw
    Nederland
    Dat klopt inderdaad. Minder risico dan bij hoge leeftijd vrouw, maar toch wel verhoogd. Man levert ook 50% genetisch materiaal he ;)
     
  10. Carino

    Carino Fanatiek lid

    2 feb 2011
    4.277
    0
    36
    Ik weet ook niet precies de cijfers. Wel lees ik dit:

    "De belangrijkste factoren die het ziekterisico tijdens de zwangerschap kunnen programmeren in het latere leven zijn: stress (fysiek, psychisch, emotioneel), ondervoeding of overvoeding, ontstekingen en infecties van moeder, hormonale ontregelende, het weinig blootstaan aan microben en antibioticagebruik.
    Echter, de grootste risicofactor voor chronische aandoeningen in het verdere leven van de foetus en baby is een oudere vader en/of moeder bij de conceptie. Dit alles kan leiden tot een kleinere of grotere placenta, groeivertraging, lager lichaamsgewicht, vroeggeboorte, verhoogde stresshormonen van moeder, leidend tot een verandering van de bijnierfunctie van de foetus of een niet goed opgeleid afweersysteem".

    Een hele mond vol maar wel iets op bij stil te staan vind ik.
     
  11. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.032
    6.135
    113
    Happyland
    Wij maken gebruik van cryo's uit de vorige poging waar mijn dochter uit geboren is. De donor was 29 en mijn man was 36. Als het met deze cryo's niet gaat lukken houdt het gewoon op, ik wil namelijk een volbloed zusje/broertje voor mijn dochter.
    Verder maak ik me niet zo druk om mijn leeftijd, ben hartstikke gezond. Vorige zwangerschap en bevalling ging ook volgens de boekjes, is natuurlijk geen garantie maar ik heb er vertrouwen in. 😃
     
  12. Lenaroos

    Lenaroos Niet meer actief

    Wauw! Hopelijk mag het nog een keer lukken!!

    Ik ben nu bijna 31 en vind het een gek idee dat mijn laatste 10 jaar vruchtbaarheid in zijn gegaan (al ben ik zonder hulp niet vruchtbaar)
    Ik voel me ook nog fit en heb het idee over 10-15 jaar nog wel voor een 3e kan gaan.
    Hoop dat ik me dan ook nog zo voel als jij :)
    Al wacht ik denk ik toch maar niet zolang.

    Ik vind de overweging om voor een 3e te gaan ook lastig.

    Van 1 naar 2 vond ik dus juist niet pittig. Dochter sliep toen als een roosje en overdag sliepen ze tegelijk.
    En kon ik ook een dutje doen of wat voor mijzelf.

    Alleen vind ik het inmiddels wel vermoeiender met het opvoeden van mijn pubertjes en zoontje slaapt niet geweldig snachts.

    Ik zie nog wel een 3e kindje voor me. Maar ik zie het toch nog niet zitten hoe ik dat erbij moet doen.

    Het meeste wat ik mis nu is de wens voor nog een kindje en ervoor gaan. Dat vond ik zo'n fijne tijd (bij nr 2 dan)
    Ook zwanger zijn mis ik.
    Maar dat is ook maar tijdelijk he.
     
  13. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Toen onze derde (kadootje) werd geboren was ik 37 jaar en mijn man 44 jaar.
    Tja wat is oud, wij zijn ieder geval niet te oud.
    Wij zijn jong van geest en staan relax in het leven en zijn lichamelijk goed gezond.
    Ik vind lft niet zo veel zeggen.
    Ik kom weleens jonge ouders tegen en die vind ik dan juist heel ouwelijk en betuttelend dus het is ook meer karakter van hoe je in het leven staat.
    Ik had best nog wel een vierde willen krijgen maar we hebben de keuze gemaakt om het bij 3 kinderen te houden want anders zou ik me wel een tikkeltje oud voelen worden.
    Hier overigens in de omgeving doorgaans toch allemaal wat "oudere ouders"
     
  14. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.548
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Ach wat is oud... mijn partner was 25 toen zijn oudste werd geboren (andere partner) en 45 en 47 toen de onze twee werden. Als alles goed was gelopen, hadden we ook nog een derde gehad en was hij 48 geweest (ik 38 overigens).
    Wij hebben er voor gekozen dat hij volledig thuis is (WAO-achtergrond) en ik werk 32 uur. Hij geeft aan dat hij nu veel meer geniet en ook bewuster is van veel zaken in vergelijking met zijn oudste.
     
