Hallo Allemaal, mijn zoontje is bijna 10 maanden oud. Brood eten ging even een tijdje goed. ik sneed het in stukjes van 2 bij 2 ongeveer en dan at ie het zelf op. mijn zoontje is nu een tijdje af en aan ziek, verkouden etc door zijn tandjes met veel slijm. Nu gaat het ook hierdoor denk ik een stuk minder goed met brood. ineens kan hij de stukjes niet meer wegkrijgen en begint te kokhalzen en soms geeft hij ook over... Dit is ook zo met grote stukken fruit of bijv als hij zelf een rijstewafel of soepstengel eet.. Hij zou toch een keer stukjes moeten kunnen eten. wat zijn jullie verhalen? of tips? groetjes
Nou best herkenbaar eigenlijk. Het ging altijd erg goed maar nu kokhalst ze met het brood. Dochter is ook af en aan ziek/ tandjes. Geen idee hoe dat komt.
Dus jij zit in hetzelfde schuitje... ik snap er niks van... Ben al vanaf 6 maanden bezig met brood, dan zou je toch denken dat hij het nu wel kan eten.. maar nog steeds niet. En hele stukken geven en zelf laten afbijten is geen optie,want dan stopt hij het allemaal in zijn mond. Hoe doe jij dit? Ik blijf maar kleine stukjes geven met soms thee of melk erover heen anders word het niks...
En als hij de stukjes zelf in z'n mond mag stoppen? Ik deed op die leeftijd inderdaad een boterham in stukjes snijden en legde dan per keer 2 of 3 stukjes op het blad van z'n kinderstoel. Die kon hij dan zelf pakken en in z'n mond doen. Wellicht vind hij het prettiger om zelf de 'controle' te hebben? Maar even een denkwijze hoor, hier dat probleem nooit gehad.
Ik geef zoals altijd best grote stukjes met korst. Ze pakt het zelf van haar blad. Geef wel 1 stukje per keer.
The of melk erover zeker niet meer doen. Ten eerste went hij zo nooit aan de structuur, ten tweede plakt dat alleen nog maar erger. Een boterham in redelijke grote stukjes (9 uit 1 boterham) en zelf laten happen en in zn mond stoppen. Ja in het begin proppen ze, maar dat leert tie snel af. Een kind leert alleen door het zelf te mogen proberen.
Nou dan ga ik dat maar proberen...! Thanks voor de tip. Je hebt gelijk, ze leren daar het snelst van maar mijn zoontje heeft een achtergrond met veel spugen en huilen en dan denk ik wanneer houd het eens op
Hier ginn broodje eten ook heel goed vanaf 6 maand, dochter nu 10 maand en alles is een drama, combi van hoesten, verkouden tandjes enzo denk ik.. we blijven maar stug aanbieden.. ze krijgt geen flesvoeding meer dus ja, de focus ligt hier voornamelijk op vocht..
Met verkouden en ziek zijn at mijn zoontje ook bijna geen vast voedsel. Alleen yoghurt. Van kinderarts mocht ik alle schema's weg doen als hij maar at. Toen hij zich weer wat beter voelde ben ik weer gestart met vast voedsel. Overigens vind ik boterhammen lastig en bolletjes en pannekoeken gaan erg goed. En na alle bolletjes merk ik nu dat boterhammen veel beter gaan. Overigens nog geen tand te zien.
Hier ook laatst heel erg verkouden en hoesten, 1 jaar, brood ging wel goed, maar bijvoorbeeld banaan ging helemaal niet. Ook steeds weer kokhalsen, ik linkte het echt aan de fikse verkoudheid. Veel slijm enzo en daardoor kokhalsen als er iets plakkerig in haar keel kwam. Dit zal bij jouw kindje ook wel zo zijn misschien
Hoer ook het zelfde dl at altijd netjes zelf haar boterham maar ineens moeten de stukken kleiner omdat ze zich alsmaar verslijk en ik vind dat echt doodeng. Fruit eet Ze redelijk liefst grote stukken en zelf met de handjes . Dat krijgt ze dan weer wel geregeld.. zachte peer lukt het beste. En warm eten is sinds en paar dagen echt een drama. Zou het misschien een fase kunne zijn ??
Apart he?! ik denk wel dat het een fase is want hier eet ie weer zo 2 broodjes weg uit het vuistje zonder enige moeite????