  15. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    6 nov 2013
    5.018
    5.227
    113
    Ik vind jouw leeftijd nog wel meevallen. Vanaf 36 val je in de medische risico categorie (dan krijg je bijvoorbeeld ook extra onderzoek en is er een hogere kans op probleem voor zowel de moeder als het kind). Maar je partner is tegen die tijd bijna 50! Dat vind ik wel oud om nog aan een baby te beginnen. Zeker in combinatie met een druk gezin waar al 2 kleine kinderen zijn. Een baby kost toch een boel energie en gebroken nachten. Voor iemand van bijna 50 is dat toch iets anders dan 30 of 40.

    Verder zou het leeftijdsverschil tussen de kinderen mij te groot worden (zeker met de oudste). Dus als jullie het echt willen zou ik niet zo lang wachten.
     
  16. IkbenTess

    IkbenTess Fanatiek lid

    14 dec 2016
    2.115
    1.090
    113
    Vrouw
    Nederland
    Dat is enerzijds persoonlijk, anderzijds vind ik vader worden zo rond 50 ook wel erg laat en niet in het belang van het kind. Maar goed, ik ken jullie niet natuurlijk..
     
  17. Rinskejoviella

    Rinskejoviella Niet meer actief

    Ik blijf het lastig vinden.
    Juist om de leeftijd van mijn man.
    Wij schelen 15 jaar, maar wij willen op dit moment geen derde.
    Ook heeft de verloskundige als laatste gezegd dat ik bij een volgende zwangerschap nog meer bekkenproblemen krijg dan bij de afgelopen zwangerschap (toen kampte ik ook met bekkenproblemen).
    Het was de laatste zwangerschap niet zodanig dat ik niks meer kon en plat moest, maar ik had wel last van mijn bekkenbodem.

    Onze dochter slaapt niet helemaal door en komt meestal 1 of 2 x per nacht. Soms vaker, soms minder, soms niet.
    Onze zoon slaapt ook niet de hele nacht door en komt af en toe ook s nachts, omdat hij zijn speentje kwijt is.

    De gebroken nachten zijn er dus nog wel, en om die reden en om de drukte van ons zoontje (7 maanden) nu, willen we nu nog geen 3e, maar misschien later wel, mits we er voor willen gaan i.v.m. leeftijd.
     
  18. februarimama

    februarimama Fanatiek lid

    23 okt 2014
    1.524
    851
    113
    Voor mij zou het er ook van afhangen of mijn ouder e partner nog meer kinderen heeft. Heeft hij voorbeeld al twee kids en loopt ik inderdaad tegen 50 zou het voor mij klaar zijn. Mijn vader was 39 bij mij, tweede leg. Dat was toen verschrikkelijk oud en nu is het doodnormaal Haha.
     
  19. RinJoTy

    RinJoTy Actief lid

    5 jan 2017
    485
    9
    18
    Vrouw
    Doetinchem
    Haha ja precies.
    Wij hebben nu 2 kinderen van ons zelf en geen kinderen bij ex partners verder.
     
  20. Lieke84

    Lieke84 Fanatiek lid

    1 jun 2011
    3.016
    2
    38
    Persoonlijk vind ik je partner dan wel wat oud, maar het is geheel jullie eigen keuze. Als jullie graag nog een kindje willen, wat is dan de reden van 3/4 jaar wachten. Qua drukte/ soort drukte heeft alles zijn voor en nadelen. Daarbij heb je nooit een garantie dat het dan ook snel lukt....

    Mbt overgang van 2 naar 3 kinderen.... Van 1 naar 2 vond ik persoonlijk lastiger. Dit met name omdat je zelf nog niet gewend bent je aandacht te verdelen. Bij de komst van de derde heb je hier simpelweg al wel ervaring mee.

    Wat
     

Deel Deze Pagina